Menu

Recenzia a porovnanie Klarstein Lausanne

Moderný dizajn v kategorii Elektrické krbové kachle

Klady

  • Dobrý výkon
  • Kvalitné prevedenie s lesklým sklom
  • Diaľkové ovládanie

Zápory

  • Vyššia cena v kategórii
  • Nadpriemerná hmotnosť
  • Bez zvukového efektu ohňa
190 € Orientačná cena

Súhrnné údaje

Klarstein Lausanne sú dizajnové elektrické krbové kachle s celkom slušným výkonom v rámci kategórie (november 2020). Niektorých užívateľov môže osloviť aj sklenený dizajn. Obstarávacia cena je trochu vyššia, chýbať môže aj zvuková imitácia ohňa.

Hodnotenie základných parametrov

Na kachliach ide voliť z viacerých stupňov kúrenia a maximálny výkon dosahuje 2 kW/hod. Výrobok sa preto hodí skôr ako doplnkový zdroj tepla napríklad na vyhriatie jednej miestnosti. Pokiaľ je miestnosť v dobre izolovanej budove, vykúria kachle plochu okolo 32 m2. V starších obydliach s veľkými únikmi tepla táto hodnota klesá aj na polovicu. Užitočným doplnkom je diaľkové ovládanie, na reguláciu intenzity kúrenia.

Všeobecne je obstarávacia cena elektrických kachlí nižšia, než napríklad u kachlí na drevo, tiež je ale nutné počítať s nižším výkonom. V rámci tejto kategórie ale patria kachle Klarstein Lausanne skôr k cenovému nadštandardu.

Celková hmotnosť tohto výrobku je približne 16 kilogramov, čo nie je úplne málo, avšak v porovnaní s inými typmi spaľovania ide o zlomok váhy.

Parameter Tento produkt
Výrobca

Klarstein

Výkon (kW/hod)

2

Typ paliva

Elektrina

Hmotnosť (kg)

16

Účinnosť (%)

Nerelevantné

Materiál

Kov, sklo

Výška (cm)

56

Šírka (cm)

88

Hĺbka (cm)

14

Farba

Čierna

Vykurovaná plocha v nízkoenergetických priestoroch so stropom 2,5 metra (m2)

32

Vykurovaná plocha v starších nezateplených budovách so stropom 2,5 metra (m2)

16

Maximálna dĺžka polien (cm)

Nerelevantné

Výmenník

Nerelevantné

Priemer dymovodu (mm)

Nerelevantné

Hodnotenie designu a funkcií

Tento model je zhotovený z plechu a predná strana je sklenená, čo dopraje pekný pohľad do plameňov, ktoré dokáže prístroj imitovať. Bohužiaľ ale k obrazovému napodobňovaniu ohňa výrobca nepridal žiadny zvukový efekt. Farebné prevedenie je iba čierne.

Ide o pomerne tenké elektrické kachle, hĺbka je iba 14 cm, čo takmer zodpovedá situácii, kedy na stenu zavesíte plochý televízor. Šírka potom činí 88 cm a výška 56 cm.

Hodnotenie používateľov

Užívatelia, ktorí už tieto elektrické kachle vyskúšali, si pochvaľujú hlavne pekný dizajn vhodný aj do obývacej izby, slušný výkon a spoľahlivosť, alebo aj jednoduché ovládanie (vrátane diaľkového ovládača). Sťažností veľa nie je, občas snáď len zmienky na vyššiu hmotnosť alebo na chýbajúci zvukový sprievod.

Hlavné klady a zápory

Medzi hlavné prednosti kachlí Klarstein patrí slušný výkon v rámci kategórie elektrických produktov, pekný dizajn s lesklým sklom alebo napríklad možnosť ovládania cez diaľkový ovládač. Naopak v rámci kategórie ide o prémiový produkt za vyššiu cenu. Nadpriemerná je tiež hmotnosť a najmä inštalácia na stenu môže byť kvôli tomu zložitejšia. Chýba tu aj zvukový efekt, ktorý by napodobňoval praskanie ohňa.

Záver

Elektrické kachle Klarstein Lausanne sa svojim dizajnom budú hodiť do modernejších príbytkov. Výkon 2 KW/hod sa využije skôr v menších miestnostiach, vykúri štandardný priestor s výmerou okolo 30 m2 (v zateplenom dome), u starších bytov sa hodnota znižuje. Výkon sa dá tiež regulovať, na čo môže slúžiť aj praktické diaľkové ovládanie. Kachle sú vyrobené z plechu a predná strana je sklenená, takže ponúka lesklý povrch, ktorý sa takmer podobá televízoru. Tomu zodpovedá aj tvar konštrukcie, kde najmä hĺbka je celkom malá (14 cm), takže pri zavesení na stenu naozaj vyvoláva pocit sledovania televízie. Prístroj dokáže obrázkom napodobňovať plamene, avšak zvukový efekt už neponúka. Prevedenie je na trhu iba v čiernej farbe, hmotnosť je približne 16 kg.

Ak zháňate elektrické kachle, ale túžite po obyčajnejšom a lacnejšom variante, môžeme odporučiť na prečítanie recenziu Ardes 350.

190 € Orientačná cena
Autor: Tereza Peterková | Dátum: | Produkt: Klarstein Lausanne
Tereza Peterková
Redaktorka
Tereza je redaktorkou, ktorá rada skúma nové témy, o ktorých sa následne snaží dozvedieť čo najviac. Vďaka tomu vám poskytne dostatok informácií. S krbovými kachľami má skúsenosti prevažne z domčekov zvaných tiny houses, kde sa obvykle vyskytujú. Poradí vám, aký typ kachlí vybrať, či radšej zvoliť plechové, liatinové alebo keramické, a akým palivom kúriť. Okrem kachlí sa tiež venuje športovým kategóriám, medzi ktoré patria cyklotrenažéry alebo bežecké pásy.

Diskusia, poradňa a vaše skúsenosti

Spýtajte sa na čokoľvek a naši redaktori vám odpovedia v moderovanej diskusii. Ak potrebujete odpoveď čo najskôr, napíšte na facebook skupinu, kde radia aj ďalší používatelia a odborníci.

Napíšte otázku

Odpovědět na dotaz

Nenašli ste v diskusii odpoveď? Spýtajte sa a naša redakcia nájde na praktické a zaujímavé otázky odpoveď.


Ďalšie recenzie

Recenzia Klarstein Lausanne

Klarstein Lausanne

190 € Orientačná cena