Menu

Recenzia a porovnanie Kostka Twenty Max

82,5 % Celkové hodnotenie

Tiež nás zaujalo v kategorii Kolobežky pre dospelých

Klady

  • Celková kvalita konštrukcie a komponentov
  • Vysoká nosnosť
  • Dostupnosť náhradných dielov

Zápory

  • Slabé brzdy
  • Menšie predné koleso
  • Horšia polohovateľnosť riadidiel
450 € Orientačná cena

Súhrnné údaje 

Kolobežka Twenty Max od firmy Kostka je modelom typologicky radiacim sa do kolobežiek pre dospelých. Tieto kolobežky sú typické väčšími rozmermi a viac sofistikovanými a kvalitnejšími komponentmi. Na druhú stranu sa s nimi oproti ostatným typom viaže väčšinou aj väčšia hmotnosť konštrukcie. Kolobežka disponuje rámom z ocele. Tento model je všeobecne charakteristický vysokou odolnosťou proti poškodeniu, ale aj vyššou hmotnosťou. Kolobežke nechýba stojan, ktorý umožňuje odloženie na takmer každom mieste. Ako brzdný systém zvolil výrobca „véčkový“ variant čeľusťových bŕzd. Tie sú považované za menej spoľahlivé, ale aj najmenej nákladné a ľahké na údržbu.

Parameter Tento produkt
Výrobca

Kostka

Stojanček

Áno

Materiál rámu

Oceľ

Brzdy

"V"

Možnosť dokúpiť náhradné diely

Áno

Možno zložiť

Nie

Hodnotenie konštrukcie a rozmerov

Hmotnostne je možné kolobežku radiť medzi priemer, čo je vzhľadom na oceľovú konštrukciu pomerne pozitívny fakt. Dobre si vedie Kostka Twenty Max aj v ohľade nosnosti, kde výrobca sľubuje kapacitu až 150 kg, ktorá by mala byť na bežné využitie dostačujúca. Rozmery kolobežky potom referujú o priemerných hodnotách a manipulácia by tak nemala v bežnej prevádzke narobiť výraznejšie problémy.

Parameter Tento produkt
Hmotnosť (kg)

8,7

Nosnosť (kg)

150

Minimálna / odporúčaná výška jazdca (cm)

160

Výška riadidiel (cm)

96

Šírka riadidiel (cm)

61,5

Dĺžka kolobežky (cm)

156,5

Dĺžka nášľapu (cm)

42

Výška nášľapu (cm)

5

Veľkosť kolies (predné / zadné)

20" / 20"

Hodnotenie ďalších užívateľov

Majitelia kolobežky sú spokojní predovšetkým s univerzálnymi možnosťami využitia. Kolobežku je možné podľa nich využívať vo variabilných terénoch s ktorými si poradí bez väčších problémov. Negatívne hodnotia len sporadicky používatelia menšiu kvalitu brzdného systému.

Naše hodnotenie a záver

Kolobežka Kostka Twenty Max je kolobežkou vyššej strednej cenovej kategórie, ktorá cieli na náročných zákazníkov, ktorí ale nechcú za obstaranie utrácať veľmi vysoké čiastky. Je vhodná pre začiatočníkov aj pokročilých, ktorí hľadajú špičkovú kvalitu konštrukcie a komponentov. Jej relatívnou slabinou je len slabší brzdný systém. Čeľusťové brzdy sú však medzi kolobežkami všeobecne štandardom, a preto nejde o žiadnu katastrofu.

450 € Orientačná cena
Autor: Karolína Šerá | Dátum: | Produkt: Kostka Twenty Max | Hodnotenie: 82,5 %
Karolína Šerá
Karolína je autorkou, ktorá rada odovzdáva naštudované informácie ďalej v čo najzrozumiteľnejšej forme. Okrem toho taktiež starostlivo a podľa dôležitých parametrov vyberá produkty a trh pravidelne kontroluje, preto vo výbere kolobežiek nájdete len aktuálne dostupné modely s dobrými vlastnosťami i kladným užívateľským hodnotením. Vedľa kolobežiek má na starosti aj iné športové témy ako bežecké pásy alebo detské bicykle, ďalej ale aj školské aktovky alebo online jazykové kurzy.

Diskusia, poradňa a vaše skúsenosti

Spýtajte sa na čokoľvek a naši redaktori vám odpovedia v moderovanej diskusii. Ak potrebujete odpoveď čo najskôr, napíšte na facebook skupinu, kde radia aj ďalší používatelia a odborníci.

Napíšte otázku

Odpovědět na dotaz

Nenašli ste v diskusii odpoveď? Spýtajte sa a naša redakcia nájde na praktické a zaujímavé otázky odpoveď.


Ďalšie recenzie

Recenzia Kostka Twenty Max

Kostka Twenty Max

450 € Orientačná cena