Menu

Recenzia a test Hoover TE 75011

90,1 % Celkové hodnotenie

Pre nenáročných v kategorii Klasické vysávače

Klady

  • Nízka hlučnosť
  • Všetky triedy účinnosti A

Zápory

  • Kratší dosah
  • V niektorých ohľadoch priemerný
80 € Orientačná cena

Súhrnné údaje 

Vysávač Hoover na prvý pohľad zaujme štyrmi písmenami A. Hovoríme tu o energetickej triede A, triede účinnosti vysávania kobercov A, triede účinnosti vysávania tvrdých podláh A a triede čistoty vyfukovaného vzduchu A. Tento model je tak v podstate univerzálne použiteľný, pomerne úsporný a vhodný aj pre alergikov a astmatikov. Nie je snáď treba ani dodávať, že je jeho súčasťou aj HEPA filter, za zmienku však stojí, že je tento filter aj umývateľný. Vysávač je vreckový a kapacita jedného vrecka zodpovedá 3,5 l, čo bola v čase vzniku recenzie (október 2017) ľahko nadpriemerná hodnota. Priemerný objem bol vtedy cca 3 l.

Naopak dĺžka kábla 6 m a akčný rádius vysávača 9 m sú ľahko pod priemerom, ktorý bol v čase vzniku recenzie v oboch prípadoch o necelý meter dlhší. Za rok tento vysávač spotrebuje cca 27 kWh, priemer bol necelých 30 kWh. Ročne tak za jeho prevádzku zaplatíte len niečo málo cez štyri eurá (v roku 2017). Vyzdvihnúť musíme hlavne hlučnosť vysávača, ktorá je len 66 dB, a vysávač tak patrí k najtichším modelom v porovnávacom teste (priemerná hlučnosť bola 74 dB).

Parameter Tento produkt
Vreckový/bezvreckový

Vreckový

Výrobca

Hoover

Objem vrecka/zbernej nádoby (l)

3,5

Dĺžka napájacieho kábla (m)

6

Filter

Umývateľný HEPA

Hlučnosť (dB)

66

Akčný rádius (m)

9

Energetická trieda

A

Trieda čistoty vyfukovaného vzduchu

A

Trieda účinnosti vysávania kobercov

A

Trieda účinnosti vysávania tvrdých podláh

A

Príkon (W)

700

Vybavenie, rozmery a funkcie

Vysávač značky Hoover obstál v kategórii funkcií a vybavenia veľmi dobre, postráda totiž len jedinú vec, a to indikátor zanesenia filtra. O plnom vrecku vás ale vysávač informovať bude, nie je teda potrebné ho nejako starostlivo kontrolovať. Pre použitie na rôznych podlahových krytinách iste oceníte reguláciu výkonu a rovnako tak príde vhod aj hubica na tvrdé podlahy, malá hubica a turbokefa. Vysávaču nechýbajú ani mäkčené kolieska, ktoré sú menej hlučné a šetrné k podlahe. Pre vaše pohodlie je vybavený aj navíjacím káblom.

Rozmerovo ide o stredne veľký model. Na výšku meria 24,2 cm, na šírku 44,3 cm a jeho hĺbka je 30,3 cm. Hmotnosť 4,2 kg patrí skôr k tým nižším a pri vysávaní či prenášaní po schodoch sa tak zbytočne nenadriete.

Parameter Tento produkt
Indikátor plnosti vrecka/nádoby

Áno

Regulácia výkonu

Áno

Hubica na tvrdé podlahy

Áno

Malá hubica

Áno

Turbokefa

Áno

Mäkčené kolieska

Áno

Navíjací kábel

Áno

Výška (cm)

24,2

Šírka (cm)

44,3

Dĺžka (cm)

30,3

Hmotnosť (kg)

4,2

Naše hodnotenie a záver

Pomer ceny a výkonu vysávača Hoover TE 75011 je vynikajúci, spotrebou a účinnosťou vysávania sa tento model vyrovná aj niektorým výrazne drahším modelom. Energetická trieda A, triedy účinnosti A a trieda čistoty vyfukovaného vzduchu A hovoria samy za seba. V spojení s umývateľným HEPA filtrom môžeme tento model odporučiť aj používateľom, ktorí trpia dýchacími problémami. Tento vreckový model patrí k tým objemnejším na trhu, poteší ale nízkou hmotnosťou, vďaka ktorej bude jeho používanie pohodlné aj v niekoľkoposchodových domoch, v ktorých sa nevyhnete prenášaniu po schodoch. Veľkým plusom je aj pomerne nízka hlučnosť. Ak by vám u tohto modelu predsa len ešte niečo chýbalo, napríklad potrebujete o niečo väčšiu kapacitu, odporúčame zvážiť aj ďalšie modely v našom porovnávacom teste, napríklad vysávač Rowenta RO6477EA.

80 € Orientačná cena
Autor: Jakub Gulec | Dátum: | Produkt: Hoover TE 75011 | Hodnotenie: 90,1 %
Jakub Gulec
Jakub je v našom tíme seniorným redaktorom a hlavou tímu testerov. Pretože sa zameriava práve na testovanie vysávačov, ich problematike veľmi dobre rozumie. V článku vám vysvetlí napríklad rozdiel medzi HEPA a EPA filtrami, ale aj prečo podľa našich testov záleží skôr na tesnení vysávača než na type filtra. Jeho články a recenzie nájdete aj pri aku tyčových či robotických vysávačoch.

Diskusia, poradňa a vaše skúsenosti

Spýtajte sa na čokoľvek a naši redaktori vám odpovedia v moderovanej diskusii. Ak potrebujete odpoveď čo najskôr, napíšte na facebook skupinu, kde radia aj ďalší používatelia a odborníci.

Napíšte otázku

Odpovědět na dotaz

Nenašli ste v diskusii odpoveď? Spýtajte sa a naša redakcia nájde na praktické a zaujímavé otázky odpoveď.


Ďalšie recenzie

Recenzia Hoover TE 75011

Hoover TE 75011

80 € Orientačná cena