Menu

Kärcher DS 6 – Recenzie, testy a porovnania

Veľmi dobré Celkové hodnotenie

Najlepší pomer cena/výkon v kategorii Vodné vysávače

Klady

  • Turbokefa
  • Veľký dosah
  • Hubica na matrace
  • Overená značka

Zápory

  • Ťažká konštrukcia
  • Nižší príkon
  • Hlučný
280 € Orientačná cena

Kärcher DS 6 je vodný vysávač zo strednej cenovej triedy, medzi ktorého hlavné prednosti patrí vysoká úroveň spracovania a niekoľko špeciálnych hubíc v balení. Vďaka tomu s ním môžete okrem podláh vysávať aj matrace alebo čistiť čalúnenie.

Technické parametre

Kärcher DS 6 má príkon 650 W, čo môžeme všeobecne zaradiť medzi nižšie hodnoty na trhu. Podľa hodnotení používateľov to ale nemá úplne negatívny vplyv na jeho výkonnosť. Pre niekoho to môže byť naopak aj výhoda, pretože má tým pádom nižšiu spotrebu energie. Na filtráciu používa okrem vodného filtra ešte HEPA 12, ktorý zaisťuje vysatie aj skutočne drobných nečistôt. Na druhú stranu mnoho cenovo porovnateľných konkurentov dnes už využíva lepší HEPA 13 alebo 14.

Rozhodne ale poteší tým, že má akčný rádius 10,2 m, takže sa hodí aj na upratovanie väčších izieb – celú izbu jednoducho vysajete bez toho, aby ste museli vysávač prepájať do inej zásuvky. Medzi nami porovnávanými produktmi vyniká aj slušným objemom nádoby na vodu. Zmestia sa do nej 2 l, pričom mnohokrát aj drahšie vysávače pojmú napríklad len 1 l.

Hlučnosť 80 dB je pomerne vysoká a môže byť pri dlhšom vysávaní nepríjemná. Na druhú stranu ide o bežnú vlastnosť vodných vysávačov, ktorá vychádza z ich konštrukčného spracovania. Vysávač navyše so 7,5 kg nepatrí medzi najľahšie modely, preto nie je úplne vhodný pre seniorov a slabšie osoby.

Hubica a ďalšie príslušenstvo

Kärcher DS 6 nás zaujal svojou bohatou ponukou hubíc a kief. Okrem bežnej hubice na parkety tu nájdete aj turbokefu, ktorá sa uplatní pri dôkladnom vysávaní kobercov. Hodiť sa vám môže napríklad v prípade, ak máte doma pĺznucich miláčikov alebo v koberci priľnú dlhé vlasy.

Ďalej tu nájdete mini kefu na čalúnenie, takže sa dá využiť aj na vysávanie gauča alebo kresla. Za veľmi neobvyklý možno považovať nadstavec na vysávanie matracov, ktorý pri mnohých vysávačoch nenájdete. Vďaka takto pestrej sade nadstavcov je využitie vysávača naozaj rozmanité.

Parameter Tento produkt
Výrobca

Kärcher

Príkon (W)

650

Filtrácia

Vodný, HEPA 12

Účinnosť filtrácie (%)

99,9

Akčný rádius (m)

10,2

Hmotnosť bez vody (kg)

7,5

Objem nádoby na vodu/nečistoty (l)

2

Hlučnosť (dB)

80

Konštrukcia

Klasická

Vysávanie

Suché aj mokré

Turbokefa

Áno

Hubica na parkety

Áno

Univerzálna hubica

Áno

Ďalšie príslušenstvo

Hubica na matrace, hubica na čalúnenie

Napájanie

Sieťové

Rozmery DxŠxV (cm)

53,5 × 28,9 × 34,5

Hodnotenie ďalších odborníkov a používateľov

V čase písania tejto recenzie (november 2023) figuruje vodný vysávač Kärcher DS 6 medzi najpredávanejšími produktmi na tuzemskom trhu. Podľa užívateľov je skutočne dosť výkonný a dobre si poradí aj s veľkým množstvom nečistôt. Zaobstarávajú si ho hlavne tí používatelia, ktorí majú pĺznuce domáce zvieratá.

