Menu

Recenzia a porovnanie Spartan Formule Super X125

74,2 % Celkové hodnotenie

Pre nenáročných v kategorii Kolobežky pre deti

Klady

  • Nízka cena
  • Ľahká konštrukcia
  • Kolobežku je možné zložiť

Zápory

  • Menšia nosnosť
  • Rýchlejšie opotrebenie materiálu
40 € Orientačná cena

Súhrnné údaje 

Kolobežka Spartan Formule Super X125 je určená deťom. Napovedá tomu nielen jej design, ale aj jej rozmery. O tých budeme hovoriť v druhom odseku tejto recenzie. Konštrukcia je veľmi ľahká, je totiž vyrobená z hliníka. A sami používatelia na internete chvália účinnosť brzdy, ktorá je v tomto prípade nášľapná a umiestnená na zadnom koliesku. Výrobok bohužiaľ nedisponuje stojanom, o ktorý by ste mohli kolobežku oprieť. Na druhej strane ju však možno veľmi ľahko skladať a nebude problém ju kdekoľvek doma umiestniť alebo niekam prepraviť.

Parameter Tento produkt
Výrobca

Spartan

Stojanček

Nie

Materiál rámu

Hliník

Brzdy

Nášľapná

Možno zložiť

Áno

Hodnotenie konštrukcie a rozmerov

Ako už zmienka o hliníkovej konštrukcii v predchádzajúcom odseku napovedala, máme česť s veľmi ľahkým modelom. Dva kilogramy nebudú prekážkou ani pre odrastenejšie deti, ktoré si tak samé dokážu kolobežku vziať a vyraziť s ňou von. Súvisí s tým aj ľahko znížená nosnosť, 70 kg by však malo malým deťom aj tak bohato stačiť. Riadidlá je možné nastaviť na výšku 73 až 82 cm. Dĺžka nášľapu je 31 cm a aj tu teda vidíme, že ide o detský produkt. Minimálny vek odporúčaný výrobcom sú v tomto prípade tri roky.

Parameter Tento produkt
Hmotnosť (kg)

2

Nosnosť (kg)

70

Výška riadidiel (cm)

73-83

Šírka riadidiel (cm)

32

Dĺžka nášľapu (cm)

35

Výška nášľapu (cm)

7,5

Veľkosť kolies (predné / zadné)

4,9" / 4,9"

Hodnotenie ďalších užívateľov

Rodičia, ktorí svojim potomkom túto kolobežku už zakúpili, si chvália predovšetkým jej nízku hmotnosť a pre deti atraktívny dizajn. Spomínajú tiež účinné brzdy a kvalitné prevedenie, vďaka ktorému by kolobežka mala vydržať aj občas nie úplne šetrné detské zaobchádzanie.

Naše hodnotenie a záver

Táto kolobežka Spartan je naozaj tým najzákladnejším, čo môžete svojim deťom zaobstarať. Riadidlá je možné nastaviť podľa potreby, brzdí sa nášľapnou brzdou na zadnom kolese. Poteší nízkou hmotnosťou a možnosťou skladania, vďaka čomu bude jednoduché s týmto výrobkom akokoľvek manipulovať. Nemá stojan a jej rozmery vrátane nosnosti sú značne obmedzené. To je spôsobené tým, že ide o cenovo dostupný výrobok. Ak chcete od kolobežky predsa len niečo viac, zvážte napríklad ďalší detský variant – Brother Mistral.

40 € Orientačná cena
Autor: Karolína Šerá | Dátum: | Produkt: Spartan Formule Super X125 | Hodnotenie: 74,2 %
Karolína Šerá
Karolína je autorkou, ktorá rada odovzdáva naštudované informácie ďalej v čo najzrozumiteľnejšej forme. Okrem toho taktiež starostlivo a podľa dôležitých parametrov vyberá produkty a trh pravidelne kontroluje, preto vo výbere kolobežiek nájdete len aktuálne dostupné modely s dobrými vlastnosťami i kladným užívateľským hodnotením. Vedľa kolobežiek má na starosti aj iné športové témy ako bežecké pásy alebo detské bicykle, ďalej ale aj školské aktovky alebo online jazykové kurzy.

Diskusia, poradňa a vaše skúsenosti

Spýtajte sa na čokoľvek a naši redaktori vám odpovedia v moderovanej diskusii. Ak potrebujete odpoveď čo najskôr, napíšte na facebook skupinu, kde radia aj ďalší používatelia a odborníci.

Napíšte otázku

Odpovědět na dotaz

Nenašli ste v diskusii odpoveď? Spýtajte sa a naša redakcia nájde na praktické a zaujímavé otázky odpoveď.


Ďalšie recenzie

Recenzia Spartan Formule Super X125

Spartan Formule Super X125

40 € Orientačná cena