Menu

Recenzia a test Klarstein KonfiStar 60

Veľmi dobré Celkové hodnotenie

Pre náročných v kategorii Zaváracie hrnce

Klady

  • Ohromná kapacita
  • Nerezové opláštenie
  • Zavárací rošt v cene
  • Bohatý rozptyl teplôt
  • Funkcia udržiavania teploty

Zápory

  • Vysoká cena
  • Ťažšia konštrukcia
  • Ventil z plastu
185 € Orientačná cena

Klarstein KonfiStar 60 je nadpriemerne veľký zavárací hrniec z vyššej cenovej kategórie. Bude ideálny pre osoby, ktoré zavárajú často a vo veľkom, alebo na podávanie veľkého množstva teplých nápojov.

Základná charakteristika

Klarstein KonfiStar 60 má nerezové opláštenie, ktoré býva v najvyššej cenovej hladine štandardom. S objemom 60 l predstavuje najväčší hrniec medzi nami porovnávanými produktmi a v súčasnosti (jún 2023) sa zároveň radí k tým najobjemnejším na trhu. Pojme až 45 veľkých pohárov, čo je v porovnaní s priemerom takmer dvojnásobok.

Teplotu je možné regulovať v rozmedzí 30–100 °C, čo umožňuje zavárať rôzne druhy potravín. Čo sa týka časovača, nastavovať tu môžete medzi 1–180 min, čo je nadštandardné rozmedzie. Trojhodinový režim sa dá využiť napr. na zaváranie mäsa, ktoré potrebuje viac času.

Funkcie a doplnky

Zo základných funkcií nechýbajú modelu Klarstein KonfiStar 60 samozrejme tie bezpečnostnostné, ktoré by nemali chýbať ani v nižších cenových hladinách. Inak tu ale žiadne vychytávky okrem displeja, režimu udržiavania teploty a ventilčeka nenájdete. Schopnosť udržiavať teplo z neho ale robí ideálny zásobník na teplé nápoje.

Parameter Tento produkt
Výrobca

Klarstein

Materiál plášťa

Nerez

Príkon (W)

2 000

Objem (l)

60

Maximálna kapacita (pohárov)

Cca 45 veľkých (0,72 l)

Rozmedzie teploty (°C)

30–100

Časovač (min)

1–180

Ochrana proti prehriatiu

Áno

Poistka proti zapnutiu na sucho

Nie

Izolované držadlá

Áno

Protišmykové nožičky

Nie

LCD displej

Áno

Nepretržitý chod

Nie

Udržiavanie teploty

Áno

Zvuková/svetelná signalizácia

Nie

Dĺžka prívodného kábla

1,2

Farba

Strieborná s čiernou

Šírka (cm)

45

Výška (cm)

75

Hĺbka (cm)

40

Hmotnosť (kg)

7

Hodnotenie ďalších odborníkov a užívateľov

V čase písania tejto recenzie evidujeme pri modeli Klarstein KonfiStar 60 len menšie množstvo užívateľských recenzií. Aj napriek tomu patrí medzi najpredávanejšie zaváracie hrnce na tuzemskom trhu. Produkty značky Klarstein sa všeobecne radia medzi veľmi obľúbené. Výrobca je známy tým, že pri svojich produktoch kladie veľký dôraz aj na dizajnovú stránku.

Hlavné klady, zápory a zaujímavosti oproti iným produktom

Klarstein KonfiStar 60 vyniká medzi konkurenčnými produktmi svojím nadpriemerným objemom. 60 l sa naozaj veľmi často nevidí, dalo by sa povedať, že Klarstein v tomto ohľade jasne vedie. Ďalej poteší kvalitným nerezovým opláštením, širokým rozmedzím nastavenia času a funkciou udržiavania teploty. S veľkým objemom ide ale ruka v ruke vyššia hmotnosť. Niektorým zákazníkom by sa nemusela páčiť ani vyššia cena.

Porovnanie s alternatívami

Zaváracích hrncov, ktoré majú podobný objem ako Klarstein KonfiStar 60, nájdete na trhu dosť málo. Jedným z nich je napr. Klarstein FP13-Food preser 50L od rovnakého výrobcu, ktorý má objem 50 l. O niečo lacnejšou možnosťou je Klarstein FP13-KonfiStar40Digi, ten už má ale o tretinu menší objem (40 l).

Záverečné zhrnutie

Klarstein KonfiStar 60 je nadpriemerne veľký zavárací hrniec z nerezovej ocele, ktorý pojme až 45 veľkých zaváracích pohárov. Vďaka širokému časovému rozpätiu (1–180 min) sa dá využiť na zaváranie rozličných druhov potravín. Ideálny bude aj na podávanie veľkého množstva horúcich nápojov, pretože disponuje funkciou udržiavania teploty a výpustným ventilom.

185 € Orientačná cena
Autor: Dana Široká | Dátum: | Produkt: Klarstein KonfiStar 60 | Hodnotenie: Veľmi dobré
Dana Široká
Redaktorka
Dana má slabosť na moderné kuchynské prístroje, ktoré dokážu človeku uľahčiť život a prebudiť tak lásku k vareniu v každom. Preto sa ujala témy zaváracích hrncov, ktorou vás prevedie krok za krokom. Objasní, aké sú rozdiely medzi klasickými a elektrickými hrncami, prečo je dôležité zamerať sa na príkon a objem, a načo sa používa výpustný ventil. Nájdete ju podpísanú aj pod ďalšími kuchynskými témami, ako sú prekvapkávače kávy a šunkovary.

Diskusia, poradňa a vaše skúsenosti

Spýtajte sa na čokoľvek a naši redaktori vám odpovedia v moderovanej diskusii. Ak potrebujete odpoveď čo najskôr, napíšte na facebook skupinu, kde radia aj ďalší používatelia a odborníci.

Napíšte otázku

Odpovědět na dotaz

Nenašli ste v diskusii odpoveď? Spýtajte sa a naša redakcia nájde na praktické a zaujímavé otázky odpoveď.


Ďalšie recenzie

Recenzia Klarstein KonfiStar 60

Klarstein KonfiStar 60

185 € Orientačná cena