Menu

Recenzia a porovnanie Klarstein St. Moritz

Lacnejšie kachle v kategorii Elektrické krbové kachle

Klady

  • Kvalitné spracovanie
  • Regulácia výkonu
  • Dizajn s vernou imitáciou plameňov

Zápory

  • Bez zvukového efektu ohňa
  • Skôr pre menšie miestnosti
120 € Orientačná cena

Základné parametre

Elektrické krbové kachle St. Moritz pochádzajú z dielne nemeckej spoločnosti Klarstein. Ide o kvalitný kúsok, ktorý má pomerne dobrý dizajn a ide ľahko umiestniť do akejkoľvek časti miestnosti. Výkon sa pohybuje okolo 1,8 kW za hodinu, je navyše regulovateľný.

Všeobecne sa elektrické krbové kachle považujú za slabšie v porovnaní s inými typmi a často sa používajú len ako doplnok vykurovania do jednotlivých miestností. Pokiaľ je priestor v dobre zateplenej časti obydlia, dokáže tento prístroj efektívne vykurovať štandardnú obytnú plochu okolo 30 m2, pri miestnostiach so slabšou izoláciou a veľkými únikmi tepla sa táto hodnota znižuje až na polovicu.

Hmotnosť 14 kilogramov nijako nevybočuje z priemeru (november 2020).

Parameter Tento produkt
Výrobca

Klarstein

Výkon (kW/hod)

1,8

Typ paliva

Elektrina

Hmotnosť (kg)

14

Účinnosť (%)

Nerelevantné

Materiál

Kov, HDF dosky

Výška (cm)

59

Šírka (cm)

38

Hĺbka (cm)

26

Farba

Čierna, biela

Vykurovaná plocha v nízkoenergetických priestoroch so stropom 2,5 metra (m2)

28,8

Vykurovaná plocha v starších nezateplených budovách so stropom 2,5 metra (m2)

14,4

Maximálna dĺžka polien (cm)

Nerelevantné

Výmenník

Nerelevantné

Priemer dymovodu (mm)

Nerelevantné

Dizajn a funkcie

Keď sa zameriame na spracovanie týchto kachlí, zistíme, že na výrobu boli použité kovové prvky a HDF dosky (odolné drevovlákno). Na výber je z dvoch farebných variantov, a to čiernej a bielej.

Dizajn je v tvare kvádra s otváracími dvierkami, výška je 59 cm, šírka a hĺbka potom 38 a 26 cm. Pozitívom je obrazová imitácia plameňov, bohužiaľ ale výrobca nepridal možnosť zvukového efektu na dokreslenie atmosféry.

Záver

Kachle Klarstein St. Moritz sú poháňané elektrinou, je teda jasné, že svojim výkonom skôr zaostávajú za inými typmi týchto prístrojov. Výkon ale v rámci kategórie nie je zlý a činí 1,8 kW/hod. Ide teda o dobrý zdroj tepla do izolovanej miestnosti o výmere približne 30 m2, pri staršej stavbe potom zvládnu efektívne vyhriať len polovičný priestor. Je na výber medzi dvoma farebnými variantmi – čiernou a bielou. Ide o model vyrobený primárne z kovu a HDF dosiek, ktorý sa postaví na podlahu. Celková hmotnosť je 14 kilogramov. Má otváracie dvierka a vernú imitáciu plameňa (zvukový efekt ale chýba). Výhodou je, že sa dá výkon regulovať.

Ak zháňate elektrické kachle, ktoré pôsobia modernejším dojmom a je možné ich zavesiť na stenu podobne ako televízor, odporúčame napríklad model rovnakej značky – Klarstein Lausanne.

120 € Orientačná cena
Autor: Tereza Peterková | Dátum: | Produkt: Klarstein St. Moritz
Tereza Peterková
Redaktorka
Tereza je redaktorkou, ktorá rada skúma nové témy, o ktorých sa následne snaží dozvedieť čo najviac. Vďaka tomu vám poskytne dostatok informácií. S krbovými kachľami má skúsenosti prevažne z domčekov zvaných tiny houses, kde sa obvykle vyskytujú. Poradí vám, aký typ kachlí vybrať, či radšej zvoliť plechové, liatinové alebo keramické, a akým palivom kúriť. Okrem kachlí sa tiež venuje športovým kategóriám, medzi ktoré patria cyklotrenažéry alebo bežecké pásy.

Diskusia, poradňa a vaše skúsenosti

Spýtajte sa na čokoľvek a naši redaktori vám odpovedia v moderovanej diskusii. Ak potrebujete odpoveď čo najskôr, napíšte na facebook skupinu, kde radia aj ďalší používatelia a odborníci.

Napíšte otázku

Odpovědět na dotaz

Nenašli ste v diskusii odpoveď? Spýtajte sa a naša redakcia nájde na praktické a zaujímavé otázky odpoveď.


Ďalšie recenzie

Recenzia Klarstein St. Moritz

Klarstein St. Moritz

120 € Orientačná cena