Menu

Recenzia a test Klarstein Wonderwall Air Art Smart

Veľmi dobré Celkové hodnotenie

Zaujímavý dizajnový kúsok v kategorii Infrapanely

Klady

  • Krásny motív
  • Ideálny do kúpeľne
  • Ovládanie telefónom
  • Disponuje časovačom

Zápory

  • Pre niekoho slabší výkon
  • Chýbajú recenzie
150 € Orientačná cena

Klarstein Wonderwall Air Art Smart zaujme na prvý pohľad krásnym motívom lekien od Clauda Moneta. Je teda ideálny pre zákazníkov, ktorí si potrpia na špecifický umelecký štýl. Cenovo spadá do strednej hladiny, ale aj napriek tomu tu nájdete niekoľko prvkov typických pre najdrahšie produkty.

Základné charakteristiky

Čo sa týka výkonu, Klarstein Wonderwall Air Art Smart patrí s 350 W medzi slabšie zariadenia. Z toho dôvodu ho možno odporučiť na použitie len v naozaj malých miestnostiach, ako sú kúpeľne alebo chodby, či v spálni, kde nie je vhodné extrémne kúriť. Ako materiál tu výrobca použil sklo, ktoré ocenia zákazníci preferujúci bezúdržbové produkty – hladký povrch sa totiž ľahko udržiava v čistote.

Panel obdĺžnikového tvaru je určený na inštaláciu na stenu, takže je nutné počítať s tým, že potrebuje trochu väčší voľný priestor (na dĺžku). So stupňom ochrany IP44 je spoľahlivo chránený proti vode, takže sa výborne hodí do kúpeľne.

Prednosťou tohto produktu sú okrem dzajnu aj funkcie. Okrem termostatu, ktorý je bežný aj v nižších cenových hladinách, ponúka menej obvyklé ovládanie cez aplikáciu a taktiež funkciu detekcie otvoreného okna. Tá je užitočná v situácii, keď zabudnete zavrieť okno – infrapanel to sám spozná a automaticky sa vypne, takže nebude kúriť zbytočne. Ďalšou zaujímavosťou je časovač, ktorý taktiež pri mnohých konkurentoch nenájdete.

Parameter Tento produkt
Výrobca

Byecold

Výkon (W)

350

Materiál

Sklo

Umiestnenie

Na stenu

Stupeň krytia

IP44

Wi-Fi

Áno

Termostat

Áno

Farba

Fialová

Šírka (cm)

120

Výška (cm)

30

Hĺbka (cm)

5

Hodnotenie ďalších odborníkov a užívateľov

V čase písania tejto recenzie (september 2023) neevidujeme dostatočné množstvo užívateľských recenzií konkrétne k produktu Klarstein Wonderwall Air Art Smart, avšak všeobecne možno sálavé panely tejto značky označiť za veľmi obľúbené.

Typické sú pre ne smart funkcie, starostlivé spracovanie a dômyselný dizajn, preto patria medzi jedny z najlepších infrapanelov na tuzemskom trhu.

Hlavné klady, zápory a zaujímavosti oproti iným produktom

Klarstein Wonderwall Air Art Smart zaujme ako funkciami, ktoré nie sú v strednej cenovej hladine úplne obvyklé (detekcia otvoreného okna, ovládanie cez aplikáciu, časovač), tak aj krásnym motívom lekien, vďaka ktorému zaujme umelecké duše.

Cena tohto produktu sa môže zdať s ohľadom na slabší výkon trochu vysoká, avšak je potrebné vziať do úvahy to, že práve za funkcie a potlač sa mnohokrát veľmi pripláca. Je ale škoda, že sa k nemu nedá dohľadať viac recenzií reálnych užívateľov, na ktoré by sme mohli odkázať.

Porovnanie s alternatívami

Okrem Klarstein Wonderwall Air Art Smart so vzorom lekien sa dá od značky Klarstein zaobstarať celý rad sálavých panelov v iných dizajnoch. Alternatívou môže byť napr. HTR10-WAASm700WCMpB s motívom mapy sveta. Má vyšší vykurovací výkon 700 W, ktorý už zvládne vykúriť stredne veľkú miestnosť.

Používateľom, ktorí naopak preferujú neutrálny vzhľad, je možné odporučiť Klarstein Wonderwall 360 Smart. Jedná sa o čisto biely sálavý panel, ktorý sa taktiež umiestňuje na stenu a disponuje inteligentnými funkciami. Jednoduchý dizajn sa tu premieta do výhodnejšej obstarávacej ceny.

Záverečné zhrnutie

Sálavý panel Klarstein Wonderwall Air Art Smart je starostlivo spracovaný z hľadiska dizajnu aj funkcií. Nemá síce nadpriemerný výkon, ale na dokurovanie v kúpeľni alebo spálni je 350 W dostačujúcich. Do kúpeľní je vhodný aj vďaka vodeodolnosti. Ovládanie cez aplikáciu určite využijú zákazníci, ktorí majú slabosť pre inteligentné zariadenia. Poteší aj jednoduchou údržbou, pretože hladký sklenený povrch stačí len občas utrieť handričkou.

150 € Orientačná cena
Autor: Dana Široká | Dátum: | Produkt: Klarstein Wonderwall Air Art Smart | Hodnotenie: Veľmi dobré
Dana Široká
Redaktorka
Dana je fanúšičkou alternatívnych technológií, preto sa tiež ujala témy infrapanelov, ktoré považuje za veľmi šikovný spôsob vykurovania. Pre lepšie pochopenie ich fungovania a spísanie tohto článku starostlivo preskúmala odborné zahraničné zdroje a sortiment na trhu s infrapanelmi. Rada vám preto poradí, ako vybrať výkonný aj dizajnovo vydarený kúsok. Z príbuzných tém spracovala napr. klasické alebo olejové radiátory.

Diskusia, poradňa a vaše skúsenosti

Spýtajte sa na čokoľvek a naši redaktori vám odpovedia v moderovanej diskusii. Ak potrebujete odpoveď čo najskôr, napíšte na facebook skupinu, kde radia aj ďalší používatelia a odborníci.

Napíšte otázku

Odpovědět na dotaz

Nenašli ste v diskusii odpoveď? Spýtajte sa a naša redakcia nájde na praktické a zaujímavé otázky odpoveď.


Ďalšie recenzie

Recenzia Klarstein Wonderwall Air Art Smart

Klarstein Wonderwall Air Art Smart

150 € Orientačná cena