Menu

Recenzia a test Kärcher Puzzi 10/1

Výborné Celkové hodnotenie

Víťaz porovnania v kategorii Čističe kobercov

Klady

  • Výborný sací výkon
  • Jednoduché ovládanie
  • Rozličné príslušenstvo
  • Objem nádob na vodu
  • Široké uplatnenie

Zápory

  • Vysoká cena
  • Vyššia hmotnosť
  • Väčšie rozmery
650 € Orientačná cena

Ak hľadáte špičkový čistič kobercov, ktorý si navyše efektívne poradí aj s čistením čalúneného nábytku, optimálne riešenie predstavuje Kärcher Puzzi 10/1. Jedná sa o naozaj výkonné zariadenie, pri ktorého nákupe však budete musieť siahnuť trochu hlbšie do vrecka.

Základné charakteristiky

Profesionálny tepovač Kärcher Puzzi 10/1 je dodávaný s podlahovou hubicou, ale aj s hubicou na čalúnenie. Umožňuje pritom skutočne efektívne vyčistiť stredne veľké a väčšie plochy, a to bez nutnosti často meniť vodu. Nádrž na čistú/špinavú tekutinu má totiž objem 10/9 litrov, čo je v rámci týchto zariadení nadpriemer. Navyše sa jedná o naozaj výkonný stroj, pretože výkon turbíny činí perfektných 1 250 W a výkon čerpadla je veľmi dobrých 40 W, čo sú opäť nadpriemerné hodnoty.

Kärcher Puzzi 10/1 dostanete s rozmanitými doplnkami, medzi ktoré patrí ručné náčinie, nástreková hadica s integrovaným prívodom vody či úzka podlahová hubica. Tá umožňuje uplatnenie aj v stiesnených priestoroch, teda napr. pri čistení autosedačiek. Daný čistič kobercov je navyše vyrobený z kvalitných materiálov. Vzhľadom k svojim vlastnostiam však patrí k rozmernejším a ťažším zariadeniam. Na druhú stranu je opatrený dvoma malými a dvoma veľkými kolieskami.

Hodnotenie ďalších odborníkov a užívateľov

Hoci niektorí používatelia príliš dobre nehodnotia vysokú cenu, čo je pochopiteľné, Kärcher Puzzi 10/1 zbiera všeobecne veľmi kladné ohlasy. Kvitovaný je jeho výborný sací výkon, veľmi jednoduchá obsluha, veľkosť nádrží na vodu, dostatočné silný nástrekový tlak alebo výsledky pri čistení čalúneného nábytku. Úplná spokojnosť síce nepanuje s trochu väčšími rozmermi a hmotnosťou, na druhú stranu pozitíva podľa užívateľov rozhodne prevyšujú nad negatívami.

Hlavné klady, zápory a zaujímavosti oproti iným produktom

Čistič kobercov Kärcher Puzzi 10/1 sa hodí na domáce aj profesionálne použitie. Má veľmi kvalitný sací výkon, ľahko sa ovláda a dostanete s ním rozmanité príslušenstvo. Preto nachádza uplatnenie nielen pri čistení kobercov, ale veľká spokojnosť s ním panuje aj pri čistení čalúneného nábytku. Hoci disponuje štyrmi kolieskami, je predsa len trochu rozmernejší a ťažší. Za určitý zápor potom musíme považovať aj vysokú obstarávaciu cenu.

Porovnanie s alternatívami

V súčasnej dobe na slovenskom trhu zoženiete najviac čističov kobercov práve so značkou Kärcher. Líšia sa pritom vlastnosťami aj cenou. Za alternatívu recenzovaného produktu je možné považovať model Kärcher Puzzi 8/1 C, ktorý je tiež veľmi výkonný. Jeho cena je o niečo nižšia, nedostanete s ním však toľko príslušenstva. Z produktov iných značiek je možné ako vhodnú alternatívu menovať Lavor Wash Jupiter, čo je tiež profesionálny tepovač.

Záverečné zhrnutie

Kärcher Puzzi 10/1 predstavuje jedno z najlepších možných riešení na čistenie kobercov, a to predovšetkým v rámci stredne veľkých a väčších plôch. Výborný je však aj pri čistení čalúnenia nábytku a uplatnenie navyše môže nájsť aj pri upratovaní interiéru automobilu. Poteší aj jednoduchou obsluhou, veľkou nádržou na vodu alebo rozličným príslušenstvom. Pred nákupom však musíte zvážiť, či ho doma skutočne naplno využijete, pretože jeho cena naozaj nie je zanedbateľná.

Parameter Tento produkt
Príkon (W)

1 250 W

Objem nádoby na čistú vodu (l)

10

Objem nádoby na špinavú vodu (l)

9

Dĺžka kábla (m)

7,5

Hlučnosť (dB)

76

Hmotnosť (kg)

10,7

Výška (cm)

44

Šírka (cm)

32,5

Hĺbka (cm)

69

650 € Orientačná cena
Autor: Petr Šindelář | Dátum: | Produkt: Kärcher Puzzi 10/1 | Hodnotenie: Výborné
Petr Šindelář
Redaktorka
Peter je dlhoročný redaktor, ktorý venuje pozornosť produktom z rôznych oblastí. Teraz sa zameral aj na čističe kobercov. Doma má totiž nielen túto podlahovú krytinu, ale aj kocúra, takže práve tepovač pravidelne používa. Pri výbere tých najlepších zariadení, ktoré máte aktuálne k dispozícii, preto zohľadnil vlastnosti, ktoré sám považuje za podstatné. Nejde teda len o výkon, ale napríklad aj o náročnosť čistenia tepovača, ktoré môže byť trochu otravné.

Diskusia, poradňa a vaše skúsenosti

Spýtajte sa na čokoľvek a naši redaktori vám odpovedia v moderovanej diskusii. Ak potrebujete odpoveď čo najskôr, napíšte na facebook skupinu, kde radia aj ďalší používatelia a odborníci.

Napíšte otázku

Odpovědět na dotaz

Nenašli ste v diskusii odpoveď? Spýtajte sa a naša redakcia nájde na praktické a zaujímavé otázky odpoveď.


Ďalšie recenzie

Recenzia Kärcher Puzzi 10/1

Kärcher Puzzi 10/1

650 € Orientačná cena