Menu

Kluge 489,81 – Recenzie, testy a porovnania

Veľmi dobré Celkové hodnotenie

Najlepší pomer cena/výkon v kategorii Elektrické mlynčeky

Klady

  • Bohaté príslušenstvo
  • Garancia 10 rokov opraviteľnosti
  • Poistka proti preťaženiu

Zápory

  • Vyššia cena
  • Nemá spätný chod
  • Iba 10 minút prevádzky
125 € Orientačná cena

Základná charakteristika

Elektrický mlynček Kluge 489,91 predstavuje univerzálneho pomocníka do kuchyne. Príkon 550 W totiž zaisťuje spracovanie 2,5 kg mäsa za minútu. Motor však dokáže krátkodobo vyvinúť silu až 1 900 W pri spracovaní tuhších surovín. Zariadenie tak využijete nielen pri príprave obeda ale aj na tradičnej zabíjačke. Na tú sa hodí aj vďaka nadstavcu na plnenie klobás či paštét. Vďaka ďalším strúhadlám, ktoré sú súčasťou balenia zariadenie využijete aj na strúhanie zeleniny a dokonca aj na mletie maku.

Telo mlynčeka je vyrobené z plastu a mlecí mechanizmus tvorí oceľ, čo býva zárukou dlhšej životnosti. Nevýhodou mlynčeka je, že nemá spätný chod. Uviaznuté mäso sa tak nedá ľahko vybrať. Chýba aj samoostrenie nožov, budete ich musieť brúsiť ručne. Súčasťou je ale poistka proti preťaženiu, ktorá v prípade zablokovania slimáka zabráni spáleniu motora.

Hodnotenie ďalších odborníkov a užívateľov

Užívatelia mlynček veľmi chvália. Oceňujú predovšetkým jeho výkonnosť a kvalitné spracovanie mäsa. Objavujú sa aj zmienky o tichom chode motora, čo je medzi elektrickými mlynčekmi výnimkou. Obavy však vzbudzujú plastové úchyty, ktoré držia strúhadlá a mlecie zariadenia na konštrukcii stroja. Podľa užívateľov pôsobia krehko. V prípade zlomenia by potom mlynček nebolo možné použiť.

Hlavné klady, zápory a zaujímavosti oproti iným produktom

Užívatelia medzi pozitívnymi reakciami najčastejšie spomínajú výborné mletie mäsa i zeleniny, a to aj pri veľmi jemnej hrubosti spracovania. Negatívne sú vnímané len plastové úchyty, ktoré podľa niektorých pôsobia nedôveryhodne. Oproti iným produktom by si mal mlynček dobre poradiť aj s veľmi mastnými výrobkami, ako sú škvarky. Tie niektoré nože mlynčekov na mäso nezvládajú spracovať. Výnimkou je aj mletie maku, to obvykle mlynčeky na mäso nezvládajú.

Porovnanie s alternatívami

Drahšou alternatívou môže byť pre kupujúcich model Bosch MFW68660. Taktiež ide o multifunkčné zariadenie, ktoré si navyše poradí aj so syrom alebo vylisuje ovocnú šťavu, nedokáže však pomlieť mak. Táto funkcia ale nebýva nijako zásadná. Telo mlynčeka tvorí plast a nerez. Nerezový je aj mlecí mechanizmus, ktorý vďaka príkonu 800 W spracuje za minútu 4,3 kg mäsa. Aj tento model využijete napríklad na zabíjačkách.

Záverečné zhrnutie

Elektrický mlynček Kluge 489,81 odporúčame všetkým náročným užívateľom. Podľa recenzií skvele melie mäso a strúha zeleninu. Za minútu spracuje až 2,5 kg mäsa. Využijete ho tak aj na zabíjačkách. Konštrukciu tvorí prevažne plast, ale mlecí mechanizmus a nadstavce sú oceľové. Úchyty, ktoré ich držia na tele stroja, sú však plastové. To vzbudzuje u zákazníka obavy z prasknutia.

Parameter Tento produkt
Výrobca

Kluge

Materiál konštrukcie

Plast a oceľ

Materiál mlecieho mechanizmu

Oceľ

Rýchlosť mletia mäsa (kg/min)

2,5

Vhodný na drvenie zeleniny a pečiva

Áno

Vtláčadlo

Áno

Nadstavec na sladké pečivo

Nie

Nadstavec na plnenie údenín

Áno

Veľkosť dierovaných doštičiek (mm)

2,7; 4; 8

Hmotnosť (kg)

3,48

Spätný chod

Nie

Funkcia samoostrenia

Nie

Skrutkovanie k stolu

Nerelevantné

Vhodné do umývačky

Nie

Príkon (W)

550

125 € Orientačná cena
Autor: Martina Moresová | Dátum: | Produkt: Kluge 489,81 | Hodnotenie: Veľmi dobré
Martina Moresová
Redaktorka
Martina je redaktorka, ktorá chce vždy vedieť viac. Jej zvedavosť ju vedie do rôznych kútov internetu, aby získala potrebné fakty. Vďaka ucelenému prehľadu môže čitateľa upozorniť, na čo si dať pri výbere produktu pozor. Oblasť mlynčekov na mäso a ďalších kuchynských spotrebičov dobre pozná. Časť jej rodiny sa živí prípravou burgerov a ďalších pochutín, dokáže teda poradiť, na čo sa pri výbere mlynčeka zamerať, aby sa stal vaším najlepším pomocníkom.

Diskusia, poradňa a vaše skúsenosti

Spýtajte sa na čokoľvek a naši redaktori vám odpovedia v moderovanej diskusii. Ak potrebujete odpoveď čo najskôr, napíšte na facebook skupinu, kde radia aj ďalší používatelia a odborníci.

Napíšte otázku

Odpovědět na dotaz

Nenašli ste v diskusii odpoveď? Spýtajte sa a naša redakcia nájde na praktické a zaujímavé otázky odpoveď.


Ďalšie recenzie

Recenzia Kluge 489,81

Kluge 489,81

125 € Orientačná cena