Menu

Klarstein PopArt Cream retro – Recenzie, testy a porovnania

Výborné Celkové hodnotenie

Víťaz porovnania v kategorii Mini chladničky

Klady

  • Veľký úžitkový objem
  • Mraznička
  • Box na zeleninu
  • Overený výrobca
  • Jedinečný dizajn

Zápory

  • Vyššia cena
  • Menej funkcií
345 € Orientačná cena

Mini chladnička Klarstein PopArt Cream predstavuje objemnejšie zariadenie z vyššej cenovej kategórie. Je určená na uskladnenie väčšieho množstva potravín, navyše do nej môžete dať aj čerstvú zeleninu a mrazené potraviny. Ako väčšina mini chladničiek je určená na státie vo voľnom priestore, kde upúta pozornosť svojím nezvyčajným retro dizajnom.

Základná charakteristika

Klarstein PopArt Cream sa s celkovým úžitkovým objemom 118 l v čase písania tejto recenzie (jún 2023) radí medzi modely s nadpriemernou kapacitou. Takýto veľký priestor môžu bez problémov využívať 2 ľudia. Nachádza sa tu aj mraznička, ktorá má objem 12 l. Pri väčšine mini chladničiek sa stretnete s menšími mrazničkami.

Táto chladnička patrí do energetickej triedy E, čím sa radí medzi úspornejšie modely. Väčšina konkurentov má totiž vyššiu spotrebu a bežne pokrýva triedy F alebo G. Vôbec najefektívnejšie funguje pri okolitých teplotách v rozmedzí +16 až +38 °C, takže ju môžete bez obáv z veľkej spotreby používať v horúcom lete. Čo sa týka hlučnosti, 40 dB nijako výrazne nevybočuje, ale ani nepatrí medzi extra tiché chladničky.

Táto mini chladnička má veľmi šikovne riešené vnútorné usporiadanie. Nájdete tu hneď 2 klasické poličky, box na čerstvú zeleninu, ktorý nie je veľmi bežný, 1 poličku v mrazničke a 2 priehradky vo dverách. Rozložením teda veľmi pripomína klasickú chladničku. Jedinou výraznejšou chybou na kráse je absencia automatického odmrazovania (či systému No Frost). Na druhú stranu tieto vychytávky nájdete stále pri pomerne malom percente mini chladničiek.

Parameter Tento produkt
Výrobca

Klarstein

Spôsob umiestnenia

Voľne stojaca

Úžitkový objem chladničky (l)

118

Mraznička

Áno

Objem mrazničky (l)

12

Energetická trieda

E

Klimatická trieda

N-ST

Hlučnosť (dB)

40

Počet políc

2 + box na zeleninu

Priehradky v dvierkach

Áno

No Frost

Nie

Samoodmrazovanie

Nie

Farba

Krémová

Výška (cm)

97

Šírka (cm)

55

Hĺbka (cm)

55

Hmotnosť (kg)

35

Hodnotenie ďalších odborníkov a užívateľov

K mini chladničke Klarstein PopArt Cream evidujeme v čase písania tejto recenzie (jún 2023) menšie množstvo užívateľských hodnotení, ide ale o jeden z najpredávanejších produktov svojej kategórie na tuzemskom trhu.

Chladničky značky Klarstein sa všeobecne tešia veľkej popularite, a to nielen vďaka svojmu dizajnu, ale aj vďaka vysokej kvalite spracovania. Tento model si kupujú hlavne užívatelia, ktorí majú slabosť pre produkty v retro štýle.

Hlavné klady, zápory a zaujímavosti oproti iným produktom

Medzi silné stránky modelu Klarstein PopArt Cream rozhodne patrí veľký úžitkový objem a premyslené usporiadanie vnútorného priestoru. Ten je vyriešený tak, aby ste tu pohodlne uskladnili mäso, ovocie, zeleninu, fľaše s nápojmi a vďaka mrazničke aj mrazené produkty. Dobrý dojem robí tento produkt aj vďaka tomu, že za ním stojí obľúbený a renomovaný výrobca.

Jedinečný je aj vďaka svojmu dizajnu – krémová farba, zaoblené tvary a kónické nôžky skvele zapadnú do domácnosti s retro vybavením. Pri tejto chladničke by sa ešte hodil systém No Frost alebo aspoň automatické odmrazovanie. Inak ale výraznejšie nedostatky nemá. Pre niektorých zákazníkov by mohla predstavovať veľmi vysokú investíciu – s ohľadom na veľkú kapacitu a vysokú kvalitu je ale podľa nášho názoru primeraná.

Porovnanie s alternatívami

Retro mini chladničky nájdete aj v nižších cenových kategóriách. Pokiaľ pre vás predstavuje Klarstein PopArt Cream príliš vysokú investíciu (alebo je pre vás zbytočne veľká), mohla by vás zaujať napr. mini chladnička AMICA VT 862 AM.

Má o jednu poličku menej, ale nechýba jej mraznička ani boxík na zeleninu. Úžitkový objem predstavuje veľmi slušných 95 l a navyše tu nájdete funkciu automatického odmrazovania. Poličky sú vyrobené z tvrdeného skla, takže sú odolnejšie.

Záverečné zhrnutie

Klarstein PopArt Cream predstavuje objemnú mini chladničku (118 l) s dômyselne riešeným vnútorným priestorom a mrazničkou, ktorá sa bude skvele hodiť do domácnosti zariadenej v retro štýle. Mini chladničku o tomto objeme môžu bez problémov využívať 2 ľudia. Prípadne sa pre ňu nájde využitie vo väčšej kancelárii, kde si bude chcieť v chladničke uskladniť potraviny viac ľudí.

Jediným výraznejším nedostatkom je absencia automatického odmrazovania. Pokiaľ je pre vás táto funkcia nevyhnutná, pozrite sa na Beko TSE 1284 N. Taktiež ide o model vhodný pre 2 osoby.

345 € Orientačná cena
Autor: Dana Široká | Dátum: | Produkt: Klarstein PopArt Cream retro | Hodnotenie: Výborné
Dana Široká
Redaktorka
Dana je redaktorka, ktorá je v kuchyni veľmi často a má slabosť pre rôznych kuchynských pomocníkov. Baví ju preskúmavať trh a spoznávať najnovšie vychytávky, preto sa ujala aj témy mini chladničiek. Na tejto stránke vám predstaví ich klady a zápory, vysvetlí, podľa čoho voliť úžitkový objem a popíše najpopulárnejšie funkcie. Jej články nájdete aj na stránke s autochladničkami, ktoré predstavujú mobilnejší variant prenosných mini chladničiek.

Diskusia, poradňa a vaše skúsenosti

Spýtajte sa na čokoľvek a naši redaktori vám odpovedia v moderovanej diskusii. Ak potrebujete odpoveď čo najskôr, napíšte na facebook skupinu, kde radia aj ďalší používatelia a odborníci.

Napíšte otázku

Odpovědět na dotaz

Nenašli ste v diskusii odpoveď? Spýtajte sa a naša redakcia nájde na praktické a zaujímavé otázky odpoveď.


Ďalšie recenzie

Už sa nepredáva

Recenzia Klarstein PopArt Cream retro

Klarstein PopArt Cream retro

345 € Orientačná cena