Menu

Recenzia a porovnanie Kickbike Cross Fix

81,4 % Celkové hodnotenie

Aj do náročného terénu v kategorii Kolobežky pre dospelých

Klady

  • Vhodná aj do náročného terénu
  • Obratná
  • Kvalitné a účinné brzdy

Zápory

  • Skôr pre vyšších jazdcov
  • Výška nášľapu zložitejšia na zmenu
  • Nie je možné zložiť
660 € Orientačná cena

Súhrnné údaje 

Cross Fix od značky Kickbike je terénna kolobežka určená predovšetkým pre krosové trasy, ako už napovedá jej názov aj vzhľad. Výrobca navyše uvádza, že je kolobežka vhodná aj pre mushing, teda kolobeh so psom, kde je potrebné cieliť na pevnú vidlicu. Na stránkach výrobcu sú pre túto športovú aktivitu na dokúpenie užitočné doplnky vrátane niektorých náhradných dielov. Kolobežka je vybavená stojanom, ktorý je umiestnený tak, že neznižuje celkovú výšku nášľapu, jeho pogumovaná oporná časť sa môže ale aj napriek tomu pri jazde šúchať o zem, pokiaľ bude terén extrémne nerovný.

Materiálom rámu je v tomto prípade hliník, ktorý síce nie je natoľko odolný ako napríklad oceľ, má však jednu nespochybniteľnú výhodu – je veľmi ľahký. Zvláštnosťou oproti iným kolobežkám v našom porovnaní sú kotúčové alebo diskové brzdy, ktoré sú výsadou všeobecne skôr športovejších približovadiel. Vyznačujú sa vysokou kvalitou i brzdnou účinnosťou, ovládajú sa klasicky páčkou na riadidlách, ich údržba však môže byť o niečo náročnejšia.

Parameter Tento produkt
Výrobca

Kickbike

Stojanček

Áno

Materiál rámu

Hliník

Brzdy

Kotúčové

Možnosť dokúpiť náhradné diely

Áno

Možno zložiť

Nie

Hodnotenie konštrukcie a rozmerov

Z hľadiska konštrukcie a rozmerov je už na začiatok vhodné spomenúť, že sa jedná o celkovo robustnejší model vhodný pre vyšších jazdcov, ktorých odporúčaná výška začína na 165 cm. Robustnosť sa ale rozhodne nepremieta do hmotnosti modelu, ktorý je aj vďaka hliníkovému rámu stále pomerne ľahký, váži necelých 10 kg. Na rozdiel od nadpriemernej výšky riadidiel je dĺžka stúpadla i celej kolobežky nižšia, čo poskytne dobrú obratnosť pri jazde.

Nosnosť je v čase písania recenzie (júl 2021) štandardná, dosahuje 120 kg, niektoré kolobežky môžu ale uniesť jazdca aj s hmotnosťou 150 kg. Podstatné rozmery modelu Cross Fix nájdete v tabuľke nižšie, za zmienku stojí predovšetkým väčšie predné koleso a upraviteľná výška nášľapu. Zadné koleso je totiž možné zaaretovať v dvoch polohách, čím znížite výšku nášľapu až o 2,5 cm.

Parameter Tento produkt
Hmotnosť (kg)

9,7

Nosnosť (kg)

120

Minimálna / odporúčaná výška jazdca (cm)

165-205

Výška riadidiel (cm)

94-100

Dĺžka kolobežky (cm)

176

Dĺžka nášľapu (cm)

38

Výška nášľapu (cm)

4-11

Veľkosť kolies (predné / zadné)

27,5" / 20"

Hodnotenie užívateľov

Užívateľsky sa jedná o obľúbený model, aj keď zatiaľ nie je príliš rozšírený. V recenziách je najčastejšie spomínaná celková kvalita spracovania zodpovedajúca cene kolobežky, nízka hmotnosť či tuhý rám. Podľa užívateľov má model značky Kickbike celkovo dobré jazdné vlastnosti, a to aj v náročnom teréne. Nášľap je ale celkovo skôr vyšší a zmena jeho výšky nejakú chvíľu potrvá, čo nie všetkým môže vyhovovať.

Recenzia užívateľa

Klady a zápory

Za benefity kolobežky značky Kickbike považujeme jej vhodnosť do akéhokoľvek terénu, hodí sa na asfaltové cesty, chodníky, ale aj na krosové či celkovo náročné trate. Ďalej fakt, že je pomerne obratná vďaka svojej celkovo nižšej dĺžke. Plusom sú tiež kvalitné kotúčové brzdy, ktorých znakom je aj dobrá brzdná účinnosť.

Ako negatíva sme označili pomerne vysoké riadidlá, kvôli ktorým sa Cross Fix hodí pre jazdcov vysokých minimálne 165 cm. Výrobca ale tvrdí, že by mohla kolobežka vyhovovať aj nižším jazdcom, pokiaľ si namontujú riadidlá v opačnom smere. Nedostatkom je tiež fakt, že výška nášľapu je mechanicky zložitejšia na zmenu a nemožno ju zmeniť len tak medzi jazdou. Myslite aj na to, že kolobežka nie je skladacia, to je ale výsadou skôr modelov určených pre deti.

Naše hodnotenie a záver

Kickbike Cross Fix je terénna kolobežka vhodná aj do náročného terénu, aj keď aj na cestách poskytne skvelé jazdné vlastnosti. Má kvalitné brzdy a vďaka kratšej dĺžke by mala byť dobre ovládateľná. Hodí sa pre mushing, teda kolobeh so psami, ale aj na samostatné jazdenie. Vďaka hliníkovému rámu a pevnej prednej vidlici je pomerne ľahká. Riadidlá sú ale skôr vyššie, preto sa hodí pre vyšších jazdcov s maximálnou hmotnosťou 120 kg. Kolobežka je vybavená stojanom, ktorý je umiestnený tak, že pri jazde cez prekážky môže spodnou časťou zadrhnúť. Užívateľsky sa jedná o obľúbený a chválený model. Ak zháňate o niečo lacnejšiu, ale stále kvalitnú kolobežku s podobnými vlastnosťami, za zváženie stojí aj Crussis Cobra 4.1.

660 € Orientačná cena
Autor: Karolína Šerá | Dátum: | Produkt: Kickbike Cross Fix | Hodnotenie: 81,4 %
Karolína Šerá
Karolína je autorkou, ktorá rada odovzdáva naštudované informácie ďalej v čo najzrozumiteľnejšej forme. Okrem toho taktiež starostlivo a podľa dôležitých parametrov vyberá produkty a trh pravidelne kontroluje, preto vo výbere kolobežiek nájdete len aktuálne dostupné modely s dobrými vlastnosťami i kladným užívateľským hodnotením. Vedľa kolobežiek má na starosti aj iné športové témy ako bežecké pásy alebo detské bicykle, ďalej ale aj školské aktovky alebo online jazykové kurzy.

Diskusia, poradňa a vaše skúsenosti

Spýtajte sa na čokoľvek a naši redaktori vám odpovedia v moderovanej diskusii. Ak potrebujete odpoveď čo najskôr, napíšte na facebook skupinu, kde radia aj ďalší používatelia a odborníci.

Napíšte otázku

Odpovědět na dotaz

Nenašli ste v diskusii odpoveď? Spýtajte sa a naša redakcia nájde na praktické a zaujímavé otázky odpoveď.


Ďalšie recenzie

Recenzia Kickbike Cross Fix

Kickbike Cross Fix

660 € Orientačná cena