Menu

Sencor SVC 9050BL – Recenzie, testy a porovnania

88,3 % Celkové hodnotenie

v kategorii Klasické vysávače

Klady

  • Dostupná cena
  • Vhodný do veľkých priestorov
  • Solídny dosah
  • Lacné príslušenstvo

Zápory

  • Vyššia hmotnosť
  • Odpadáva viečko od ovládania na rukoväti
150 € Orientačná cena

Súhrnné údaje 

V kategórii základných parametrov si vreckový vysávač od značky Sencor vedie výborne. Tento model poteší okrem iného veľkým dosahom, jeho akčný rádius je 14 m, a tak pokryje aj väčšiu miestnosť bez nutnosti prepojovania šnúry. Dĺžka samotnej šnúry je potom 11 m, obe hodnoty boli v čase vzniku recenzie (apríl 2019) výrazne nadpriemerné. Vrecko tohto modelu pojme až 4 l prachu a nečistôt, opäť ide o nadpriemernú hodnotu, ktorá napovedá, že ide o model vhodný do naozaj veľkých domácností.

Vysávač je vybavený HEPA filtrom, ktorý je vhodný aj pre alergikov a astmatikov. Kvalita vyfukovaného vzduchu bola ohodnotená triedou A. Rovnako skvelú známku dostal vysávač za účinnosť vysávania kobercov aj tvrdých podláh. Na porovnanie, vtedajšia priemerná známka za účinnosť vysávania kobercov bola D, s triedou A sa nemusíte báť vysávať ani veľké kobercové plochy či vyšší vlas. S hlučnosťou 69 dB patrí vysávač Sencor k tichším modelom.

Parameter Tento produkt
Vreckový/bezvreckový

Vreckový

Výrobca

Sencor

Objem vrecka/zbernej nádoby (l)

4

Dĺžka napájacieho kábla (m)

11

Filter

Celan Air HEPA H13 Filter

Hlučnosť (dB)

69

Akčný rádius (m)

14

Energetická trieda

A

Trieda čistoty vyfukovaného vzduchu

A

Trieda účinnosti vysávania kobercov

A

Trieda účinnosti vysávania tvrdých podláh

A

Príkon (W)

800

Vybavenie, rozmery a funkcie

Model SVC 9050 BL si vedie veľmi dobre aj v ďalšej kategórii, v ktorej sme hodnotili dôležité funkcie a vybavenosť vysávačov. Z nami hodnotených položiek postráda iba indikátor zanesenia filtra. Podľa nás nejde o najdôležitejší prvok, jednoducho filter občas skontrolujte, podľa intenzity vysávania ho čistite a pre skutočne čistý vzduch ho raz za rok až dva vymeňte. Ostatné funkcie a výbava už mu nechýbajú, vysávač má reguláciu výkonu a upozorní vás aj na naplnenie vrecka. V príslušenstve nájdete hubicu na tvrdé podlahy, malú hubicu aj turbokefu. Aby ste mali istotu, že bude vysávač tichý aj na tvrdých podlahách a nepoškriabe ich, je opatrený mäkčenými kolieskami. Ako si môžete porovnať v tabuľke nižšie, ide o stredne veľký a ťažký model, nevybočuje z priemeru.

Parameter Tento produkt
Indikátor plnosti vrecka/nádoby

Áno

Regulácia výkonu

Áno

Hubica na tvrdé podlahy

Áno

Malá hubica

Áno

Turbokefa

Áno

Mäkčené kolieska

Áno

Navíjací kábel

Áno

Výška (cm)

24,2

Šírka (cm)

34,1

Dĺžka (cm)

49,3

Hmotnosť (kg)

5,6

Naše hodnotenie a záver

Vysávač Sencor SVC 9050 BL patrí k zaujímavým modelom. Osloví cenou, výbavou, ale aj nadčasovým dizajnom, elegantná čierna sa bude hodiť do všetkých domácností. Vďaka veľkému dosahu s ním ľahko vysajete aj väčšie plochy. Je vhodný do veľkých domácností, a to aj vďaka veľkému objemu vrecka na odpad. Za vysávanie tvrdých podláh, ale aj kobercov získal tento model známku A, s čím sa ide stretnúť v našom veľkom porovnaní zriedkakedy.

Ak by vás zaujímal iný model, ktorý patril v dobe porovnávania k špičkovým, nemali by ste prehliadnuť Rowenta Silence Force Extreme RO 6477 EA AAAA.

150 € Orientačná cena
Autor: Jakub Gulec | Dátum: | Produkt: Sencor SVC 9050BL | Hodnotenie: 88,3 %
Jakub Gulec
Jakub je v našom tíme seniorným redaktorom a hlavou tímu testerov. Pretože sa zameriava práve na testovanie vysávačov, ich problematike veľmi dobre rozumie. V článku vám vysvetlí napríklad rozdiel medzi HEPA a EPA filtrami, ale aj prečo podľa našich testov záleží skôr na tesnení vysávača než na type filtra. Jeho články a recenzie nájdete aj pri aku tyčových či robotických vysávačoch.

Diskusia, poradňa a vaše skúsenosti

Spýtajte sa na čokoľvek a naši redaktori vám odpovedia v moderovanej diskusii. Ak potrebujete odpoveď čo najskôr, napíšte na facebook skupinu, kde radia aj ďalší používatelia a odborníci.

Napíšte otázku

Odpovědět na dotaz

Nenašli ste v diskusii odpoveď? Spýtajte sa a naša redakcia nájde na praktické a zaujímavé otázky odpoveď.


Ďalšie recenzie

Recenzia Sencor SVC 9050BL

Sencor SVC 9050BL

150 € Orientačná cena