Menu

Recenzia a porovnanie Brother Mistral

85,1 % Celkové hodnotenie

Top cena/výkon v kategorii Kolobežky pre deti

Klady

  • Nízka cena
  • Nafukovacie kolesá
  • Stojanček

Zápory

  • Slabšie brzdy
  • Vyššia hmotnosť
70 € Orientačná cena

Súhrnné údaje 

Kolobežka Brother Mistral sa určením radí medzi detské kolobežky. To znamená samozrejme menšie rozmery a nie príliš sofistikovanú konštrukciu, na druhú stranu však aj úsporu obstarávacích nákladov a dostatočný komfort pre ratolesti. Výrobca zvolil na výrobu konštrukcie oceľ, ktorá je charakteristická predovšetkým odolnosťou proti poškodeniu, ale aj pomerne vysokou hmotnosťou. Tá síce sťažuje manipuláciu, ale v prípade malých rozmerov detských kolobežiek obvykle nejde o žiadnu katastrofu. Pri brzdnom systéme bol zvolený čeľusťový variant, ktorý ponúka menšiu kvalitu a dlhšiu brzdnú dráhu ako ďalšie alternatívy, na druhú stranu nevyžaduje prílišnú údržbu a má nižšie obstarávacie náklady.

Parameter Tento produkt
Výrobca

Brother

Stojanček

Áno

Materiál rámu

Oceľ

Brzdy

"V"

Možno zložiť

Nie

Hodnotenie konštrukcie a rozmerov

Hmotnosť kolobežky sa predovšetkým vďaka oceľovej konštrukcii zastavila na vyššom čísle 6,5 kilogramov. Hoci nejde vyložene o problémovú hodnotu, niektorým deťom by manipulácia s touto váhou problémy narobiť mohla. Relatívne pozitívna je naopak nosnosť kolobežky, ktorá dosahuje 75 kilogramov, vďaka čomu sa radí do priemeru. Minimálna výška jazdca bola určená výrobcom na 115 cm, vďaka čomu by s riadením kolobežky nemali mať problém ani menšie deti. Výhodou je tiež nastaviteľná výška riadidiel v rozptyle 80-90 cm.

Parameter Tento produkt
Hmotnosť (kg)

6,5

Nosnosť (kg)

75

Minimálna / odporúčaná výška jazdca (cm)

115

Výška riadidiel (cm)

80-90

Šírka riadidiel (cm)

50

Dĺžka kolobežky (cm)

120

Dĺžka nášľapu (cm)

32

Veľkosť kolies (predné / zadné)

12" / 12"

Hodnotenie ďalších užívateľov

Majitelia kolobežky sú spokojní predovšetkým so zachovaním funkčnosti v kombinácii s pomerne nižšou obstarávacou cenou. Pozitívne hodnotia aj jednoduchosť a dizajnovú variáciu. Často sa naopak sťažujú na nie príliš kvalitný brzdný systém, ktorý má problémy aj v menších rýchlostiach.

Klady a zápory

Za kladnú stránku sme pri tomto modeli označili pomerne nízku cenu, za ktorú sa vám dostane pomerne dobrých parametrov. Kolieska sú nafukovacie, čím môže dieťa s kolobežkou vyraziť aj do náročnejšieho terénu. Benefitom je aj stojan, vďaka ktorému môže dieťa kolobežku kdekoľvek odložiť. Ten je navyše umiestnený tak, že by nemal výraznejšie brániť v jazde. U tejto kolobežky značky Brother ale musíte počítať so slabšími brzdami a s ľahko vyššou hmotnosťou, ktorá môže komplikovať manipuláciu menším deťom.

Naše hodnotenie a záver

Kolobežka Brother Mistral ponúka za dobrú cenu slušné parametrové vybavenie. Ťažko môže útočiť na najlepšie modely vyšších cenových kategórií, ale na základné využitie postačí. Hlavnou doménou je teda u tejto kolobežky jej pomer ceny na výkon a slušné parametrové vybavenie v dostupnej cenovej relácii. Naopak, za slabinu možno považovať predovšetkým menej kvalitný brzdný systém.

70 € Orientačná cena
Autor: Karolína Šerá | Dátum: | Produkt: Brother Mistral | Hodnotenie: 85,1 %
Karolína Šerá
Karolína je autorkou, ktorá rada odovzdáva naštudované informácie ďalej v čo najzrozumiteľnejšej forme. Okrem toho taktiež starostlivo a podľa dôležitých parametrov vyberá produkty a trh pravidelne kontroluje, preto vo výbere kolobežiek nájdete len aktuálne dostupné modely s dobrými vlastnosťami i kladným užívateľským hodnotením. Vedľa kolobežiek má na starosti aj iné športové témy ako bežecké pásy alebo detské bicykle, ďalej ale aj školské aktovky alebo online jazykové kurzy.

Diskusia, poradňa a vaše skúsenosti

Spýtajte sa na čokoľvek a naši redaktori vám odpovedia v moderovanej diskusii. Ak potrebujete odpoveď čo najskôr, napíšte na facebook skupinu, kde radia aj ďalší používatelia a odborníci.

Napíšte otázku

Odpovědět na dotaz

Nenašli ste v diskusii odpoveď? Spýtajte sa a naša redakcia nájde na praktické a zaujímavé otázky odpoveď.


Ďalšie recenzie

Recenzia Brother Mistral

Brother Mistral

70 € Orientačná cena