Menu

Recenzia a test Electrolux EUO9GREEN

93,2 % Hodnotenie
redakcie

Klady a zápory

Klady

 • Vynikajúca účinnosť na tvrdých podlahách aj kobercoch
 • Účinná filtrácia

Zápory

 • Cena
 • Chýba turbokefa
200 € Orientačná cena
 • 10/10
  Vysávanie tvrdých podláh
 • 10/10
  Vysávanie kobercov
 • 10/10
  Filtrácia
 • 9,0/10
  Hlučnosť vysávača
 • 9,1/10
  Vybavenie a dosah
 • 8,5/10
  Spotreba vysávača
 • 93,2 %
  Celkové
  hodnotenie

Súhrnné údaje 

Vreckovému vysávaču Electrolux nie je v kategórii základných parametrov v podstate čo vytknúť. Jeho dosah je viac ako nadpriemerný, celkový akčný rádius je 12 m, dĺžka samotnej prívodnej šnúry 9 m. Vďaka tomu s ním bez komplikácií povysávate aj väčšiu miestnosť bez toho, aby ste museli prístroj prepájať medzi niekoľkými zásuvkami. Objem vrecka vysávača je 5 l, čo je opäť viac ako dostačujúce aj na vysávanie väčších priestorov. Pochváliť musíme hlučnosť 65 dB, v čase vzniku recenzie (október 2018) sa držala 10 dB pod priemerom. Prirovnať ju môžeme k sušičke bielizne, medzi vysávačmi ide rozhodne o tichý model.

Energetická trieda vysávača A bola v čase vzniku recenzie najlepšia na trhu a patrili do nej zhruba tri štvrtiny hodnotených modelov. Aj tento vysávač je tak veľmi úsporný a za jeho používanie zaplatíte ročne zhruba 4,4 € (v roku 2018), čo bol vtedy viac-menej priemer. Pokiaľ ide o účinnosť vysávania, model značky Electrolux odvádza vynikajúcu prácu ako na koberci, tak na tvrdých podlahách a v oboch prípadoch si tak vyslúžil najlepšie hodnotenie A. Najmä v prípade kobercov ide o skvelý výsledok, väčšina modelov mala hodnotenie minimálne o stupeň horší. Dobrú správu máme aj pre alergikov, s triedou čistoty vyfukovaného vzduchu A a HEPA filtrom sa môžete spoľahnúť, že vysávaču neunikne takmer žiadny prach a mikročastice späť do ovzdušia.

Parameter Tento produkt Priemer všetkých nami porovnávaných produktov
Vreckový/bezvreckový

Vreckový

100 % Vreckový
Výrobca

Electrolux

40 % Hoover, 30 % Electrolux, 20 % Sencor, 10 % Rowenta
Objem vrecka/zbernej nádoby (l)

5

40 % 3,5, 30 % 5, 20 % 4, 10 % 4,5
Dĺžka napájacieho kábla (m)

9

8,49
Filter

HEPA

30 % Umývateľný EPA filter, 20 % HEPA, 10 % Allergy+, 10 % Umývateľný HEPA, 10 % PureAdvantage D11 Washable, 10 % Umývateľný Hygiene Filter, 10 % Celan Air HEPA H13 Filter
Hlučnosť (dB)

65

65,50
Akčný rádius (m)

12

11,30
Energetická trieda

A

40 % A, 20 % A+++, 20 % A++, 20 % A+
Ročná spotreba (kWh)

26,8

Ročné náklady na prevádzku pri 0,24 €/kWh (v roku 2021)

6,36

Trieda čistoty vyfukovaného vzduchu

A

100 % A
Trieda účinnosti vysávania kobercov

A

100 % A
Trieda účinnosti vysávania tvrdých podláh

A

100 % A
Príkon (W)

850

601,00

Vybavenie, rozmery a funkcie

Hneď pre začiatok je potrebné spomenúť, že vysávaču Electrolux chýba turbokefa. To môže byť nevýhoda najmä pre majiteľov chlpatých domácich miláčikov, s ktorých srsťou si práve turbokefa poradí na jednotku. Inak už je výbava vysávača štandardná, nechýba indikátor plnosti vrecka, vďaka ktorému nebude vplyvom plného vrecka vysávač strácať na výkone. Súčasťou je aj hubica na tvrdé podlahy a malá hubica, s ktorou sa lepšie dostanete do rohov a iných zle dostupných miest. Pre pohodlné manévrovanie nechýbajú ani mäkčené kolieska, ktoré nepoškodia podlahu, takmer nutnosťou je potom navíjací kábel, ktorý vám ušetrí čas a námahu.

