Menu

Recenzia a porovnanie Soke EVO

82,0 % Celkové hodnotenie

Tiež nás zaujalo v kategorii Freestyle kolobežky

Klady

  • Pevná a ľahká konštrukcia
  • Priaznivá cena
  • Vhodná pre začiatočníkov

Zápory

  • Niektoré parametre priemerné
  • Nie je skladacia
60 € Orientačná cena

Súhrnné údaje 

Freestylová kolobežka Soke EVO je charakteristická pre svoju pevnú konštrukciu zo zmesi hliníka a ocele. Tieto materiály jej prepožičali vlastnosti ako nízku hmotnosť a zároveň odolnosť, čo je jeden zo znakov kolobežiek pre freestyle. Brzda je klasicky nášľapná. Kolobežku nie je možné zložiť a nemá ani stojan, jedná sa však o štandardné vlastnosti týchto modelov, aby na nich bolo možné vykonávať triky bez zbytočných komplikácií.

Parameter Tento produkt
Výrobca

Soke

Stojanček

Nie

Materiál rámu

Oceľ a hliník

Brzdy

Nášľapná

Možno zložiť

Nie

Hodnotenie konštrukcie a rozmerov

V čase písania recenzie (marec 2021) spadá kolobežka do priemeru z hľadiska konštrukcie a rozmerov, tie nájdete nižšie v tabuľke. Má nízku hmotnosť 3,45 kg, drobnejšie kolieska a nosnosť 100 kg. Za zmienku určite stojí dĺžka nášľapu 48 cm, čo je viac ako pri konkurenčných modeloch. Doska by tak mala ponúknuť dostatočnú stabilitu, pri vykonávaní trikov však môže vyššia dĺžka prekážať alebo sťažovať pohyb.

Parameter Tento produkt
Hmotnosť (kg)

3,45

Nosnosť (kg)

100

Výška riadidiel (cm)

83

Šírka riadidiel (cm)

50

Dĺžka kolobežky (cm)

66

Dĺžka nášľapu (cm)

48

Veľkosť kolies (predné / zadné)

3,9" / 3,9"

Naše hodnotenie a záver

Túto kolobežku by sme odporučili začiatočníkom vo svete freestyle. Ponúkne pevnú, ale zároveň ľahkú konštrukciu z hliníka a ocele. Má nášľapnú brzdu, 3,9″ kolesá, z inak priemerných parametrov zaujme predovšetkým dlhšou nášľapnou doskou. Z toho dôvodu ponúkne potrebnú stabilitu, môže však skomplikovať vykonávanie niektorých trikov. Ak zháňate freestyle kolobežku s menším nášľapom, môže sa vám hodiť napríklad Street Surfing Torpedo Black Core.

60 € Orientačná cena
Autor: Karolína Šerá | Dátum: | Produkt: Soke EVO | Hodnotenie: 82,0 %
Karolína Šerá
Karolína je autorkou, ktorá rada odovzdáva naštudované informácie ďalej v čo najzrozumiteľnejšej forme. Okrem toho taktiež starostlivo a podľa dôležitých parametrov vyberá produkty a trh pravidelne kontroluje, preto vo výbere kolobežiek nájdete len aktuálne dostupné modely s dobrými vlastnosťami i kladným užívateľským hodnotením. Vedľa kolobežiek má na starosti aj iné športové témy ako bežecké pásy alebo detské bicykle, ďalej ale aj školské aktovky alebo online jazykové kurzy.

Diskusia, poradňa a vaše skúsenosti

Spýtajte sa na čokoľvek a naši redaktori vám odpovedia v moderovanej diskusii. Ak potrebujete odpoveď čo najskôr, napíšte na facebook skupinu, kde radia aj ďalší používatelia a odborníci.

Napíšte otázku

Odpovědět na dotaz

Nenašli ste v diskusii odpoveď? Spýtajte sa a naša redakcia nájde na praktické a zaujímavé otázky odpoveď.


Ďalšie recenzie

Recenzia Soke EVO

Soke EVO

60 € Orientačná cena