Menu

Recenzia a porovnanie Kostka Tour Fun

74,7 % Celkové hodnotenie

Top cena/výkon v kategorii Kolobežky pre dospelých

Klady

  • Nízka cena v danej kategórii
  • Dostupnosť náhradných dielov

Zápory

  • Vyššia hmotnosť
  • Nižšia nosnosť
300 € Orientačná cena

Súhrnné údaje 

Kolobežku Kostka Tour Fun hodnotíme ako dobrú voľbu, pokiaľ požadujete kvalitný model pre dospelého užívateľa, ale zároveň chcete ušetriť. Za pozitívum považujeme fakt, že ide o kolobežku domácej produkcie. Stojanček síce v základnej výbave nenájdete, ale môžete si ho dokúpiť a namontovať. Celkovo je výhodou fakt, že ide pomerne jednoducho objednať originálne náhradné diely. Rám je z ocele, čo sa následne prejavuje v trochu vyššej hmotnosti. Tento model nie je zložiteľný, má pevný rám. Brzdenie je zaistené čeľusťovými v-brzdami.

Parameter Tento produkt
Výrobca

Kostka

Stojanček

Nie

Materiál rámu

Oceľ

Brzdy

"V"

Možnosť dokúpiť náhradné diely

Áno

Možno zložiť

Nie

Hodnotenie konštrukcie a rozmerov

Ako sme už spomínali, táto kolobežka je trochu ťažšia, než je štandard. Váži takmer 10 kilogramov. Naopak nosnosť je skôr nižšia, odporúčaná maximálna hmotnosť jazdca je 100 kilogramov. Dĺžka kolobežky je pomerne nadštandardných 172 cm, nášľap meria na dĺžku 42 cm, čo je pomerne bežná hodnota u kolobežiek pre dospelých (marec 2020), rovnako ako 5cm výška nášľapu. Veľkosť kolies 26″ palcov vpredu a 20″ vzadu zodpovedá požiadavkám na príjemnú vychádzku, je to pomerne častá kombinácia veľkostí. Riadidlá merajú na šírku 62 centimetrov, čo tiež považujeme za priemernú hodnotu.

Parameter Tento produkt
Hmotnosť (kg)

9,8

Nosnosť (kg)

100

Šírka riadidiel (cm)

62

Dĺžka kolobežky (cm)

172

Dĺžka nášľapu (cm)

42

Výška nášľapu (cm)

5

Veľkosť kolies (predné / zadné)

26" / 20"

Naše hodnotenie a záver

Kolobežka pre dospelých Kostka Tour Fun ponúka užívateľom celkom základné parametre za dobrú cenu. Ide o model s oceľovým rámom, ktorý nie je zložiteľný, a mierne vyššou hmotnosťou 9,8 kg. Naopak nosnosť je skôr nižšia, kolobežku by nemali dlhodobo využívať osoby nad 100 kg, pretože hrozí poškodenie. Kolesá s veľkosťou 26 a 20 palcov sú opatrené čeľusťovými brzdami. Za výhodu považujeme fakt, že firma Kostka pôsobí v Českej republike, čo súvisí aj s dobrou dostupnosťou náhradných dielov. Dĺžka kolobežky je 172 cm, nášľap potom meria 42 cm, jeho výška (čiže svetlosť) je potom 5 cm.

Ak vám vadí vyššia váha a nižšia nosnosť kolobežky, odporúčame vám prečítať si recenziu na konkurenčný model Yedoo Trexx. Za neho si už ale priplatíte.

300 € Orientačná cena
Autor: Karolína Šerá | Dátum: | Produkt: Kostka Tour Fun | Hodnotenie: 74,7 %
Karolína Šerá
Karolína je autorkou, ktorá rada odovzdáva naštudované informácie ďalej v čo najzrozumiteľnejšej forme. Okrem toho taktiež starostlivo a podľa dôležitých parametrov vyberá produkty a trh pravidelne kontroluje, preto vo výbere kolobežiek nájdete len aktuálne dostupné modely s dobrými vlastnosťami i kladným užívateľským hodnotením. Vedľa kolobežiek má na starosti aj iné športové témy ako bežecké pásy alebo detské bicykle, ďalej ale aj školské aktovky alebo online jazykové kurzy.

Diskusia, poradňa a vaše skúsenosti

Spýtajte sa na čokoľvek a naši redaktori vám odpovedia v moderovanej diskusii. Ak potrebujete odpoveď čo najskôr, napíšte na facebook skupinu, kde radia aj ďalší používatelia a odborníci.

Napíšte otázku

Odpovědět na dotaz

Nenašli ste v diskusii odpoveď? Spýtajte sa a naša redakcia nájde na praktické a zaujímavé otázky odpoveď.


Ďalšie recenzie

Recenzia Kostka Tour Fun

Kostka Tour Fun

300 € Orientačná cena