Menu

Recenzia a test Electrolux Pure D9 PD91-ALRG2

88,8 % Celkové hodnotenie

v kategorii Klasické vysávače

Klady

  • Veľký objem vrecka
  • Úsporný model
  • Veľký akčný rádius

Zápory

  • Vyššia cena
300 € Orientačná cena

Súhrnné údaje 

Vreckový klasický vysávač Electrolux Pure D9 PD91-ALRG2 odporúčame do veľkých domácností, má totiž veľký dosah od zásuvky, až 12 m, a objem vrecka 5 l. Nebude preto nutné vrecko ani pri frekventovanom vysávaní väčších priestorov meniť príliš často. Pokiaľ dbáte na čo najúspornejšie spotrebiče, do vašej domácnosti tento model skvele zapadne. V našom porovnaní z novembra 2018 patril k najúspornejším, za ročnú prevádzku zaplatíte asi len 3,50 €, čo je oproti vtedajšiemu priemeru čiastka menšia o cca euro. Energeticky zapadá do triedy A+ ako len hŕstka hodnotených modelov.

Pokiaľ ste doteraz narážali na vysávače, ktoré zvládali vysávanie kobercov skôr horšie, s týmto pomocníkom zvládnete všetky typy podláh, za účinnosť vysávania kobercov i tvrdých podláh si totiž vyslúžil známku A. Rovnako skvelé hodnotenie získal model aj v prípade triedy čistoty vyfukovaného vzduchu. Ide o produkt vhodný do domácnosti s deťmi a alergikmi. Hlučnosťou 69 dB sa síce neradí k najtichším, ide ale rozhodne o jeden z tichších modelov, vtedajší priemer dosahoval 75 dB.

Parameter Tento produkt
Vreckový/bezvreckový

Vreckový

Výrobca

Electrolux

Objem vrecka/zbernej nádoby (l)

5

Dĺžka napájacieho kábla (m)

9

Filter

Umývateľný Allergy Plus filter

Hlučnosť (dB)

69

Akčný rádius (m)

12

Energetická trieda

A+

Trieda čistoty vyfukovaného vzduchu

A

Trieda účinnosti vysávania kobercov

A

Trieda účinnosti vysávania tvrdých podláh

A

Príkon (W)

650

Vybavenie, rozmery a funkcie

Ak hľadáte nadštandardne vybavený vysávač, tento kúsok z dielne výrobcu Electrolux by mohol uspokojiť vaše túžby. Zo štandardných prvkov ponúka predovšetkým malú hubicu, hubicu na tvrdé podlahy a navíjací kábel, ktorý bude určite ponúkať komfortnejšie riešenie zberu tohto spotrebiča. Menej často sa objavovali pri iných modeloch regulácie výkonu, mäkčené kolieska a indikátor plnosti vrecka. Medzi skôr výnimočné patrila turbokefa, na ktorú sa vo výbave tohto modelu môžete spoľahnúť, a indikátor zanesenia filtra, ten už bohužiaľ nemá.

Rozmerovo sa drží priemeru pri výške a šírke, dĺžkou dosahuje ale 51 cm, čo je oproti vtedajším priemerným 40 cm podstatný rozdiel. Tiež hmotnosť nebude príliš pohodlná na časté prenášanie, spotrebič váži cez 7 kg, čo je oproti priemeru asi o kilo a pol väčšia hodnota.

Parameter Tento produkt
Indikátor plnosti vrecka/nádoby

Áno

Regulácia výkonu

Áno

Hubica na tvrdé podlahy

Áno

Malá hubica

Áno

Turbokefa

Áno

Mäkčené kolieska

Áno

Navíjací kábel

Áno

Výška (cm)

24

Šírka (cm)

30,5

Dĺžka (cm)

51

Hmotnosť (kg)

7,136

Naše hodnotenie a záver

Vysávač Electrolux Pure D9 PD91-ALRG2 je pomerne ťažký, pre manipuláciu tak nie je najideálnejší najmä pre starších ľudí alebo naopak deti. Pokiaľ ale neplánujete vysávač prenášať na poschodie a vysávať s ním schody, nešliapnete jeho kúpou vedľa. Je úsporný, tichý, jeho najväčšou prednosťou je veľký objem vrecka a vynikajúca účinnosť vysávania na všetkých typoch podláh. Obstarávacia cena nie je príliš atraktívna, na druhú stranu je nutné podotknúť, že značka Electrolux vysávačom rozumie. V našom porovnaní je hojne zastúpená, preto veríme, že sa investícia oplatí. Ak by vás zaujímalo, čo ponúka niektorý z lacnejších modelov rovnakého výrobcu, zamerať sa môžete napríklad na Electrolux EUS8X2DB.

300 € Orientačná cena
Autor: Jakub Gulec | Dátum: | Produkt: Electrolux Pure D9 PD91-ALRG2 | Hodnotenie: 88,8 %
Jakub Gulec
Jakub je v našom tíme seniorným redaktorom a hlavou tímu testerov. Pretože sa zameriava práve na testovanie vysávačov, ich problematike veľmi dobre rozumie. V článku vám vysvetlí napríklad rozdiel medzi HEPA a EPA filtrami, ale aj prečo podľa našich testov záleží skôr na tesnení vysávača než na type filtra. Jeho články a recenzie nájdete aj pri aku tyčových či robotických vysávačoch.

Diskusia, poradňa a vaše skúsenosti

Spýtajte sa na čokoľvek a naši redaktori vám odpovedia v moderovanej diskusii. Ak potrebujete odpoveď čo najskôr, napíšte na facebook skupinu, kde radia aj ďalší používatelia a odborníci.

Napíšte otázku

Odpovědět na dotaz

Nenašli ste v diskusii odpoveď? Spýtajte sa a naša redakcia nájde na praktické a zaujímavé otázky odpoveď.


Ďalšie recenzie

Už sa nepredáva

Recenzia Electrolux Pure D9 PD91-ALRG2

Electrolux Pure D9 PD91-ALRG2

300 € Orientačná cena