Menu

Recenzia a porovnanie Klarstein Villach

Najlepšia cena/výkon v kategorii Elektrické krbové kachle

Klady

  • Tradične vyzerajúci krb
  • Pomerne realistický výzor

Zápory

  • Vyššia cena
  • Nehodia sa do každého priestoru
200 € Orientačná cena

Súhrnné údaje

Klarstein Villach sú jedny z elektrických kachlí, ktoré sa snažia naozaj čo najvierohodnejšie priblížiť kachliam skutočným, a to najmä s ohľadom na dizajn. V tomto prípade výrobca zacielil na klasickú podobu tehlového krbu. Korpus preto tvorí umelý kameň, ktorý z diaľky vyzerá pomerne vierohodne. Kachle dokážu doladiť atmosféru, ale s ohľadom na výkon 1,8 kW tiež vyhriať malú miestnosť.

Hodnotenie základných parametrov

Elektrické kachle Villach opatril výrobca vykurovacím systémom s výkonom až 1,8 kW. Slovo „až“ napovedá, že je možné tento výkon regulovať, alebo vyhrievanie tiež úplne vypnúť a užívať si iba efekt plameňov. Počítajte ale s tým, že sa jedná o lacnejší model, ktorý vám neponúkne efekt 3D plameňov, ale iba klasické nasvietenie.

Kachle si poradia s vyhrievaním menšej miestnosti, pokiaľ od nich nebudete ďaleko, budete mať dokonca pocit podobný, ako pri skutočnom krbe. Teplo z horenia dreva je ale pocitovo iné, určite ho žiadnymi elektrickými kachľami nenahradíte. Zariadenie je možné ovládať tlačidlami, ale aj s pomocou ovládača.

Parameter Tento produkt
Výrobca

Klarstein

Výkon (kW/hod)

1,8

Typ paliva

Elektrina

Hmotnosť (kg)

23,3

Účinnosť (%)

Nerelevantné

Materiál

Plech, umelý kameň

Výška (cm)

67

Šírka (cm)

66

Hĺbka (cm)

29

Farba

Tehla/Drevo

Vykurovaná plocha v nízkoenergetických priestoroch so stropom 2,5 metra (m2)

28,8

Vykurovaná plocha v starších nezateplených budovách so stropom 2,5 metra (m2)

14,4

Maximálna dĺžka polien (cm)

Nerelevantné

Výmenník

Nerelevantné

Priemer dymovodu (mm)

Nerelevantné

Hodnotenie používateľov

Užívatelia sú s modelom Klarstein Villach typicky spokojní, čo preukazujú mnohé kladné recenzie. Medzi kladmi sa najčastejšie objavuje chvála na podarený dizajn, možnosť nastavenia ovládačom a jednoduchá obsluha. Kritika smeruje výhradne k absencii slovenského návodu v balení. Zariadenie je ale natoľko jednoduché, že ho nebudete potrebovať.

Hlavné klady a zápory

Klarstein Villach na svoju cenu pôsobí prekvapivo realistickým dojmom. Darí sa mu s využitím umelého kameňa pripodobniť ku klasickému tehlovému krbu. Trochu negatívna je vzhľadom na jeho základné funkcie cena, ale tú ľahko kompenzuje práve ona realistická konštrukcia.

Porovnanie s alternatívami

Ako zaujímavá alternatíva k modelu Klarstein Villach pre priaznivcov tradičnejšieho designu sa ponúka napríklad Klarstein St Moritz. Ten napodobňuje klasické menšie liatinové kachle. Ďalej sa ale vo funkciách tieto dva modely nijako výrazne nelíšia, výkon je tiež totožný. Je teda len na vás, aký vzhľad uprednostníte.

Záver

Klarstein Villach sú zaujímavé elektrické kachle pre priaznivcov klasického tehlového krbu. Ponúknu výkon až 1,8 kW a vyhrejú tak pohodlne malú miestnosť v zateplenom dome. Konštrukciu tvorí umelý kameň Polystone, takže kachle vyzerajú relatívne realisticky. Pokročilé funkcie, ako je 3D plameň a zvukové efekty, ale pri tomto zariadení nečakajte. Ak hľadáte skutočne realistický model v modernom dizajne, zamerajte sa skôr na Dimplex Bingham.

200 € Orientačná cena
Autor: Tereza Peterková | Dátum: | Produkt: Klarstein Villach
Tereza Peterková
Redaktorka
Tereza je redaktorkou, ktorá rada skúma nové témy, o ktorých sa následne snaží dozvedieť čo najviac. Vďaka tomu vám poskytne dostatok informácií. S krbovými kachľami má skúsenosti prevažne z domčekov zvaných tiny houses, kde sa obvykle vyskytujú. Poradí vám, aký typ kachlí vybrať, či radšej zvoliť plechové, liatinové alebo keramické, a akým palivom kúriť. Okrem kachlí sa tiež venuje športovým kategóriám, medzi ktoré patria cyklotrenažéry alebo bežecké pásy.

Diskusia, poradňa a vaše skúsenosti

Spýtajte sa na čokoľvek a naši redaktori vám odpovedia v moderovanej diskusii. Ak potrebujete odpoveď čo najskôr, napíšte na facebook skupinu, kde radia aj ďalší používatelia a odborníci.

Napíšte otázku

Odpovědět na dotaz

Nenašli ste v diskusii odpoveď? Spýtajte sa a naša redakcia nájde na praktické a zaujímavé otázky odpoveď.


Ďalšie recenzie

Už sa nepredáva

Recenzia Klarstein Villach

Klarstein Villach

200 € Orientačná cena