Menu

Recenzia a test Karcher VC 5 Premium

Víťaz porovnania v kategorii Sieťové tyčové vysávače

Klady

  • Skladný
  • Vhodný aj pre alergikov
  • Dlhý prívodný kábel

Zápory

  • Malá nádobka na nečistoty
  • Vysoká cena
175 € Orientačná cena

Súhrnné údaje

Karcher VC 5 Premium sa radí medzi bezvreckové modely, nemusíte si preto robiť starosti s ich dokupovaním. Čo sa týka základných parametrov, tyčový vysávač si až na pár výnimiek vedie veľmi dobre. Ide o klasický model napájaný zo siete. Má však veľmi dlhý prívodný kábel a jeho akčný rádius dosahuje 10 metrov. V tomto ohľade tak v čase jeho zaradenia do nášho porovnania (marec 2021) vyhráva prvú priečku.

Za zmienku stojí aj nízka spotreba energickej energie, za ročnú prevádzku vysávača miniete iba zhruba 5 €. Hlučnosť 77 dB síce nie je úplne najnižšia, ale stále sa jedná o pomerne slušnú hodnotu.

Dobre sú na tom aj triedy účinnosti. Vysávač si skvele poradí predovšetkým s vysávaním tvrdých podláh. S kobercami už je to síce trochu horšie, ale stále sa s triedou C radí rozhodne k tým lepším na trhu. Medzi negatíva môžeme naopak zaradiť skutočne malý objem nádobky na nečistoty. Pravdepodobne ju budete musieť vysypávať najmenej po každom upratovaní.

Parameter Tento produkt
Výrobca

Karcher

Napájanie

Zo siete

Typ vysávača

Bezvreckový

Objem zásobníka na prach (ml)

200

Akčný rádius (m)

10

Príkon (W)

500

Energetická trieda

A+

Ročná spotreba (kWh)

20

Približné ročné náklady pri 0,24 €/kWh (EUR) - 2021

4,8

Hlučnosť podľa výrobcu (dB)

77

Trieda prachových emisií

A

Trieda účinnosti vysávania kobercov

C

Trieda účinnosti vysávania tvrdých podláh

A

Vybavenie a funkcie

Vysávač Karcher sa na prvý pohľad zdá byť malý, v prípade potreby ho ale môžete niekoľkonásobne zväčšiť vysunutím teleskopickej tyče. Aj keď teda nejde priamo o ručný vysávač, do istej miery ho obdobným spôsobom môžete používať. Jeho skladnosť sa hodí aj pri ukladaní, v skrini alebo technickej miestnosti nezaberie veľa miesta.

Vedľa samotného vysávača k nemu dostanete aj bohaté vybavenie. Súčasťou balenia je okrem podlahovej hubice napríklad škárová hubica, štetec na nábytok a hubica na čalúnenie. Vďaka tomu má prístroj bohaté využitie a stane sa skvelým pomocníkom pri každom upratovaní. Výhodou je tiež možnosť regulácie sania, konkrétne si je možné vybrať jeden zo štyroch stupňov výkonu.

Parameter Tento produkt
Indikátor naplnenia nádržky

Nie

Regulácia sania

Áno

Štrbinová hubica

Áno

Hubica na čalúnenie/matrace

Áno

Teleskopická tyč

Áno

Výška (mm)

621

Šírka (mm)

261

Hĺbka (mm)

182

Hmotnosť podľa výrobcu (kg)

3,2

Naše hodnotenie a záver

Tyčový vysávač Karcher VC 5 Premium má veľmi dobré základné parametre. K prístroju dostanete aj bohaté príslušenstvo, čo z neho robí univerzálneho pomocníka na upratovanie. Vďaka dlhému prívodnému káblu s ním pohodlne vysajete aj väčšie miestnosti bez nutnosti prepájania do inej zásuvky. Pri upratovaní si však musíte dávať pozor na naplnenie odpadovej nádobky. Tá je totiž naozaj malá, a pokiaľ vysávate veľké plochy, pravdepodobne ju budete musieť vysypávať aj počas upratovania.

Najlepšie si vedie na tvrdých podlahách, trieda účinnosti vysávania kobercov však tiež nie je najhoršia. Okrem toho spadá do triedy prachových emisií s označením A, takže ho môžeme s pokojným svedomím odporučiť aj alergikom.

Celkovo hodnotíme tento vysávač veľmi kladne. Pre niekoho by jeho obstarávacia cena mohla byť už veľmi vysoká. V našom výbere nájdete aj lacnejšie modely. Medzi ne sa radí napríklad ETA Apart 143490038.

175 € Orientačná cena
Autor: Jakub Gulec | Dátum: | Produkt: Karcher VC 5 Premium
Jakub Gulec
Jakub má v našej redakcii rolu technického experta a hlavného testera. Vo veľkej miere sa venuje práve testovaniu akumulátorových tyčových vysávačov, jeho recenzia preto vychádza nielen z dobrého naštudovania problematiky, ale aj reálnych poznatkov z testovania. V článku vám vysvetlí, ako funguje filtrácia tyčových vysávačov a čo očakávať od jednotlivých cenových hladín. Na jeho články narazíte aj pri elektronike či v magazíne.

Diskusia, poradňa a vaše skúsenosti

Spýtajte sa na čokoľvek a naši redaktori vám odpovedia v moderovanej diskusii. Ak potrebujete odpoveď čo najskôr, napíšte na facebook skupinu, kde radia aj ďalší používatelia a odborníci.

Napíšte otázku

Odpovědět na dotaz

Nenašli ste v diskusii odpoveď? Spýtajte sa a naša redakcia nájde na praktické a zaujímavé otázky odpoveď.


Ďalšie recenzie

Recenzia Karcher VC 5 Premium

Karcher VC 5 Premium

175 € Orientačná cena