Menu

Kärcher SC 3 Upright EasyFix Premium – Recenzie, testy a porovnania

95,3 % Celkové hodnotenie

Pre náročných v kategorii Parné mopy

Klady

  • Teplota až 140 °C
  • Plošný výkon 60 m²
  • Regulácia pary v 3 stupňoch
  • Nastavenie tvrdosti vody
  • Vyberateľná nádrž na vodu

Zápory

  • Nemá konštrukciu 2v1
  • Vyššia cena
  • Nemá sklopné držadlo
210 € Orientačná cena

Základná charakteristika

Parný mop Kärcher SC 3 Upright EasyFix Premium 1.513-320.0 bude vhodným riešením predovšetkým pre náročných užívateľov, ktorí až tak nehľadia na obstarávacie náklady, ale zato hľadajú skutočne výkonný model s kvalitným spracovaním. Na prvý pohľad zaujme technicky vyspelou konštrukciou s obdĺžnikovou hlavicou na hygienické čistenie podláh vo všetkých priestoroch.

Vďaka regulácii výstupnej pary hneď v 3 stupňoch si tento mop dobre poradí na zapečatených podlahách, ako sú parkety, laminát, korok, kameň, linoleum a PVC aj kobercové podlahy s krátkym vlasom. Výhodou je tu možnosť nepretržitej prevádzky, takže môžete nádobku na vodu kedykoľvek priebežne dolievať bez toho, aby ste museli mop vypínať. Objem nádobky je pritom 500 ml, čo je jedna z najvyšších hodnôt v našom porovnaní.

Parnému mopu nechýbajú ani ďalšie praktické technológie, napríklad LED signalizácia zobrazujúca pripravenosť na prevádzku. Bežnou vychytávkou v rámci tejto cenovej relácie je potom inteligentné nastavenie tvrdosti vody od mäkkej až po veľmi tvrdú, čo zaisťuje ochranu pred zavápnením a dlhú životnosť zariadenia. Výhodou je tu aj upínací systém hubica EasyFix, ktorý umožňuje výmenu utierky bez kontaktu s nečistotami. Za nevýhodu ale môžeme považovať vyššiu obstarávaciu cenu a absenciu konštrukcie 2v1.

Parameter Tento produkt
Výrobca

Kärcher

Objem komôr (ml)

500

Doba prevádzky (min)

Neobmedzená

Doba ohrievania vody (s)

30

Regulácia množstva pary

Áno

Odvápňovací systém

Áno - filtrácia

Kontrolné diódy

Áno

Bezpečnostné ventily

Áno

Tvar

Obdĺžnik

Dĺžka kábla (m)

5

Počet mikrovláknových návlekov v balení

2

Sklopné madlo

Nie

Nástavec na koberce

Áno

Odnímateľný ručný čistič

Nie

Hodnotenie ďalších odborníkov a užívateľov

Vzhľadom na vyššiu obstarávaciu cenu a skvelé technické spracovanie niet divu, že v čase písania recenzie získava tento parný mop na portáli Heureka 100% priemer všetkých užívateľských hodnotení. To svedčí o veľkej miere spokojnosti. Užívatelia najviac chvália perfektný výkon a výsledky čistenia na všetkých typoch povrchov a spomínajú aj skladnosť prístroja. Jeden používateľ dokonca uvádza, že ide o najlepší čistiaci stroj, ktorý zatiaľ vyskúšal.

Hlavné klady, zápory a zaujímavosti oproti iným produktom

Medzi najväčšie prednosti tohto modelu patrí jeho výkon a ľahká ovládateľnosť, ktorú zaisťuje technicky vyspelá konštrukcia. Od mnohých konkurentov sa odlišuje možnosťou nepretržitej prevádzky, čo je veľkou výhodou najmä pokiaľ máte veľkú domácnosť alebo chcete parný mop používať v komerčných priestoroch s veľkou plochou. Za výhodu môžeme určite považovať aj možnosť využitia na mnohých typoch zapečatených povrchov, ako sú parkety, laminát, korok, kameň, linoleum a PVC aj kobercové podlahy s krátkym vlasom.

S ohľadom na technologickú vyspelosť tu samozrejme nechýbajú kontrolky signalizujúce prevádzku, bezpečnostné ventily zabraňujúce poraneniu o horúcu paru alebo tiež odvápňovací systém, ktorý predlžuje životnosť zariadenia. Nevýhodou tu však je vysoká cena, absencia teleskopickej rukoväte a tiež fakt, že nejde o kombinovaný model s konštrukciou 2v1 – ručný parný čistič tu teda nenájdete.

Porovnanie s alternatívami

Ak hľadáte vhodnú alternatívu k mopu Kärcher SC 3 Upright EasyFix Premium 1.513-320.0, potom za zváženie určite stojí o rad nižší model rovnakej značky Kärcher SC 2 Upright Easyfix 1.513-345.0. Zoženiete ho o zhruba 100 € lacnejšie a môžete očakávať podobnú technologickú výbavu. Podlahy nečistí do hĺbky pórov ako recenzovaný vyšší model, ale taktiež dosahuje skvelé výsledky pri mokrom čistení. Ak hľadáte porovnateľný variant na hĺbkové čistenie, potom vás budeme musieť odkázať skôr do kategórie parných vysávačov.

Záverečné zhrnutie

Parný mop Kärcher SC 3 Upright EasyFix Premium 1.513-320.0 zaujme predovšetkým náročných užívateľov, ktorí nehľadia na obstarávacie náklady, ale očakávajú vynikajúce výsledky upratovania a možnosť použitia na rôznych typoch povrchov. Ide o technicky vyspelý model s obdĺžnikovou hlavicou a regulovateľným výstupom pary, vďaka čomu si dobre poradí nielen na dlažbe či parketách, ale aj na lamináte, korku, kamenistej podlahe, linoleu a PVC či kobercoch. Veľkou výhodou je tu možnosť nepretržitej prevádzky — nádobku na vodu môžete dolievať bez toho, aby ste museli mop vypnúť. Za nevýhodu je možné považovať vysokú cena a fakt, že mop nemá konštrukciu 2v1.

210 € Orientačná cena
Autor: Iva Koňaříková | Dátum: | Produkt: Kärcher SC 3 Upright EasyFix Premium | Hodnotenie: 95,3 %
Iva Koňaříková
Redaktorka
Iva má s parnými mopmi vlastné skúsenosti, o ktoré sa prostredníctvom nášho porovnania neváha podeliť. Keďže dobre vie, ako náročné môže byť upratovanie domácnosti, poradí vám, ako si ho pomocou dobre vybraného mopu zjednodušiť. Prezradí napríklad to, ktoré funkcie sa vám budú hodiť na multifunkčné upratovanie, alebo po ktorom modeli siahnuť, ak máte doma členité priestory.

Diskusia, poradňa a vaše skúsenosti

Spýtajte sa na čokoľvek a naši redaktori vám odpovedia v moderovanej diskusii. Ak potrebujete odpoveď čo najskôr, napíšte na facebook skupinu, kde radia aj ďalší používatelia a odborníci.

Napíšte otázku

Odpovědět na dotaz

Nenašli ste v diskusii odpoveď? Spýtajte sa a naša redakcia nájde na praktické a zaujímavé otázky odpoveď.


Ďalšie recenzie

Recenzia Kärcher SC 3 Upright EasyFix Premium

Kärcher SC 3 Upright EasyFix Premium

210 € Orientačná cena