Menu

Recenzia a test Kärcher AD 4 Premium

Výborné Celkové hodnotenie

Víťaz porovnania v kategorii Vysávače na popol

Klady

  • Skvelý na menšie nečistoty
  • Tichá prevádzka
  • Nadstavec na podlahu
  • Jednoduché čistenie filtru
  • Jednoduché vysypanie nádoby

Zápory

  • O niečo vyššia cena
  • Horší na väčšie nečistoty
  • Kábel môže prekážať
130 € Orientačná cena

Vysávač Kärcher AD 4 Premium je vynikajúcim riešením na upratovanie popola v krbe, kachliach či grile. Ba čo viac, predáva sa aj s podlahovou hubicou, takže ho môžete využiť aj na upratovanie tvrdých povrchov v aute, dielni alebo v domácnosti. Na druhú stranu v tomto ohľade nie je odporúčaný všetkými užívateľmi, k čomu sa dostaneme nižšie v tejto recenzii.

Základné charakteristiky

Kärcher AD 4 Premium disponuje príkonom 600 W, ktorý síce nie je medzi vysávačmi na popol ani zďaleka najvyšší, avšak menšie nečistoty dokáže povysávať bez problémov. Na druhú stranu môže mať problémy s väčšími nečistotami vrátane sadzí. Je ale potrebné dodať, že primárne je skutočne určený na popol (prípadne na prach). Na ten má dostatočne objemnú nádobu, ktorej kapacita je 17 l, takže môže nájsť uplatnenie aj pri väčších krboch.

Medzi najväčšie výhody tohto vysávača patrí systém Kärcher Reboost, ktorý umožňuje vykonať oklep filtra veľmi jednoducho, jediným stlačením tlačidla. Neustále teda môže pracovať s najvyššou výkonnosťou. Systém Push & Pull zase umožňuje jednoduché vysypanie nádoby na odpad. Potešiť navyše môže aj skosenou ručnou trubicou, vďaka ktorej môžete pri vysávaní dosiahnuť prakticky kamkoľvek.

Parameter Tento produkt
Motor

Áno

Príkon (W)

600

Objem nádoby (l)

17

Dĺžka kábla (m)

4

Dĺžka hadice (cm)

170

Hmotnosť (kg)

5,3

Fukár

Nie

Horúci popol

Nie

Hodnotenie ďalších odborníkov a užívateľov

Kärcher AD 4 Premium je dlhodobo obľúbený vysávač na popol. Na portáli Heureka bol zvolený produktom roku 2019 a potom opäť roku 2022. Samotní používatelia oceňujú jeho sací výkon pri vysávaní prachu, tichú prevádzku, jednoduchú manipuláciu, veľkú nádobu, nadstavec na podlahu, rovnako ako ľahké vyklepanie filtra aj odpadu. Za nevýhodu je naopak považovaná o niečo vyššia cena, a s prihliadnutím práve na finančnú stránku horšie vysávanie väčších nečistôt.

Hlavné klady, zápory a zaujímavosti oproti iným produktom

Vysávač na popol Kärcher AD 4 Premium zaujme predovšetkým veľmi jednoduchou obsluhou. Jednoducho sa s ním manipuluje a výborné sú aj systémy Kärcher Reboost a Push & Pull. Pri vysávaní popola sa navyše môžete spoľahnúť na dostatočný výkon a poteší aj nadstavec na podlahu či tichá prevádzka. Za negatívum je možné považovať vyššiu cenu a horšie vysávanie hrubších nečistôt, rovnako ako aj voľný kábel do zásuvky, ktorý môže trochu prekážať pri skladovaní.

Porovnanie s alternatívami

Kärcher AD 4 Premium patrí medzi vysávačmi na popol k drahším produktom, pretože mnohé zariadenia zoženiete už pod 50 €. Na druhú stranu sa za kvalitu oplatí priplatiť. V podobnej cenovej kategórii si napokon môžete zaobstarať napr. vysávač Lavor Ashley Freddy, ktorý taktiež patrí medzi univerzálnych pomocníkov do domácnosti. Umožňuje teda vysávať popol aj ďalšie nečistoty. Hoci je o niečo drahší, ponúka vyšší výkon.

Záverečné zhrnutie

Ako je zrejmé z predošlých riadkov, Kärcher AD 4 Premium nie je žiadny nadpozemsky dokonalý stroj, s ktorým behom pár minút upracete nielen popol v krbe, kachliach či grile, ale vlastne celú domácnosť. Úplne ideálne si totiž neporadí s väčšími nečistotami. Na druhú stranu to, na čo je primárne určený, teda vysávanie popola, zvláda skvele a navyše je práca s ním veľmi komfortná. Preto ho možno určite odporučiť aj napriek vyššej obstarávacej cene.

130 € Orientačná cena
Autor: Petr Šindelář | Dátum: | Produkt: Kärcher AD 4 Premium | Hodnotenie: Výborné
Petr Šindelář
Redaktor
Petr je skúsený redaktor, ktorý sa písaním zaoberá už viac ako 14 rokov. Vďaka svojim skúsenostiam sa teda venuje porovnávaniu produktov z rôznych oblastí ľudskej činnosti. V rámci vysávačov na popol sa zameral na všetky dôležité parametre. Poradí vám teda, akú kapacitu vysávača zvoliť a prečo je dôležité si rozmyslieť, či budete popol vysávať ešte horúci, alebo až studený.

Diskusia, poradňa a vaše skúsenosti

Spýtajte sa na čokoľvek a naši redaktori vám odpovedia v moderovanej diskusii. Ak potrebujete odpoveď čo najskôr, napíšte na facebook skupinu, kde radia aj ďalší používatelia a odborníci.

Napíšte otázku

Odpovědět na dotaz

Nenašli ste v diskusii odpoveď? Spýtajte sa a naša redakcia nájde na praktické a zaujímavé otázky odpoveď.


Ďalšie recenzie

Recenzia Kärcher AD 4 Premium

Kärcher AD 4 Premium

130 € Orientačná cena