Menu

Recenzia a test Rowenta RO 7487 EA

98,7 % Celkové hodnotenie

Víťaz porovnania v kategorii Klasické vysávače

Klady

  • Veľmi nízka hlučnosť 58 dB
  • Turbokefa
  • Vhodná na všetky typy podláh

Zápory

  • Vyššia hmotnosť
  • Vyššia cena
  • Drahšie príslušenstvo
240 € Orientačná cena

Súhrnné údaje 

Vreckový model značky Rowenta bude vhodný aj do väčších priestorov, najmä vďaka objemnému vrecku s kapacitou 4,5 l a dosahu 11 m. Oboje bol v čase písania recenzie (november 2020) nadpriemer, hoci niektoré vysávače ponúkajú dosah ešte o pár metrov väčší. Výraznou vlastnosťou tohto vysávača je veľmi nízka hlučnosť 58 dB. Niektoré konkurenčné modely dosahujú aj viac ako 80 dB a rozdiel je tak skutočne znateľný. Vysávač je vhodný na všetky typy podláh, za vysávanie tvrdých podláh i kobercov si v oboch prípadoch vyslúžil najlepšiu triedu účinnosti A.

Neobvyklá je potom energetická trieda A+++, väčšina hodnotených vysávačov spadala do triedy A. Práve vysávač je ale typ prístroja, pri ktorom nie je nutné spotrebu až tak riešiť, pri úsporných modeloch bývajú ročné náklady na prevádzku len pár jednotiek eur. Nemá síce typický HEPA filter, ale jeho filtrácia Allergy+ ho zaradila aj do najlepšej triedy A, a jeho používania sa tak nemusia báť ani alergici či astmatici.

Parameter Tento produkt
Vreckový/bezvreckový

Vreckový

Výrobca

Rowenta

Objem vrecka/zbernej nádoby (l)

4,5

Dĺžka napájacieho kábla (m)

8,4

Filter

Allergy+

Hlučnosť (dB)

57

Akčný rádius (m)

11

Energetická trieda

A+++

Trieda čistoty vyfukovaného vzduchu

A

Trieda účinnosti vysávania kobercov

A

Trieda účinnosti vysávania tvrdých podláh

A

Príkon (W)

400

Vybavenie, rozmery a funkcie

Účinnosť vysávania kobercov je v prípade tohto modelu značky Rowenta umocnená prítomnosťou turbokefy, ktorá je vhodná najmä na odstraňovanie vlasov a srsti domácich zvierat z koberca a nebola u vysávačov zďaleka samozrejmosťou.

Celkovo nemáme výbave vysávača čo vytknúť, o dostatočne komfortné používanie sa postará regulácia výkonu, samonavíjací kábel a mäkčené kolieska. Vysávač vás upozorní na nutnosť výmeny vrecka a pri vysávaní môžete okrem hubice na tvrdé podlahy siahnuť napríklad aj po malej štrbinovej hubici.

Výbava vysavače Rowenta RO 7487 EA

Istou nevýhodou môže byť hmotnosť tohto prístroja, ktorá sa pohybuje okolo 9 kg. Priemer v čase hodnotenia bol cca 5 kg, a takmer dvojnásobná váha tak môže sťažovať manipuláciu. Ťažké vysávače bývajú problematické napríklad pre seniorov. V nasledujúcej tabuľke nájdete aj rozmery prístroja.

Parameter Tento produkt
Indikátor plnosti vrecka/nádoby

Áno

Regulácia výkonu

Áno

Hubica na tvrdé podlahy

Áno

Malá hubica

Áno

Turbokefa

Áno

Mäkčené kolieska

Áno

Navíjací kábel

Áno

Výška (cm)

26,5

Šírka (cm)

29,8

Dĺžka (cm)

52,8

Hmotnosť (kg)

9,18

Názory užívateľov a odborníkov

Od užívateľov sa vysávač Rowenta dočkal naskrz kladného hodnotenia. Ako jeho hlavné pozitíva vo svojich recenziách vyzdvihujú účinnosť vysávania a nízku hlučnosť, vysávač údajne neruší ani pri sledovaní televízie. Spokojní s jeho výkonom sú aj alergici. Napriek tomu sa objavili aj drobné výčitky, smerované predovšetkým k dĺžke hadice vysávača. Tá je podľa niektorých používateľov príliš krátka, a vysávač je tak nutné častejšie popoťahovať. Niekomu nevyhovovala ani vyššia hmotnosť, o ktorej sme sa už zmienili.

Klady a zápory

Ako vyplýva aj z užívateľských recenzií, vysávač Rowenta má výhody, ktorým sa len ťažko odporuje. To platí predovšetkým pre jeho nízku hlučnosť a vysokú účinnosť vysávania. Tiež výbava tohto modelu je nadštandardná. Nevýhodou ale môže byť vyššia hmotnosť, najmä pri prenášaní po schodoch, niektorí používatelia by potom ocenili dlhšiu hadicu.

Naše hodnotenie a záver

K vysávaču Rowenta RO 7487 EA môžeme mať snáď len jedinú výhradu, tá sa týka jeho vyššej hmotnosti. Inak ide o model s vynikajúcimi vlastnosťami, za zdôraznenie stojí predovšetkým veľmi nízka hlučnosť 58 dB. Vysávač má slušnú kapacitu aj dosah, je vhodný na všetky typy podláh a má účinnú filtráciu. Výbave vysávača tiež nemáme čo vytknúť, nájdete v nej aj nie príliš obvyklú turbokefu. Nevýhodou môže byť okrem vyššej hmotnosti samozrejme aj vyššia cena modelu. V našom porovnaní ale nájdete množstvo cenovo dostupnejších vysávačov so skvelými vlastnosťami, napríklad model Hoover TE 75011.

240 € Orientačná cena
Autor: Jakub Gulec | Dátum: | Produkt: Rowenta RO 7487 EA | Hodnotenie: 98,7 %
Jakub Gulec
Jakub je v našom tíme seniorným redaktorom a hlavou tímu testerov. Pretože sa zameriava práve na testovanie vysávačov, ich problematike veľmi dobre rozumie. V článku vám vysvetlí napríklad rozdiel medzi HEPA a EPA filtrami, ale aj prečo podľa našich testov záleží skôr na tesnení vysávača než na type filtra. Jeho články a recenzie nájdete aj pri aku tyčových či robotických vysávačoch.

Diskusia, poradňa a vaše skúsenosti

Spýtajte sa na čokoľvek a naši redaktori vám odpovedia v moderovanej diskusii. Ak potrebujete odpoveď čo najskôr, napíšte na facebook skupinu, kde radia aj ďalší používatelia a odborníci.

Napíšte otázku

Odpovědět na dotaz

Nenašli ste v diskusii odpoveď? Spýtajte sa a naša redakcia nájde na praktické a zaujímavé otázky odpoveď.


Ďalšie recenzie

Recenzia Rowenta RO 7487 EA

Rowenta RO 7487 EA

240 € Orientačná cena