Menu

Sencor SVC 9000BK – Recenzie, testy a porovnania

91,8 % Celkové hodnotenie

v kategorii Klasické vysávače

Klady

  • Veľký dosah
  • Veľmi úsporný
  • Lacné príslušenstvo

Zápory

  • Chýba indikátor zanesenia filtra
  • Plastový design
130 € Orientačná cena

Súhrnné údaje 

Vysávač značky Sencor zaujme v prvom rade veľkým dosahom. Akčný rádius 14 m patrí k najväčším na trhu a umožní vám pohodlne vysávať aj väčšie plochy bez toho, aby ste museli prepájať šnúru z jednej zásuvky do druhej. Nad priemerom bola aj kapacita zberného vrecka, ktoré pojme až 4 l a nemusíte sa preto báť, že ho budete musieť počas vysávania vymieňať.

Rovnako ako väčšina kvalitných modelov, aj tento vysávač má vo výbave HEPA filter, ktorý je dôležitý najmä pre osoby s dýchacími problémami. O kvalite filtrácie svedčí aj trieda čistoty vyfukovaného vzduchu, v prípade tohto modelu A. Rovnakú známku dostal vysávač aj za triedu účinnosti vysávania kobercov a tiež tvrdých podláh, dobre vám teda poslúži na akomkoľvek povrchu. S hlučnosťou 69 dB patrí vysávač Sencor k tichším modelom v našom porovnávacom teste, s príkonom 800 W a ročnou spotrebou 23 kWh zase k úspornejším. Priemerné ročné náklady na prevádzku tohto vysávača tak nevyjdú ani na štyri eurá (v roku 2019), čo rozhodne poteší.

Parameter Tento produkt
Vreckový/bezvreckový

Vreckový

Výrobca

Sencor

Objem vrecka/zbernej nádoby (l)

4

Dĺžka napájacieho kábla (m)

11

Filter

HEPA

Hlučnosť (dB)

69

Akčný rádius (m)

14

Energetická trieda

A

Trieda čistoty vyfukovaného vzduchu

A

Trieda účinnosti vysávania kobercov

A

Trieda účinnosti vysávania tvrdých podláh

A

Príkon (W)

800

Vybavenie, rozmery a funkcie

Model SVC 9000BK musíme pochváliť aj v kategórii funkcií. Z nami hodnotených položiek postráda iba jednu, a to indikátor zanesenia filtra. Avšak v čase písania recenzie malo túto funkciu len minimum vysávačov a nejde teda o nič, nad čím by sa nedalo prižmúriť oko. Vďaka regulácii výkonu môžete s vysávačom pohodlne prejsť z tvrdej podlahy na koberec, indikátor naplnenia vrecka vás zase upozorní na nutnosť jeho výmeny, aby nedochádzalo k znižovaniu výkonu. V príslušenstve potom nájdete hubicu na tvrdé podlahy, malú hubicu aj turbokefu. Mäkčené kolieska tohto modelu sú šetrnejšie k podlahe a navíjací kábel vám ušetrí čas pri schovávaní vysávača.

Rozmerovo patrí vysávač Sencor k modelom strednej veľkosti. Na výšku meria 24,2 cm, jeho šírka je 34,1 cm a hĺbka 49,3 cm. S váhou 5,6 kg spadá vysávač viac-menej do priemeru, nejde teda o vyložene ľahký, ale ani výnimočne ťažký vysávač.

Parameter Tento produkt
Indikátor plnosti vrecka/nádoby

Áno

Regulácia výkonu

Áno

Hubica na tvrdé podlahy

Áno

Malá hubica

Áno

Turbokefa

Áno

Mäkčené kolieska

Áno

Navíjací kábel

Áno

Výška (cm)

24,2

Šírka (cm)

34,1

Dĺžka (cm)

49,3

Hmotnosť (kg)

5,6

Hodnotenie ďalších užívateľov

Užívatelia tohto vysávača ho hodnotia naskrz pozitívne. Chvália si hlavne veľký výkon a dlhú prívodnú šnúru. Podľa niektorých recenzií je tento model tiež pomerne tichý, ale vnímanie hlučnosti je do značnej miery subjektívne. Väčšie výhrady voči tomuto modelu sa neobjavili, niektorí užívatelia sú iba ľahko skeptickí k plastovému prevedeniu vysávača.

Naše hodnotenie a záver

Vysávač Sencor SVC 9000BK patrí k modelom vhodným aj pre náročnejších užívateľov. Vďaka veľkému dosahu s ním ľahko vysajete aj väčšie plochy, skvele si poradí s kobercami aj tvrdou podlahou, vďaka HEPA filtru je navyše vhodný aj pre užívateľov s dýchacími ťažkosťami alebo do domácností s malými deťmi. Patrí k tichším modelom v našom porovnávacom teste a ročné náklady na jeho prevádzku vyjdú na pár jednotiek eur. Z funkcií a vybavenia postráda iba indikátor zanesenia filtra, čo je jedna z menej obvyklých funkcií a nejde tak v jeho prípade o nijako zásadný nedostatok. Tento model preto môžeme odporučiť takmer univerzálne. Nepatrí však k najlacnejším modelom na trhu, pokiaľ by vás zaujímal nejaký cenovo dostupnejší model, odporúčame zvážiť aj ďalšie vysávače v teste, napríklad Sencor SVC 7 CA.

130 € Orientačná cena
Autor: Jakub Gulec | Dátum: | Produkt: Sencor SVC 9000BK | Hodnotenie: 91,8 %
Jakub Gulec
Jakub je v našom tíme seniorným redaktorom a hlavou tímu testerov. Pretože sa zameriava práve na testovanie vysávačov, ich problematike veľmi dobre rozumie. V článku vám vysvetlí napríklad rozdiel medzi HEPA a EPA filtrami, ale aj prečo podľa našich testov záleží skôr na tesnení vysávača než na type filtra. Jeho články a recenzie nájdete aj pri aku tyčových či robotických vysávačoch.

Diskusia, poradňa a vaše skúsenosti

Spýtajte sa na čokoľvek a naši redaktori vám odpovedia v moderovanej diskusii. Ak potrebujete odpoveď čo najskôr, napíšte na facebook skupinu, kde radia aj ďalší používatelia a odborníci.

Napíšte otázku

Odpovědět na dotaz

Nenašli ste v diskusii odpoveď? Spýtajte sa a naša redakcia nájde na praktické a zaujímavé otázky odpoveď.


Ďalšie recenzie

Recenzia Sencor SVC 9000BK

Sencor SVC 9000BK

130 € Orientačná cena