Menu

Recenzia a porovnanie Micro Mini

84,7 % Celkové hodnotenie

S pomocným kolieskom v kategorii Kolobežky pre deti

Klady

  • Nízka hmotnosť
  • Pomocné koliesko - stabilita

Zápory

  • Ľahko vyššia cena
  • Iba pre najmenších - nízka nosnosť
70 € Orientačná cena

Súhrnné údaje 

Kolobežka Micro Mini je, ako už názov naznačuje, určená naozaj tým najmenším. Je navrhnutá tak, aby pomáhala malým deťom držať stabilitu. Zatáča naklonením riadidiel a prenesením váhy. Brzdu má nášľapnú na zadnom koliesku. V prípade, že by vám tento variant nevyhovoval, je možné dokúpiť a na kolobežku dodatočne namontovať aj ručnú brzdu. Konštrukcia je z ľahkého hliníka, čo je jeden z dôvodov, prečo je kolobežka tak krásne ľahká. So všetkým neváži ani dva kilogramy a ani vaše malé dieťa teda nebude mať problém ju niekam preniesť.

Parameter Tento produkt
Výrobca

Micro

Stojanček

Nie

Materiál rámu

Hliník

Brzdy

Nášľapná

Možnosť dokúpiť náhradné diely

Áno

Možno zložiť

Nie

Hodnotenie konštrukcie a rozmerov

Výrobcovia predurčili tento výrobok deťom od dvoch rokov, minimálnu výšku nestanovili, ale nosnosť áno, tá v tomto prípade povoľuje jazdca do 20 kilogramov. Šírka riadidiel je 30 cm a výška fixných 67 centimetrov. Je nutné vziať do úvahy, že s touto hodnotou nemožno hýbať, ako ste možno od iných kolobežiek zvyknutí. Výhodou ale je, že celú tyč s riadidlami je možné vybrať a kolobežku tak môžete ľahko zložiť. A druhou výhodou je, že v prípade, že sa niečo na kolobežke pokazí, zoženiete náhradné diely jednoducho na stránkach výrobcu.

Parameter Tento produkt
Hmotnosť (kg)

1,9

Nosnosť (kg)

20

Výška riadidiel (cm)

67

Šírka riadidiel (cm)

26

Dĺžka kolobežky (cm)

30

Dĺžka nášľapu (cm)

30

Výška nášľapu (cm)

5,5

Veľkosť kolies (predné / zadné)

4,7" / 3,3"

Hodnotenie ďalších užívateľov

Väčšina rodičov si v internetových recenziách chváli, že je táto kolobežka skutočne stabilná a perfektne vyhovuje ich malým deťom, ktoré sa tak naučia ľahko jazdiť. Oceňujú aj jej skladnosť a nízku hmotnosť. Výčitky sa takmer neobjavujú a keď už, týkajú sa napríklad nízkej nosnosti, ktorá znemožňuje jazdiť dvom deťom naraz, alebo práve ľahko vyššej ceny.

Naše hodnotenie a záver

Detská kolobežka Micro Mini je perfektná pre začínajúcich „kolobežkárov“. Svojou konštrukciou pomôže získať stabilitu deťom už od dvoch rokov. Je tiež veľmi ľahká, vyrobená z hliníka. Na detskú kolobežku je model o niečo drahší, avšak aj v užívateľských recenziách sa dočítame, že za tento výrobok sa oplatí priplatiť, jej majitelia sú s ním spokojní. Riadidlá majú v tomto prípade fixnú výšku 67 centimetrov a maximálna nosnosť kolobežky je 20 kilogramov. Ak hľadáte teda niečo skôr pre väčšie deti, odporúčame napríklad model Yedoo Wzoom New, ktorý svojou stokilovou nosnosťou vyhovie aj mnohým dospelákom.

70 € Orientačná cena
Autor: Karolína Šerá | Dátum: | Produkt: Micro Mini | Hodnotenie: 84,7 %
Karolína Šerá
Karolína je autorkou, ktorá rada odovzdáva naštudované informácie ďalej v čo najzrozumiteľnejšej forme. Okrem toho taktiež starostlivo a podľa dôležitých parametrov vyberá produkty a trh pravidelne kontroluje, preto vo výbere kolobežiek nájdete len aktuálne dostupné modely s dobrými vlastnosťami i kladným užívateľským hodnotením. Vedľa kolobežiek má na starosti aj iné športové témy ako bežecké pásy alebo detské bicykle, ďalej ale aj školské aktovky alebo online jazykové kurzy.

Diskusia, poradňa a vaše skúsenosti

Spýtajte sa na čokoľvek a naši redaktori vám odpovedia v moderovanej diskusii. Ak potrebujete odpoveď čo najskôr, napíšte na facebook skupinu, kde radia aj ďalší používatelia a odborníci.

Napíšte otázku

Odpovědět na dotaz

Nenašli ste v diskusii odpoveď? Spýtajte sa a naša redakcia nájde na praktické a zaujímavé otázky odpoveď.


Ďalšie recenzie

Recenzia Micro Mini

Micro Mini

70 € Orientačná cena