Menu

Hoover TX60PET 011 – Recenzie, testy a porovnania

90,1 % Celkové hodnotenie

v kategorii Klasické vysávače

Klady

  • Veľmi úsporný model
  • Nízka hlučnosť
  • Účinný na tvrdých podlahách aj kobercoch

Zápory

  • Nemá indikátor zanesenia filtra
  • Priemerný dosah
  • Drahšie filtre
110 € Orientačná cena

Súhrnné údaje 

V pomere cena/výkon je model Hoover TX60PET011 jedným z najlepších klasických vysávačov. Ako jeden z absolútneho minima z nášho veľkého porovnania z novembra 2018 dostal známku A++ za energetickú triedu. Patrí k najúspornejším modelom, za ktorý ročne zaplatíte asi 2,62 € (v roku 2018), pričom za rovnakých podmienok prevádzky bola vtedajšia priemerná čiastka takmer dvojnásobná. V prípade vysávania tvrdých podláh nemáme výhrady, rovnako tak skvelú prácu odvádza na kobercoch, s čím sme sa vtedy stretli málokedy. Najviac modelov spadalo vtedy totiž do triedy D v rámci účinnosti vysávania kobercov. Filtrácia je veľmi účinná a ide tak o model vhodný do domácnosti s ľuďmi trpiacimi dýchacími ťažkosťami.

V čase písania recenzie by ste v našom porovnaní našli málo modelov s hlučnosťou 62 dB, čo je pomerne nízka hladina, priemer bol vtedy totiž takmer 75 dB. Objem vrecka 3,5 l nie je síce najväčší, ide ale rozhodne o dostačujúci objem, ktorý môžeme odporučiť aj do domácností okolo 150 m2. Možno by však niektorí ľudia, najmä používatelia žijúci vo veľkom dome, ocenili väčší dosah. Aj tak je ale 10 m slušná hodnota a vtedy bola v teste priemerná.

Parameter Tento produkt
Vreckový/bezvreckový

Vreckový

Výrobca

Hoover

Objem vrecka/zbernej nádoby (l)

3,5

Dĺžka napájacieho kábla (m)

7

Filter

Umývateľný EPA filter

Hlučnosť (dB)

62

Akčný rádius (m)

10

Energetická trieda

A++

Trieda čistoty vyfukovaného vzduchu

A

Trieda účinnosti vysávania kobercov

A

Trieda účinnosti vysávania tvrdých podláh

A

Príkon (W)

450

Vybavenie, rozmery a funkcie

Najväčšiu váhu sme v čase písania tejto recenzie kládli v kategórii vybavenia a funkcií na osem prvkov, z ktorých podľa našich skúseností patrí niekoľko k štandardu, z ktorého sa tešia takmer všetky modely. Ide najmä o malú hubicu, hubicu na tvrdé podlahy a navíjací kábel, ktorý zaisťuje určitý komfort pri upratovaní spotrebiča. Menej často sa objavoval indikátor plnosti nádoby/vrecka, mäkčené kolieska a regulácia výkonu. Všetkými týmito prvkami model značky Hoover disponuje, navyše sme boli milo prekvapení zistením, že má vo výbave aj turbokefu, ktorú ocenia majitelia domácich miláčikov – s ňou totiž ľahšie odstránite z poťahov chlpy. Indikátor zanesenia filtra, ktorý mu ako jediný chýba, chýbal aj takmer všetkým modelom, nejde tak v porovnaní s ostatnými o veľký hendikep.

Parameter Tento produkt
Indikátor plnosti vrecka/nádoby

Áno

Regulácia výkonu

Áno

Hubica na tvrdé podlahy

Áno

Malá hubica

Áno

Turbokefa

Áno

Mäkčené kolieska

Áno

Navíjací kábel

Áno

Výška (cm)

23,7

Šírka (cm)

30

Dĺžka (cm)

44,3

Hmotnosť (kg)

5,1

Naše hodnotenie a záver

Model Hoover TX60PET011 v dobe písania recenzie obsadzoval jednu z vyšších priečok a medzi obdobne vybavenými produktmi patril k cenovo dostupnejším. Išlo o jeden z najúspornejších modelov z celého testu, ako jeden z absolútneho minima získal energetickú triedu A++. Je tichý, zvláda perfektne koberce aj tvrdé podlahy. Z hľadiska výbavy zaujme určite aj náročnejších užívateľov. Je pomerne univerzálny a vďaka turbokefe má istú pridanú hodnotu. Nemáme v podstate nič, čo by sme mu mohli vytknúť. Ak vás zaujíma iný, obdobne vybavený model, porovnať si ho môžete napríklad s vysávačom Electrolux Pure D9 PD91-ANIMA.

110 € Orientačná cena
Autor: Jakub Gulec | Dátum: | Produkt: Hoover TX60PET 011 | Hodnotenie: 90,1 %
Jakub Gulec
Jakub je v našom tíme seniorným redaktorom a hlavou tímu testerov. Pretože sa zameriava práve na testovanie vysávačov, ich problematike veľmi dobre rozumie. V článku vám vysvetlí napríklad rozdiel medzi HEPA a EPA filtrami, ale aj prečo podľa našich testov záleží skôr na tesnení vysávača než na type filtra. Jeho články a recenzie nájdete aj pri aku tyčových či robotických vysávačoch.

Diskusia, poradňa a vaše skúsenosti

Spýtajte sa na čokoľvek a naši redaktori vám odpovedia v moderovanej diskusii. Ak potrebujete odpoveď čo najskôr, napíšte na facebook skupinu, kde radia aj ďalší používatelia a odborníci.

Napíšte otázku

Odpovědět na dotaz

Nenašli ste v diskusii odpoveď? Spýtajte sa a naša redakcia nájde na praktické a zaujímavé otázky odpoveď.


Ďalšie recenzie

Recenzia Hoover TX60PET 011

Hoover TX60PET 011

110 € Orientačná cena