Menu

Recenzia a porovnanie Razor A125

Veľmi dobré Celkové hodnotenie

Taktiež nás zaujalo v kategorii Kolobežky pre deti

Klady

  • Nízka hmotnosť
  • Skladnosť

Zápory

  • Nášľapná brzda
  • Menej sofistikovaná konštrukcia
40 € Orientačná cena

Súhrnné údaje 

Kolobežka Razor A125 sa typologicky radí medzi detské kolobežky. To znamená, že je samozrejme konštruovaná pre vodičov menších rozmerov a vďaka tomu je aj konštrukcia úspornejšia a menej sofistikovaná. Na druhú stranu je ľahšie manipulovateľná a ľahšia ako variácia pre dospelých. Na výrobu konštrukcie bola zvolená oceľ, ktorá všeobecne prináša odolnosť a vyššiu hmotnosť, čo ale v prípade tejto kolobežky nie je aktuálne (má hliníkovú plošinu). Brzdy sú zaistené nášľapným riešením rovnako ako u väčšiny detských kolobežiek s jednoduchšou konštrukciou. Vzhľadom na konštrukčné riešenie chýba aj stojan, ktorý by pri tomto type kolobežky bol na obtiaž.

Parameter Tento produkt
Výrobca

Razor

Stojanček

Nie

Materiál rámu

Oceľ a hliník

Brzdy

Nášľapná

Možnosť dokúpiť náhradné diely

Áno

Možno zložiť

Áno

Hodnotenie konštrukcie a rozmerov

Kolobežka Razor A125 váži 2,26 kilogramu. To je nízka hodnota aj na kolobežku z kategórie detských a je nutné ju náležite oceniť. Relatívnym problémom je nižšia nosnosť 65 kilogramov, ktorá je aj v kategórii detských kolobežiek podpriemerná a mohla by v niektorých prípadoch byť nedostačujúca. Rozmerovo naopak zapadá kolobežka do priemeru a manipulačne by tak nemala mať vaša ratolesť problémy. Výhodou je tiež nastaviteľná výška riadidiel, ktorá znamená možnosť prispôsobenia výšky jazdcovi.

Parameter Tento produkt
Hmotnosť (kg)

2,26

Nosnosť (kg)

65

Minimálna / odporúčaná výška jazdca (cm)

115

Výška riadidiel (cm)

61,3-86,3

Šírka riadidiel (cm)

34,29

Dĺžka kolobežky (cm)

66,5

Veľkosť kolies (predné / zadné)

4,9" / 4,9"

Naše hodnotenie a záver

Razor A125 je kolobežkou nižšej cenovej kategórie, ktorá ale zachováva slušnú využiteľnosť, čo je tiež jej hlavnou doménou. Je vhodná pre užívateľov s nárokmi na funkčné využitie za minimálnu cenu. Za silnú stránku kolobežky je možné považovať jej nízku hmotnosť. Ako slabina sa naopak javí menej sofistikovaná konštrukcia a nespoľahlivá nášľapná brzda.

40 € Orientačná cena
Autor: Karolína Šerá | Dátum: | Produkt: Razor A125 | Hodnotenie: Veľmi dobré
Karolína Šerá
Karolína je autorkou, ktorá rada odovzdáva naštudované informácie ďalej v čo najzrozumiteľnejšej forme. Okrem toho taktiež starostlivo a podľa dôležitých parametrov vyberá produkty a trh pravidelne kontroluje, preto vo výbere kolobežiek nájdete len aktuálne dostupné modely s dobrými vlastnosťami i kladným užívateľským hodnotením. Vedľa kolobežiek má na starosti aj iné športové témy ako bežecké pásy alebo detské bicykle, ďalej ale aj školské aktovky alebo online jazykové kurzy.

Diskusia, poradňa a vaše skúsenosti

Spýtajte sa na čokoľvek a naši redaktori vám odpovedia v moderovanej diskusii. Ak potrebujete odpoveď čo najskôr, napíšte na facebook skupinu, kde radia aj ďalší používatelia a odborníci.

Napíšte otázku

Odpovědět na dotaz

Nenašli ste v diskusii odpoveď? Spýtajte sa a naša redakcia nájde na praktické a zaujímavé otázky odpoveď.


Ďalšie recenzie

Recenzia Razor A125

Razor A125

40 € Orientačná cena