Menu

Recenzia a porovnanie Kostka Twenty Max

Odporúčame Pri nákupe v kategórii kolobežiek pre dospelých

Dátum odporúčania: Júl 2021

82,5 % Celkové hodnotenie
  • Celková kvalita konštrukcie a komponentov
  • Vysoká nosnosť
  • Dostupnosť náhradných dielov
  • Slabé brzdy
  • Menšie predné koleso
  • Horšia polohovateľnosť riadidiel
410 € Orientačná cena

Súhrnné údaje 

Kolobežka Twenty Max od firmy Kostka je modelom typologicky radiacim sa do kolobežiek pre dospelých. Tieto kolobežky sú typické väčšími rozmermi a viac sofistikovanými a kvalitnejšími komponentmi. Na druhú stranu sa s nimi oproti ostatným typom viaže väčšinou aj väčšia hmotnosť konštrukcie. Kolobežka disponuje rámom z ocele. Tento model je všeobecne charakteristický vysokou odolnosťou proti poškodeniu, ale aj vyššou hmotnosťou. Kolobežke nechýba stojan, ktorý umožňuje odloženie na takmer každom mieste. Ako brzdný systém zvolil výrobca „véčkový“ variant čeľusťových bŕzd. Tie sú považované za menej spoľahlivé, ale aj najmenej nákladné a ľahké na údržbu.

Parameter Tento produkt
Výrobca

Kostka

Stojanček

Áno

Materiál rámu

Oceľ

Brzdy

"V"

Možnosť dokúpiť náhradné diely

Áno

Možno zložiť

Nie

Hodnotenie konštrukcie a rozmerov

Hmotnostne je možné kolobežku radiť medzi priemer, čo je vzhľadom na oceľovú konštrukciu pomerne pozitívny fakt. Dobre si vedie Kostka Twenty Max aj v ohľade nosnosti, kde výrobca sľubuje kapacitu až 150 kg, ktorá by mala byť na bežné využitie dostačujúca. Rozmery kolobežky potom referujú o priemerných hodnotách a manipulácia by tak nemala v bežnej prevádzke narobiť výraznejšie problémy.

Parameter Tento produkt
Hmotnosť (kg)

8,7

Nosnosť (kg)

150

Minimálna / odporúčaná výška jazdca (cm)

160

Výška riadidiel (cm)

96

Šírka riadidiel (cm)

61,5

Dĺžka kolobežky (cm)

156,5

Dĺžka nášľapu (cm)

42

Výška nášľapu (cm)

5

Veľkosť kolies (predné / zadné)

20" / 20"

Hodnotenie ďalších užívateľov

Majitelia kolobežky sú spokojní predovšetkým s univerzálnymi možnosťami využitia. Kolobežku je možné podľa nich využívať vo variabilných terénoch s ktorými si poradí bez väčších problémov. Negatívne hodnotia len sporadicky používatelia menšiu kvalitu brzdného systému.

Naše hodnotenie a záver

Kolobežka Kostka Twenty Max je kolobežkou vyššej strednej cenovej kategórie, ktorá cieli na náročných zákazníkov, ktorí ale nechcú za obstaranie utrácať veľmi vysoké čiastky. Je vhodná pre začiatočníkov aj pokročilých, ktorí hľadajú špičkovú kvalitu konštrukcie a komponentov. Jej relatívnou slabinou je len slabší brzdný systém. Čeľusťové brzdy sú však medzi kolobežkami všeobecne štandardom, a preto nejde o žiadnu katastrofu.

410 € Orientačná cena
Autor: Karolína Šerá | Dátum: | Produkt: Kostka Twenty Max | Hodnotenie: 82,5 %
Karolína Šerá je autorkou, ktorá rada odovzdáva naštudované informácie ďalej v čo najzrozumiteľnejšej forme. Okrem toho taktiež starostlivo a podľa dôležitých parametrov vyberá produkty a trh pravidelne kontroluje, preto vo výbere kolobežiek nájdete len aktuálne dostupné modely s dobrými vlastnosťami i kladným užívateľským hodnotením. Vedľa kolobežiek má na starosti aj iné športové témy ako bežecké pásy alebo detské bicykle, ďalej ale aj školské aktovky alebo online jazykové kurzy.

Diskusia a poradňa

Spýtajte sa na čokoľvek, čo vás zaujíma, a naši redaktori vám odpovedia v moderovanej diskusii. Môžete tiež poradiť ostatným, alebo sa podeliť o svoju skúsenosť.

Napíšte otázku

Odpovědět na dotaz

Nenašli jste v diskuzi odpověď? Zeptejte se a naše redakce na praktické a zajímavé dotazy najde odpověď.


Ďalšie recenzie

Recenzia Kostka Twenty Max

Kostka Twenty Max

410 € Orientačná cena