Menu

Recenzia a porovnanie Crussis Cobra 4.1

92,8 % Celkové hodnotenie

Top produkt v kategorii Kolobežky pre dospelých

Klady

  • Nízka hmotnosť
  • Nosnosť 120 kg
  • Výškovo nastaviteľný nášľap aj riadidlá

Zápory

  • Stojanček nie je súčasťou
  • Nie je možné zložiť
  • Vyššia cena
400 € Orientačná cena

Súhrnné údaje 

Táto kolobežka českého výrobcu Crussis je určená pre dospelých jazdcov a hodí sa ako do terénu, tak aj na rovné mestské ulice. Svojím spracovaním sa jedná o pomerne kvalitný model, ktorý cieli na pevnú konštrukciu, nízku hmotnosť a pohodlné ovládanie. Materiálom rámu je hliník, ktorého prednosťou je práve nízka váha, na druhú stranu je ale považovaný za menej odolný materiál, ako je napríklad oceľ alebo karbón. Súčasťou modelu Cobra 4.1 sú klasické véčkové brzdy Tektro, ktoré majú dokonca integrovaný zvonček.

Kolobežka nie je vybavená stojanom, čo je v čase písania recenzie (júl 2021) obvyklý variant, je však možné ho dodatočne zakúpiť u výrobcu, rovnako ako iné doplnkové vybavenie či náhradné diely. Ako väčšina modelov z tejto kategórie nie je ani Crussis Cobra 4.1 skladacia.

Parameter Tento produkt
Výrobca

Crussis

Stojanček

Nie

Materiál rámu

Hliník

Brzdy

"V"

Možnosť dokúpiť náhradné diely

Áno

Možno zložiť

Nie

Hodnotenie konštrukcie a rozmerov

Ako sme už načrtli v úvode recenzie, kolobežka by mala byť vďaka hliníkovému rámu pomerne ľahká, čo potvrdzuje aj výrobcom udávaná hmotnosť približovadla. Cobra 4.1 váži ľahko cez 7,5 kg a z nášho výberu aj všetkých dostupných modelov pre dospelých na trhu je jednou z vôbec najľahších. V kontraste s tým však ponúkne nadpriemernú nosnosť až 120 kg.

Zvláštnosťou kolobežky sú jej pomerne široké možnosti užívateľského nastavenia. Výškovo prispôsobiteľné sú nielen riadidlá, a to vo výške od 59 do 93 cm, ale aj výška nášľapu. Tú je možné zaaretovať v dvoch pozíciách, takže predná časť nášľapu môže byť vysoká 5,5 alebo 6,5 cm a zadná potom 4,5 alebo 6,5 cm. Ako uvádza výrobca, nižší nášľap je vhodný na jazdy po meste či hladkom teréne, vyšší potom na jazdy krosového charakteru. Ďalšie rozmery nájdete nižšie v tabuľke.

Parameter Tento produkt
Hmotnosť (kg)

7,6

Nosnosť (kg)

120

Minimálna / odporúčaná výška jazdca (cm)

140-190

Výška riadidiel (cm)

89-93

Šírka riadidiel (cm)

62

Dĺžka kolobežky (cm)

170

Dĺžka nášľapu (cm)

42,3

Výška nášľapu (cm)

4,5-6,5

Veľkosť kolies (predné / zadné)

26" / 20"

Hodnotenie užívateľov

Recenzie na tento model značky Crussis sú takmer 100% pozitívne. Užívatelia si pochvaľujú jej dobrú ovládateľnosť a celkovo skvelé jazdné vlastnosti v kombinácii s nízkou hmotnosťou. Veľmi užitočná je podľa nich aj možnosť dvojitej výšky svetlého nášľapu.

Klady a zápory

Medzi hlavné dôvody, prečo by ste mali siahnuť práve po tomto modeli, patrí jeho nízka hmotnosť dosahujúca iba 7,6 kg. Kolobežka by preto mala byť ľahká a dobre ovládateľná ako pri jazde, tak pri manipulácii s ňou napríklad pri prevážaní. Nejde však zložiť. Jej ďalším benefitom je ale širšia škála výškového nastavenia, okrem riadidiel môžete prispôsobiť aj výšku nášľapu do dvoch polôh, čím vytvoríte ako približovadlo vhodné do mesta a hladkého terénu všeobecne, tak aj na náročnejšie trate, a to práve zvýšením stúpadla.

Naše hodnotenie a záver

Crussis Cobra 4.1 je kolobežka, ktorá ponúka viac možností využitia, vďaka nastaviteľnej výške nášľapu s ňou môžete vyraziť ako do mesta, tak aj do náročnejšieho terénu. Preto príde vhod ako praktické približovadlo, ale aj športové náčinie napríklad na krosovej trati. Nastaviteľná je aj výška riadidiel, kolobežka sa tak hodí pre osoby s výškou 140 až 190 cm. Materiálom rámu je hliník, kolobežka je vďaka tomu naozaj ľahká. Jej nosnosť je 120 kg.

Medzi užívateľmi sa jedná o skutočne obľúbený model. Nie je však skladací a počítať musíte aj so skutočnosťou, že stojan či iné praktické doplnky je nutné zakúpiť u výrobcu zvlášť. Už tak vyššia obstarávacia cena preto môže ešte narásť. Ak hľadáte lacnejší, ale stále kvalitný model, môžeme vám odporučiť Kocka Tour Fun.

400 € Orientačná cena
Autor: Karolína Šerá | Dátum: | Produkt: Crussis Cobra 4.1 | Hodnotenie: 92,8 %
Karolína Šerá
Karolína je autorkou, ktorá rada odovzdáva naštudované informácie ďalej v čo najzrozumiteľnejšej forme. Okrem toho taktiež starostlivo a podľa dôležitých parametrov vyberá produkty a trh pravidelne kontroluje, preto vo výbere kolobežiek nájdete len aktuálne dostupné modely s dobrými vlastnosťami i kladným užívateľským hodnotením. Vedľa kolobežiek má na starosti aj iné športové témy ako bežecké pásy alebo detské bicykle, ďalej ale aj školské aktovky alebo online jazykové kurzy.

Diskusia, poradňa a vaše skúsenosti

Spýtajte sa na čokoľvek a naši redaktori vám odpovedia v moderovanej diskusii. Ak potrebujete odpoveď čo najskôr, napíšte na facebook skupinu, kde radia aj ďalší používatelia a odborníci.

Napíšte otázku

Odpovědět na dotaz

Nenašli ste v diskusii odpoveď? Spýtajte sa a naša redakcia nájde na praktické a zaujímavé otázky odpoveď.


Ďalšie recenzie

Recenzia Crussis Cobra 4.1

Crussis Cobra 4.1

400 € Orientačná cena