Podľa niektorých používateľov je ale hubica na podlahy dosť hrubá a nevhodná na voskované drevené podlahy. Objavilo sa tiež pár výhrad k nutnosti čistenia vodnej nádoby po každom použití, avšak to je úplne bežná vlastnosť vodných vysávačov.

Hlavné klady, zápory a zaujímavosti oproti iným produktom

Silnou stránkou Kärcher DS 6 je predovšetkým bohatá sada kief a hubíc. Vďaka nej je vysávač skutočne multifunkčný a dá sa použiť ako na upratovanie podláh a kobercov, tak aj nábytku a matracov. Oceňujeme tiež výborný akčný rádius 10,2 m, vďaka ktorému sa s prístrojom pohodlne manipuluje. V neposlednom rade predstavuje výhodu aj známe meno výrobcu. Značka Kärcher patrí medzi najlepších špecialistov na upratovaciu a čistiacu techniku.

Pri takto prepracovanom výrobku by sme ale očakávali o trochu vyšší príkon. Ďalšou nevýhodou je hmotnosť 7,5 kg, ktorá môže predstavovať prekážku pre seniorov. Hlučnosť 80 dB je dosť vysoká, ide ale o bežnú vlastnosť vodných vysávačov – podobnú hlučnosť má bohužiaľ väčšina produktov na trhu.

Porovnanie s alternatívami

Ak hľadáte o trochu lacnejšiu alternatívu ku Kärcher DS 6 a nepotrebujete nutne turbokefu alebo nadstavec na matrace, mohol by vás zaujať Polti Forzaspira Lecologico Aqua Allergy Natural Care. Paradoxne má o trochu vyšší príkon 750 W a využíva o niečo lepší HEPA filter 13. Na druhú stranu má ale obmedzenejší akčný rádius 7,5 m a nádobka na vodu pojme len 1 l. Chýbajú mu vyššie spomínané špeciálne nadstavce, ale nechýba mu klasická hubica a rôzne drobné sacie hubice na štrbiny a pod.

Do domácnosti alergikov a astmatikov ale naopak odporúčame si trochu priplatiť a investovať do vysávača Thomas Cyclone Hybrid LED 786551, ktorý disponuje prepracovaným systémom niekoľkých rôznych filtrov. Taktiež je vhodný pre majiteľov väčších bytov, pretože má akčný rádius 11 m.

Záverečné zhrnutie

Kärcher DS 6 je vodný vysávač strednej cenovej kategórie, ktorý poteší bohatou sadou hubíc a nadstavcov. Nechýba ani menej obvyklá turbokefa. Vďaka tomu sa dá využívať nielen na čistenie podláh, ale aj na vysávanie kobercov, čistenie čalúneného nábytku a vysávanie matracov.

Tento model by teda mohol vyhovovať zákazníkom, ktorí hľadajú naozaj multifunkčného pomocníka na upratovanie. Odporučiť ho možno aj do domácností s domácimi miláčikmi – turbokefa totiž efektívne vysaje všetky chlpy z kobercov.

280 € Orientačná cena
Autor: Dana Široká | Dátum: | Produkt: Kärcher DS 6 | Hodnotenie: Veľmi dobré
Dana Široká
Redaktorka
Dana má rada doma poriadok a za svoj život si už vyskúšala rôzne typy vysávačov. Medzi nimi figurovali aj vysávače vodné, mohla teda na vytvorenie tejto stránky využiť nielen informácie získané starostlivým prieskumom trhu, ale aj svoje vlastné skúsenosti z pohľadu užívateľa. Na našom webe sa z tém spojených s upratovaním a hygienou stará aj o čističe a vysávače okien či ultrazvukové čističe.

Diskusia, poradňa a vaše skúsenosti

Spýtajte sa na čokoľvek a naši redaktori vám odpovedia v moderovanej diskusii. Ak potrebujete odpoveď čo najskôr, napíšte na facebook skupinu, kde radia aj ďalší používatelia a odborníci.

Napíšte otázku

Odpovědět na dotaz

Nenašli ste v diskusii odpoveď? Spýtajte sa a naša redakcia nájde na praktické a zaujímavé otázky odpoveď.


Recenzia Kärcher DS 6

Kärcher DS 6

280 € Orientačná cena