Veľký dosah a výkon vysávača už trochu naznačujú, že nepôjde o úplne malý model. Najmä dĺžka 50,2 cm by mohla robiť trochu problémy pri skladovaní, výška 25,5 cm a šírka 30,7 cm už sú o niečo bežnejšie. Ani hmotnosť 7,3 kg nie je úplne malá a môže byť trochu na obtiaž najmä pri vynášaní vysávača na poschodie.

Parameter Tento produkt Priemer všetkých nami porovnávaných produktov
Indikátor plnosti vrecka/nádoby

Áno

100 % Áno
Regulácia výkonu

Áno

90 % Áno, 10 % Nie
Hubica na tvrdé podlahy

Áno

100 % Áno
Malá hubica

Áno

100 % Áno
Turbokefa

Nie

80 % Áno, 20 % Nie
Mäkčené kolieska

Áno

100 % Áno
Navíjací kábel

Áno

90 % Áno, 10 % Neuvedené
Výška (cm)

25,5

24,35
Šírka (cm)

50,2

34,38
Dĺžka (cm)

30,7

44,70
Hmotnosť (kg)

7,3

6,06

Naše hodnotenie a záver

Vysávač Electrolux EUO9GREEN patrí medzi modely bez väčších nedostatkov. Tento vreckový vysávač bez problémov zapadne aj do väčšej domácnosti, vďaka veľkému dosahu a dlhej prívodnej šnúre. Skvelé výsledky zaznamenáva na kobercoch aj tvrdých podlahách a bez obáv ho môžu používať aj osoby s dýchacími ťažkosťami, jeho filtrácia je totiž vynikajúca. Drobným nedostatkom, najmä pre chovateľov psov či mačiek, môže byť chýbajúca turbokefa. Druhou nevýhodou by pre niektorých užívateľov mohla byť o niečo vyššia hmotnosť vysávača, ktorá bude nepohodlná najmä pokiaľ budú vysávač používať aj deti alebo seniori. Pre takéto prípady odporúčame zvážiť niektorý z ľahších modelov, napríklad vysávač Hoover TE 75011. Za zmienku potom stojí aj cena vysávača, ktorá rozhodne nepatrí k najnižším, v našom teste ale nájdete aj množstvo cenovo dostupnejších modelov.

200 € Orientačná cena
Autor: Eliška Srncová | Dátum: | Produkt: Electrolux EUO9GREEN | Hodnotenie: 93,2 %
Eliška Srncová sa v našej redakcii stará o témy spojené s rôznymi domácimi spotrebičmi a kategóriu vysávačov má pod palcom už viac ako štyri roky. Za tie roky nazbierala dostatok znalostí a skúseností, aby vám dokázala vysvetliť napríklad aký je rozdiel medzi príkonom a sacím výkonom, alebo čo je to HEPA filter. Poradí vám nielen s výberom vysávača, ale aj sušičky, práčky alebo napríklad sporáka.

Diskusia a poradňa

Spýtajte sa na čokoľvek, čo vás zaujíma, a naši redaktori vám odpovedia v moderovanej diskusii. Môžete tiež poradiť ostatným, alebo sa podeliť o svoju skúsenosť.

Napíšte otázku

Odpovědět na dotaz

Nenašli ste v diskusii odpoveď? Spýtajte sa a naša redakcia nájde na praktické a zaujímavé otázky odpoveď.


Ďalšie recenzie

Recenzia Electrolux EUO9GREEN

Electrolux EUO9GREEN

200 € Orientačná cena