Menu

Recenzia a porovnanie Sedco Street Tour

73,4 % Celkové hodnotenie

Pre nenáročných v kategorii Kolobežky pre dospelých

Klady

  • Odolná konštrukcia
  • Vhodná aj do náročného terénu
  • Stojan

Zápory

  • Nižšia nosnosť
  • Nie je možné zložiť
100 € Orientačná cena

Súhrnné údaje 

Kolobežka Sedco Street Tour je modelom vhodným do mesta aj do náročnejšieho terénu. Disponuje oceľovým rámom, ktorý ponúkne vysokú odolnosť, tento materiál je ale pomerne ťažký. Nájdete tu klasické „V“ brzdy zo zliatiny hliníka. Aby ste ju mohli kdekoľvek bez problému odložiť, hodí sa stojan, o ktorý ju opriete. Je navyše šikovne umiestnený tak, že by pri jazde nemal znižovať celkovú výšku nášľapu, a teda drhnúť o výstupky v teréne. Kolobežka však ako ostatné podobné modely nie je skladacia.

Parameter Tento produkt
Výrobca

Sedco

Stojanček

Áno

Materiál rámu

Oceľ

Brzdy

"V"

Možno zložiť

Nie

Hodnotenie konštrukcie a rozmerov

Hmotnosť tejto kolobežky je 8,8 kg, čo je v čase písania recenzie v marci 2021 priemerná hodnota medzi modelmi pre dospelých. Jej nosnosť už je ale nižšia, rovná 100 kg, hoci niektoré modely ponúknu aj 150 kg. Tento model je vhodný pre staršie deti a dospelých jazdcov, výrobcom uvádzaná odporúčaná výška užívateľa je 140 až 180 cm. Kolesá sú veľké 20 a 16 palcov. Výšku a šírku riadidiel a iné rozmery nájdete nižšie v tabuľke.

Riadidlá sú nastaviteľné v rozmedzí 88-93 cm. Za zmienku stojí celková dĺžka kolobežky, ktorá je 148 cm, čo je skôr nižšia hodnota poukazujúca na menší model. Tomu tiež zodpovedá dĺžka nášľapu 38 cm. Ide síce o kratšiu dosku, ale pohodlnej jazde by ešte mohla vyhovovať. Pozoruhodná je ale výška nášľapu 11,5 cm, ktorá tento model predurčuje na použitie aj v náročnejšom teréne. Pri dlhšej jazde by vás ale mohla bolieť noha, na ktorej stojíte, z dôvodu hlbšieho podrepu.

Parameter Tento produkt
Hmotnosť (kg)

8,8

Nosnosť (kg)

100

Minimálna / odporúčaná výška jazdca (cm)

140

Výška riadidiel (cm)

88-93

Šírka riadidiel (cm)

63

Dĺžka kolobežky (cm)

148

Dĺžka nášľapu (cm)

38

Výška nášľapu (cm)

11,5

Veľkosť kolies (predné / zadné)

20" / 16"

Naše hodnotenie a záver

Táto kolobežka sa hodí aj do náročného terénu. Má 11,5 cm vysoký nášľap, čo je u kolobežiek vyššia hodnota, jazda však môže byť fyzicky náročnejšia, pretože budete musieť pri odraze viac podrepnúť. Tento model má kvalitnú a odolnú konštrukciu z ocele, brzdy sú klasické čeľusťové. Vo vybavení tu nájdete aj stojan či výškovo nastaviteľné riadidlá.

Celkovo sa jedná skôr o drobnejší model, čomu zodpovedajú rozmery aj dĺžka nášľapu 38 cm. Je vhodný pre užívateľov s výškou 140 až 180 cm. Nosnosť kolobežky dosahuje navyše iba 100 kg. Pokiaľ hľadáte rozmernejší model s vyššou nosnosťou, odporúčame napríklad Kostka Twenty Max.

100 € Orientačná cena
Autor: Karolína Šerá | Dátum: | Produkt: Sedco Street Tour | Hodnotenie: 73,4 %
Karolína Šerá
Karolína je autorkou, ktorá rada odovzdáva naštudované informácie ďalej v čo najzrozumiteľnejšej forme. Okrem toho taktiež starostlivo a podľa dôležitých parametrov vyberá produkty a trh pravidelne kontroluje, preto vo výbere kolobežiek nájdete len aktuálne dostupné modely s dobrými vlastnosťami i kladným užívateľským hodnotením. Vedľa kolobežiek má na starosti aj iné športové témy ako bežecké pásy alebo detské bicykle, ďalej ale aj školské aktovky alebo online jazykové kurzy.

Diskusia, poradňa a vaše skúsenosti

Spýtajte sa na čokoľvek a naši redaktori vám odpovedia v moderovanej diskusii. Ak potrebujete odpoveď čo najskôr, napíšte na facebook skupinu, kde radia aj ďalší používatelia a odborníci.

Napíšte otázku

Odpovědět na dotaz

Nenašli ste v diskusii odpoveď? Spýtajte sa a naša redakcia nájde na praktické a zaujímavé otázky odpoveď.


Ďalšie recenzie

Recenzia Sedco Street Tour

Sedco Street Tour

100 € Orientačná cena