Menu

Recenzia a test Hoover TE80PET 011

89,2 % Celkové hodnotenie

v kategorii Klasické vysávače

Klady

  • Nízka hmotnosť
  • Energetická trieda A+
  • Turbokefa

Zápory

  • Dosah 9 m
  • Iba priemerný objem vreciek
90 € Orientačná cena

Súhrnné údaje 

U vysávača Hoover rozhodne musíme vyzdvihnúť energetickú triedu A+, ktorej v našom porovnávacom teste v novembri 2018 dosiahlo len málo modelov. Ani tak neboli ostatné modely pozadu, u väčšiny narazíte na energetickú triedu A. Priemerná čiastka za ročnú prevádzku vysávačov v celom porovnaní dosahovala 4,51 € (v roku 2018), s týmto modelom zaplatíte o euro menej. Na využitie vo veľkých domoch nebude možno to pravé. Jeho dosah od zásuvky je 9 metrov, čo je síce hodnota zodpovedajúca vtedajšiemu priemeru, je potrebné zvážiť, kde v miestnostiach máte zásuvky a či ste ochotní si vysávač prípade prepojiť do inej. Inak ale objem vrecka zodpovedá domácnosti až o 150 m2.

Prekvapilo nás, že má tento kúsok triedu účinnosti vysávania kobercov A. To je vynikajúce hodnotenie, ktoré vtedy dosiahlo len málo modelov. Výborného hodnotenia sa dočkáte aj v prípade účinnosti vysávania tvrdých podláh, ide tak o univerzálny vysávač, s ktorým sa nemusíte obmedzovať. Hlučnosťou 66 dB patrí k tichým modelom. V čase písania tejto recenzie sme sa často stretávali s vysávačmi s hlučnosťou presahujúcou 70 dB.

Parameter Tento produkt
Vreckový/bezvreckový

Vreckový

Výrobca

Hoover

Objem vrecka/zbernej nádoby (l)

3,5

Dĺžka napájacieho kábla (m)

6

Filter

Umývateľný EPA filter

Hlučnosť (dB)

66

Akčný rádius (m)

9

Energetická trieda

A+

Trieda čistoty vyfukovaného vzduchu

A

Trieda účinnosti vysávania kobercov

A

Trieda účinnosti vysávania tvrdých podláh

A

Príkon (W)

550

Vybavenie, rozmery a funkcie

Výsledky v kategórii vybavenia a funkcií sú u modelu Hoover takmer stopercentné. Malým nedostatkom je len indikátor zanesenia filtra, ktorý postráda. Ide však o záležitosť, ktorú nájdete pri klasických vysávačoch len sporadicky. Naopak je potrebné zdôrazniť, že má vo výbave okrem malej hubice a hubice na tvrdé podlahy aj turbokefu, ktorá patrila k výnimočnej výbave. Tešiť sa môžete ďalej aj na reguláciu výkonu alebo napríklad mäkčené kolieska. Indikátor plnosti nádoby vám napovie, až sa vrecko naplní a bude ho potrebné vymeniť. Navíjací kábel privítajú podľa nás snáď bez výnimky všetci, ide o maličkosť uľahčujúcu prácu.

Veľkosťou nejde o obra, ale ani o trpaslíka, je úplne priemerný. Produkt je skôr ľahší, má len približne 4,2 kg, preto sa s ním bude ľahšie manipulovať.

Parameter Tento produkt
Indikátor plnosti vrecka/nádoby

Áno

Regulácia výkonu

Áno

Hubica na tvrdé podlahy

Áno

Malá hubica

Áno

Turbokefa

Áno

Mäkčené kolieska

Áno

Navíjací kábel

Áno

Výška (cm)

24,2

Šírka (cm)

30,3

Dĺžka (cm)

44,3

Hmotnosť (kg)

4,2

Naše hodnotenie a záver

Model Hoover TE80PET 011 patrí k tichým, nebude náročný finančne z pohľadu prevádzky, je vynikajúci v prípade vysávania tvrdých podláh, ale aj kobercov. S dosahom 9 m nebude možno ideálny do veľkých otvorených priestorov, je potrebné zvážiť, kde máte umiestnené zásuvky. Z výbavy mu nechýba nič zásadné, naopak má navyše turbokefu pre jednoduchšiu údržbu poťahov. Pokiaľ požadujete rovnaký štandard, len by sa vám hodil väčší dosah, neprehliadnite model Sencor SVC 9000BK.

90 € Orientačná cena
Autor: Jakub Gulec | Dátum: | Produkt: Hoover TE80PET 011 | Hodnotenie: 89,2 %
Jakub Gulec
Jakub je v našom tíme seniorným redaktorom a hlavou tímu testerov. Pretože sa zameriava práve na testovanie vysávačov, ich problematike veľmi dobre rozumie. V článku vám vysvetlí napríklad rozdiel medzi HEPA a EPA filtrami, ale aj prečo podľa našich testov záleží skôr na tesnení vysávača než na type filtra. Jeho články a recenzie nájdete aj pri aku tyčových či robotických vysávačoch.

Diskusia, poradňa a vaše skúsenosti

Spýtajte sa na čokoľvek a naši redaktori vám odpovedia v moderovanej diskusii. Ak potrebujete odpoveď čo najskôr, napíšte na facebook skupinu, kde radia aj ďalší používatelia a odborníci.

Napíšte otázku

Odpovědět na dotaz

Nenašli ste v diskusii odpoveď? Spýtajte sa a naša redakcia nájde na praktické a zaujímavé otázky odpoveď.


Ďalšie recenzie

Recenzia Hoover TE80PET 011

Hoover TE80PET 011

90 € Orientačná cena