Menu

Recenzia a porovnanie Karma Intelligence ZP

Najlepšia cena/výkon v kategorii Plynové krbové kachle

Klady

  • Relatívne nízka hmotnosť
  • Možnosť pozorovať plamene
  • Adekvátny výkon a dobrá účinnosť
  • Bezpečnostná poistka

Zápory

  • Vysoká cena
  • Horšia akumulácia tepla
  • Nutnosť stavebných úprav (dymovod)
2 800 € Orientačná cena

Základné parametre

Plynové krbové kachle Karma Intelligence ZP sa radia do kategórie tých výkonnejších a kvalitnejších v danej kategórii. S výkonom 5 kW za hodinu dokážu vykúriť priestor o výmere 80 metrov štvorcových v dobre zateplenej budove, v staršom nezateplenom dome potom približne polovičný priestor.

V porovnaní s najčastejšie vyhľadávanými krbovými kachľami na drevo a brikety sa ale jedná skôr o menší výkon vhodný ako doplnkový zdroj tepla. Výrobca deklaruje účinnosť spaľovania cez 82 %.

Tabuľka zobrazuje prehľad najdôležitejších parametrov

Parameter Tento produkt
Výrobca

Karma

Výkon (kW/hod)

5

Typ paliva

Plyn

Hmotnosť (kg)

33

Účinnosť (%)

82

Materiál

Plech, mastenec

Výška (cm)

82,7

Šírka (cm)

51

Hĺbka (cm)

36,2

Farba

Antracit

Vykurovaná plocha v nízkoenergetických priestoroch so stropom 2,5 metra (m2)

80

Vykurovaná plocha v starších nezateplených budovách so stropom 2,5 metra (m2)

40

Maximálna dĺžka polien (cm)

Nerelevantné

Výmenník

Nie

Priemer dymovodu (mm)

80

Dizajn a funkcie

Tento model plynových krbových kachlí má celkom štandardný dizajn, ničím vyložene nevyčnieva a dobre splynie s prostredím príbytku. Je vyrobený z plechu, horná doska je z mastenca. Farba plechových častí je tmavá antracitová.

​Pozitívny parameter nájdeme v prípade hmotnosti. Vzhľadom k tomu, že sa nejedná o ohrievač, ale naozaj plnohodnotné krbové kachle, vážia prijateľných 33 kilogramov. Nejde teda o veľkú záťaž pre podlahu v prípade, že tento produkt umiestnite na poschodie. Kladom, ktorý niektorí zákazníci privítajú, je aj príjemný pohľad do horiacich plameňov.

Rozmery zariadenia sú celkom bežné. Výška len tesne presahuje 82 centimetrov, šírka je 51 a hĺbka približne 36 centimetrov. Priemer dymovodu je potom 80 milimetrov.

Záver

Karma Intelligence ZP sú naozaj kvalitné plynové krbové kachle vhodné na vykúrenie menších domov a bytov či jednotlivých miestností. S výkonom okolo 5 kW za hodinu zvládnu vykurovať bežný priestor o výmere od 40 do 80 m2 podľa úrovne zateplenia. Pozitívom je naozaj nízka hmotnosť 33 kg, takže nemusíte pri inštalácii riešiť žiadne zásadné stavebné úpravy ani v prípade, že kachle umiestnite na poschodie. Lákavá je aj predstava sledovania horiacich plameňov, ktorú tento model ponúka. Negatívom potom zostáva pomerne vysoká cena.

Ak hľadáte krbové kachle, ktoré dokážu vyhriať oveľa väčší priestor, mali by ste sa zamerať na výrobky spaľujúce drevo či brikety. Za slušnú cenu si môžete zaobstarať napríklad veľmi výkonný model Prity WD W24 TV.

2 800 € Orientačná cena
Autor: Tereza Peterková | Dátum: | Produkt: Karma Intelligence ZP
Tereza Peterková
Redaktorka
Tereza je redaktorkou, ktorá rada skúma nové témy, o ktorých sa následne snaží dozvedieť čo najviac. Vďaka tomu vám poskytne dostatok informácií. S krbovými kachľami má skúsenosti prevažne z domčekov zvaných tiny houses, kde sa obvykle vyskytujú. Poradí vám, aký typ kachlí vybrať, či radšej zvoliť plechové, liatinové alebo keramické, a akým palivom kúriť. Okrem kachlí sa tiež venuje športovým kategóriám, medzi ktoré patria cyklotrenažéry alebo bežecké pásy.

Diskusia, poradňa a vaše skúsenosti

Spýtajte sa na čokoľvek a naši redaktori vám odpovedia v moderovanej diskusii. Ak potrebujete odpoveď čo najskôr, napíšte na facebook skupinu, kde radia aj ďalší používatelia a odborníci.

Napíšte otázku

Odpovědět na dotaz

Nenašli ste v diskusii odpoveď? Spýtajte sa a naša redakcia nájde na praktické a zaujímavé otázky odpoveď.


Ďalšie recenzie

Recenzia Karma Intelligence ZP

Karma Intelligence ZP

2 800 € Orientačná cena