Menu

Klarstein Delicatessa 80 – Recenzie, testy a porovnania

Veľmi dobré Celkové hodnotenie

Najlepší pomer cena/výkon v kategorii Trojplatničkové indukčné varné dosky

Klady

  • Atypické spracovanie
  • Časovač ECO
  • Slušný výkon

Zápory

  • Neumožňuje zlúčenie zón
  • Nemá poistku proti pretečeniu
320 € Orientačná cena

Základné parametre

Trojplatničková indukčná doska Klarstein Delicatessa 80 na prvý pohľad zaujme svojím spracovaním – s horizontálnym modelom sa skrátka na trhu až tak často nestretnete. Veľmi dobre tak zapadne do rôznych atypických kuchýň a podľa výrobcu sa skvele kombinuje so zabudovaným odsávačom pár. Zapája sa do klasickej elektrickej zásuvky, čo oceníte najmä v byte. Na trojplatničkový model je jej príkon 7 000 W viac ako dostačujúci.

Parameter Tento produkt
Príkon (W)

7 000

Napätie (V)

220-240

Rám

Nie

Detská poistka

Áno

Poistka proti pretečeniu

Nie

Indikátor zvyškového tepla

Áno

Automatické vypnutie

Áno

Zlúčenie varných zón

Nie

Booster

Všetky varné zóny

Časovač

Áno

Časovač ECO

Áno

Stop and Go

Áno

Výška (cm)

6,3

Šírka (cm)

80

Hĺbka (cm)

40

Hmotnosť (kg)

12

Vybavenie a funkcie

Doska sa môže pochváliť pomerne pokročilou ponukou funkcií. Nechýba jej detská poistka, funkcia automatického vypnutia a časovač, to už je ale dnes štandard. Pozitívom navyše je booster na každej varnej platničke, funkcia časovača ECO, ktorá šetrí energiu využitím zvyškového tepla, alebo krátkodobá pamäť, vďaka ktorej je možné varenie na chvíľu prerušiť bez straty nastavenia.

Na rozdiel od niektorých konkurenčných modelov sa pri tejto doske nedočkáte napríklad možnosti zlúčenia varných zón, tá ale nie je pri trojplatničkových modeloch úplne bežná.

Hlavné klady a zápory

Negatív sme pri varnej doske Klarstein veľa nenašli. Neumožňuje zlúčenie varných zón a nemá poistku proti pretečeniu, v oboch prípadoch ale ide skôr o drobné nedostatky. Naopak poteší slušným výkonom a zaujímavou výbavou funkcií, vrátane menej obvyklých prvkov, ako je časovač ECO. Rad užívateľov určite zaujme aj jej neobvyklý tvar.

Porovnanie s alternatívami

Pokiaľ je pre vás pri indukčnej doske dôležitá funkcia zlúčenia varných zón a zmierite sa s o niečo bežnejšími rozmermi, za zváženie stojí model Cata IB 6203 BK. Ten má okrem spomínanej funkcie navyše ešte trochu vyšší príkon ako model Klarstein, za oboje si ale priplatíte. Oproti modelu Klarstein mu však chýba funkcia časovača ECO a krátkodobá pamäť.

Naše hodnotenie a záver

Klarstein Delicatessa 80 je atypický model, ktorý vás rozhodne zaujme. Nebude sa síce hodiť do kuchyne každému, pokiaľ ale hľadáte horizontálnu dosku, táto môže byť tou správnou voľbou. V jej prospech hovorí predovšetkým slušný príkon 7 000 W a zaujímavá ponuka funkcií. Okrem klasickej detskej poistky a podobných prvkov sa totiž dočkáte napríklad aj časovača ECO alebo možnosti krátkodobého prerušenia programu.

Celkovo nemáme tomuto modelu čo vytknúť. Chýba mu síce funkcia zlúčenia varných zón, tá ale v tejto kategórii nie je príliš obvyklá. Pokiaľ sa bez nej nezaobídete, odporúčame zvážiť napríklad model Cata IB 6203 BK.

320 € Orientačná cena
Autor: Kristýna Hašková | Dátum: | Produkt: Klarstein Delicatessa 80 | Hodnotenie: Veľmi dobré
Kristýna Hašková
Redaktorka
Kristýna si väčšinu jedál pripravuje sama, preto vie, aká dôležitá je spoľahlivá varná doska. Za dlhé roky varenia vyskúšala všetky typy varných dosiek. Z vlastnej skúsenosti preto dokáže oceniť výhody aj nevýhody indukčných dosiek, ako hlavné podklady spracovania tejto témy jej ale slúžia odborné zdroje a skúsenosti užívateľov s rôznymi značkami varných dosiek. Na našich stránkach vám poradí aj s výberom šľahačov mlieka alebo varičov vajec.

Diskusia, poradňa a vaše skúsenosti

Spýtajte sa na čokoľvek a naši redaktori vám odpovedia v moderovanej diskusii. Ak potrebujete odpoveď čo najskôr, napíšte na facebook skupinu, kde radia aj ďalší používatelia a odborníci.

Napíšte otázku

Odpovědět na dotaz

Nenašli ste v diskusii odpoveď? Spýtajte sa a naša redakcia nájde na praktické a zaujímavé otázky odpoveď.


Ďalšie recenzie

Recenzia Klarstein Delicatessa 80

Klarstein Delicatessa 80

320 € Orientačná cena