Menu

Hoover TX62ALG 011 – Recenzie, testy a porovnania

87,4 % Celkové hodnotenie

v kategorii Klasické vysávače

Klady a zápory

  • Veľmi úsporný
  • Tichý model
  • Priemerný dosah a objem
180 € Orientačná cena

Súhrnné údaje 

Vreckový vysávač Hoover disponuje priemernou veľkosťou vrecka, objem 3,5 l bude vhodný pre priestory do 150 m2. V čase písania tejto recenzie (apríl 2019) išlo o jeden z najtichších modelov v našom porovnávacom teste, vtedajšia priemerná hlučnosť sa pohybovala okolo 73 dB, tento model vydáva maximálne 62 dB. Akčný rádius 10 m bol vtedy priemer, do veľkých otvorených priestorov bude vhodné zvážiť väčší dosah. Energetická trieda A+++ napovedá, že ide o skutočne úsporný model. To potvrdzuje aj čiastka za ročnú prevádzku dosahujúca len 1,64 €, priemer bol vtedy 4 € (s priemernou cenou energie za rok 2019).

Ide o vysávač vhodný do domácností s kobercami aj tvrdými podlahami. Odporučiť ho môžeme na základe najlepších hodnotení za účinnosť vysávania jednotlivých typov podláh. Spoločne s týmito parametrami je potrebné dodať, že najlepšia známka A za účinnosť filtrácie nebráni tomu, aby ste tento model zvolili do domácností s alergikmi.

Parameter Tento produkt
Vreckový/bezvreckový

Vreckový

Výrobca

Hoover

Objem vrecka/zbernej nádoby (l)

3,5

Filter

Umývateľný EPA filter

Hlučnosť (dB)

62

Akčný rádius (m)

10

Energetická trieda

A+++

Trieda čistoty vyfukovaného vzduchu

A

Trieda účinnosti vysávania kobercov

A

Trieda účinnosti vysávania tvrdých podláh

A

Príkon (W)

350

Vybavenie, rozmery a funkcie

Pri modeli Hoover sa stretnete s indikátorom plnosti nádoby, v príslušenstve má hubicu na tvrdé podlahy aj malú hubicu, ktorá sa postará o vysatie rohov alebo priestorov pod či medzi nábytkom. V balení nájdete aj turbokefu, ktorá by mohla vylepšiť vysávanie kobercov alebo poťahov. Mäkčené kolieska sú výhodou na tvrdé podlahy. Tie nepoškriabe a nerobí na nich hluk. Čo sa hmotnosti týka, s 5,1 kg ide o jeden z ľahších modelov.

Parameter Tento produkt
Indikátor plnosti vrecka/nádoby

Áno

Regulácia výkonu

Nie

Hubica na tvrdé podlahy

Áno

Malá hubica

Áno

Turbokefa

Áno

Mäkčené kolieska

Áno

Výška (cm)

23

Šírka (cm)

30

Dĺžka (cm)

44

Hmotnosť (kg)

5,1

Naše hodnotenie a záver

Hoover TX62ALG 011 má podpriemernú spotrebu, jednu z najnižších z celého porovnania. Priemerný objem vrecka na prach a nečistoty spoločne s priemerným dosahom napovedajú, že pôjde o tabuľkovo vhodný model do domácností do 150 m2. Patrí k najtichším vysávačom. Má skvelé hodnotenie nielen vo vysávaní tvrdých podláh, zvláda obstojne aj koberce. Nemá kompletnú výbavu, čo sa ale príslušenstva týka, je na tom naozaj dobre. Oceniť je potrebné najmä turbokefu, tú nemala vtedy nadpolovičná väčšina hodnotených vysávačov. Indikátor zanesenia filtra, ktorý v tomto prípade chýba, nie je tak zásadný. Väčšina vysávačov ním nedisponuje, ale ide o super vychytávku, na ktorú by ste si určite zvykli.

Okrem iného tiež indikátor filtra ponúka aj veľmi kvalitný model Electrolux EUS8X3CB.

180 € Orientačná cena
Autor: Jakub Gulec | Dátum: | Produkt: Hoover TX62ALG 011 | Hodnotenie: 87,4 %
Jakub Gulec
Jakub je v našom tíme seniorným redaktorom a hlavou tímu testerov. Pretože sa zameriava práve na testovanie vysávačov, ich problematike veľmi dobre rozumie. V článku vám vysvetlí napríklad rozdiel medzi HEPA a EPA filtrami, ale aj prečo podľa našich testov záleží skôr na tesnení vysávača než na type filtra. Jeho články a recenzie nájdete aj pri aku tyčových či robotických vysávačoch.

Diskusia, poradňa a vaše skúsenosti

Spýtajte sa na čokoľvek a naši redaktori vám odpovedia v moderovanej diskusii. Ak potrebujete odpoveď čo najskôr, napíšte na facebook skupinu, kde radia aj ďalší používatelia a odborníci.

Napíšte otázku

Odpovědět na dotaz

Nenašli ste v diskusii odpoveď? Spýtajte sa a naša redakcia nájde na praktické a zaujímavé otázky odpoveď.


Ďalšie recenzie

Už sa nepredáva

Recenzia Hoover TX62ALG 011

Hoover TX62ALG 011

180 € Orientačná cena