Menu

Recenzia a porovnanie Chilli Reloaded Rebel

88,9 % Celkové hodnotenie

S väčším priemerom kolies v kategorii Freestyle kolobežky

Klady

  • Kvalitná a odolná konštrukcia
  • Špičkové komponenty
  • Väčší priemer kolies

Zápory

  • Vysoká cena
  • Vyššia hmotnosť
200 € Orientačná cena

Súhrnné údaje 

Kolobežka Chilli Reloaded Rebel sa radí do kategórie freestyle. Kolobežky tohto zamerania sú všeobecne ľahšie a vytvorené z materiálov odolných proti poškodeniu. Na druhú stranu menšia sofistikovanosť konštrukcie a malé kolieska príliš nedovoľuje iné využitie ako vykonávanie trikov. Kolobežka nemá stojan, čo je ale pri freestyle zameraní úplne bežné z povahy veci, pretože by prekážal pri manipulácii a vykonávaní trikov. Rám kolobežky je vyrobený z hliníka, čo prináša ľahkosť konštrukcie, ale oproti iným materiálom bohužiaľ aj väčšiu náchylnosť k poškodeniu. Variant brzdného systému bol zvolený ako nášľapný, ktorý možno opäť považovať za štandardné riešenie u freestylových kolobežiek.

Parameter Tento produkt
Výrobca

Chilli

Stojanček

Nie

Materiál rámu

Hliník

Brzdy

Nášľapná

Možnosť dokúpiť náhradné diely

Áno

Možno zložiť

Nie

Hodnotenie konštrukcie a rozmerov

Kolobežka váži 4,12 kilogramu. To nie je hodnota, ktorá by pri manipulácii mala narobiť väčšie problémy, ale v prípade kolobežiek určených na vykonávanie trikov sa jedná o nadpriemerne vysokú hmotnosť, ktorá môže pôsobiť negatívne. Z pohľadu konštrukčného riešenia sa kolobežka nijako nevymyká zo štandardu podobne zameraných výrobkov a patrí do priemeru. Tiež nosnosť 100 kg je pre freestyle kolobežku štandardom.

Parameter Tento produkt
Hmotnosť (kg)

4,1

Nosnosť (kg)

100

Výška riadidiel (cm)

85

Šírka riadidiel (cm)

60

Dĺžka kolobežky (cm)

50

Dĺžka nášľapu (cm)

35

Veľkosť kolies (predné / zadné)

4,7" / 4,7"

Naše hodnotenie a záver

Kolobežka Chilli Reloaded Rebel je výrobkom určeným na vykonávanie trikov na rampách alebo krátke prejazdy. Vďaka malým kolieskam nie je príliš vhodná na dlhšie cesty. V konkurencii freestylových kolobežiek sa však radí predovšetkým vďaka kvalite konštrukcie a použitých komponentov medzi špičku. Jej relatívnou slabinou je vyššia hmotnosť, ktorá je zapríčinená predovšetkým kovovou konštrukciou riadidiel.

200 € Orientačná cena
Autor: Karolína Šerá | Dátum: | Produkt: Chilli Reloaded Rebel | Hodnotenie: 88,9 %
Karolína Šerá
Karolína je autorkou, ktorá rada odovzdáva naštudované informácie ďalej v čo najzrozumiteľnejšej forme. Okrem toho taktiež starostlivo a podľa dôležitých parametrov vyberá produkty a trh pravidelne kontroluje, preto vo výbere kolobežiek nájdete len aktuálne dostupné modely s dobrými vlastnosťami i kladným užívateľským hodnotením. Vedľa kolobežiek má na starosti aj iné športové témy ako bežecké pásy alebo detské bicykle, ďalej ale aj školské aktovky alebo online jazykové kurzy.

Diskusia, poradňa a vaše skúsenosti

Spýtajte sa na čokoľvek a naši redaktori vám odpovedia v moderovanej diskusii. Ak potrebujete odpoveď čo najskôr, napíšte na facebook skupinu, kde radia aj ďalší používatelia a odborníci.

Napíšte otázku

Odpovědět na dotaz

Nenašli ste v diskusii odpoveď? Spýtajte sa a naša redakcia nájde na praktické a zaujímavé otázky odpoveď.


Ďalšie recenzie

Recenzia Chilli Reloaded Rebel

Chilli Reloaded Rebel

200 € Orientačná cena