Menu

Recenzia a test Klarstein Kronleuchter WHT

76,0 % Celkové hodnotenie

Pre nenáročných v kategorii Ostrovčekové digestory

Klady

  • Dostupná cena
  • Originálny dizajn
  • Nízka spotreba

Zápory

  • Vhodný hlavne na recirkuláciu
  • Slabšia filtrácia tukov
  • Vysoká hlučnosť
200 € Orientačná cena

Súhrnné údaje

Digestor Klarstein Kronleuchter WHT patrí v kategórii ostrovčekových digestorov k cenovo dostupnejším modelom. Na prvý pohľad by ste to ale určite nespoznali, a to najmä vďaka zaujímavému dizajnovému spracovaniu. Tento model má kombinované odsávanie pár, môže teda fungovať ako odťahový aj recirkulačný digestor (rovnako ako takmer všetky dnešné digestory). V danom dizajnovom prevedení ale bude lepšie pracovať ako recirkulačný model, odporúčame teda skôr tento variant využitia.

Hoci sa pri drahších modeloch dočkáte ešte vyšších výkonov, 596 m3/h nie je vôbec zlá hodnota a digestor by mal pokryť potreby stredne veľkej až väčšej kuchyne. Nižšia cena sa nijako dramaticky neodrazila ani na jeho efektivite, slabšia je iba filtrácia tukov, ktorá patrí do triedy D. Efektivita osvetlenia aj prúdenia vzduchu si vyslúžila triedu A a výhrady nemôžeme mať ani k energetickej triede A, spotreba 40 kW za rok patrí k najnižším v tejto kategórii. Nižšia cena spotrebiča sa tak okrem trochu nižšieho výkonu prejavila hlavne pomerne vysokou hlučnosťou 69 dB.

Parameter Tento produkt
Odvádzanie pár

Kombinované

Výkon (m3/hod)

596

Hlučnosť (dB)

69

Trieda účinnosti prúdenia vzduchu

A

Trieda účinnosti filtrácie tukov

D

Trieda účinnosti osvetlenia

A

Energetická trieda

A

Ročná spotreba energie (kWh)

40

Ročné náklady na prevádzku v roku 2022 (€)

8

Ovládanie a rozmery

Na výbave digestora Klarstein sa odrazila nižšia cena. Ovláda sa tlačidlami, pri drahších digestoroch už narazíte skôr na modernejšie dotykové ovládanie. Umožňuje nastaviť 3 rýchlosti odsávania, niektoré konkurenčné modely ich majú aj 5. Chýba tu aj displej či diaľkový ovládač, to ale nie sú úplne bežné prvky výbavy. Nedočkáte sa ani žiadnych inteligentných funkcií.

Požadovanú vzdialenosť od varnej dosky výrobca neuvádza, odporúčame preto držať sa klasických hodnôt, teda aspoň 65 cm od plynovej dosky a 50 cm od elektrickej dosky.

Parameter Tento produkt
Počet rýchlostí

3

Typ ovládania

Tlačidlové

Diaľkový ovládač

Nie

Displej

Nie

Šírka (cm)

40

Hĺbka (cm)

40

Hmotnosť (kg)

12,5

Hlavné klady a zápory

Výhodou digestoru Klarstein je v prvom rade jeho dostupná cena. Oceniť ale môžeme aj zaujímavý dizajn a veľmi dobré parametre. Energetická trieda A, vysoká účinnosť prúdenia vzduchu či nízka spotreba sú vlastnosti, ktoré by sme očakávali skôr pri drahších modeloch. Slabšou stránkou je v tomto prípade vysoká hlučnosť 69 dB, horšia efektivita filtrácie tukov a základná výbava, v ktorej nenájdete žiadne pokročilejšie prvky.

Porovnanie s alternatívami

Cenovo môže modelu Klarstein Kronleuchter WHT konkurovať len málo produktov, pokiaľ ale požadujete vyšší výkon, mohol by vás zaujať niektorý z drahších digestorov, napríklad Guzzanti ORW White. Ten má podobne štýlový dizajn ako model Klarstein a zaujme výkonom 800 m3/h. V porovnaní s digestorom Klarstein ponúka aj o jednu rýchlosť sania navyše. V ďalších ohľadoch už je ale skôr slabší, nevýhodou je napríklad o triedu horšia účinnosť prúdenia vzduchu alebo energetická trieda B.

Takmer perfektných parametrov sa naopak dočkáte pri digestore Electrolux KFIB19X. Ten je oproti modelu Klarstein výrazne tichší, má lepšiu energetickú triedu, viac stupňov intenzity odsávania a vyšší výkon. Navyše je vybavený dotykovým ovládaním a možnosťou prepojenia s varnou doskou. Cenovo je ale oproti digestoru Klarstein mnohonásobne drahší.

Naše hodnotenie a záver

Ak hľadáte ostrovčekový digestor so zaujímavým dizajnom, ale nechcete doň investovať príliš veľa peňazí, môžeme vám model Klarstein Kronleuchter WHT odporučiť. Hoci ide o kombinovaný digestor, ak chcete využiť originálne zavesenie na lanká, počítajte skôr s recirkulačnou funkciou. Výkon 596 m3/h bude dostatočný pre stredne veľké až väčšie kuchyne, digestor si pritom zachováva veľmi nízku spotrebu.

Nevýhodou je slabšia filtrácia tukov a najmä pomerne vysoká hlučnosť 69 dB. Všeobecne sa ale dá povedať, že pri tomto digestore získate za málo peňazí dostatočne kvalitný produkt. Pokiaľ je ale pre vás výkon tohto modelu nedostačujúci, možno sa vám bude hodiť skôr výkonnejší digestor Guzzanti ORW White.

200 € Orientačná cena
Autor: Eliška Srncová | Dátum: | Produkt: Klarstein Kronleuchter WHT | Hodnotenie: 76,0 %
Eliška Srncová
Eliška je služobne najstaršou redaktorkou v našom tíme a rôzne kuchynské spotrebiče má na starosti už dlhé roky. Vďaka tomu je dobre zorientovaná aj na trhu s digestormi a ľahko vám poradí, aký výkon či ďalšie vlastnosti voliť pre vašu kuchyňu. Okrem digestorov recenzuje aj rôzne typy sporákov, umývačky a iné väčšie spotrebiče.

Diskusia, poradňa a vaše skúsenosti

Spýtajte sa na čokoľvek a naši redaktori vám odpovedia v moderovanej diskusii. Ak potrebujete odpoveď čo najskôr, napíšte na facebook skupinu, kde radia aj ďalší používatelia a odborníci.

Napíšte otázku

Odpovědět na dotaz

Nenašli ste v diskusii odpoveď? Spýtajte sa a naša redakcia nájde na praktické a zaujímavé otázky odpoveď.


Ďalšie recenzie

Recenzia Klarstein Kronleuchter WHT

Klarstein Kronleuchter WHT

200 € Orientačná cena