Menu

Recenzia a porovnanie Spartan Stunt

73,5 % Celkové hodnotenie

Pre nenáročných v kategorii Freestyle kolobežky

Klady

  • Kvalita vzhľadom na nízku cenu
  • Vhodná pre začiatočníkov
  • Už od 130 cm výšky

Zápory

  • Nutnosť častejšej údržby
  • Horšie ložiská
50 € Orientačná cena

Súhrnné údaje 

Spartan Stunt je freestylová kolobežka, čo znamená, že je charakteristická nízkou hmotnosťou, konštrukciou odolnou proti poškodeniu a menšími rozmermi. Ako výrobný materiál zvolil výrobca zliatinu hliníka, ktorý je charakteristický veľmi nízkou hmotnosťou a konštrukcia je charakteristická dobrou aerodynamikou. Ako systém bŕzd bolo zvolené nášľapné riešenie, ktoré je pre freestylové verzie takmer jediným variantom. Kolobežke chýba stojan, ale ten absentuje u drvivej väčšiny podobne zameraných modelov.

Parameter Tento produkt
Výrobca

Spartan

Stojanček

Nie

Materiál rámu

Hliník

Brzdy

Nášľapná

Možno zložiť

Nie

Hodnotenie konštrukcie a rozmerov

Hmotnosť 3,3 kg radí kolobežku zhruba do priemeru podobne orientovaných produktov a manipulácia s ňou by mala ponúkať bežné možnosti. Nosnosť 100 kg je možné považovať v kategórii freestylových kolobežiek za štandard a podobne je na tom kolobežka aj z pohľadu rozmerov riadidiel a celkovej konštrukcie. Vďaka týmto parametrom by ste s manipuláciou nemali mať vážnejšie problémy.

Parameter Tento produkt
Hmotnosť (kg)

3,3

Nosnosť (kg)

100

Minimálna / odporúčaná výška jazdca (cm)

130

Výška riadidiel (cm)

84

Šírka riadidiel (cm)

45

Dĺžka kolobežky (cm)

48

Dĺžka nášľapu (cm)

33

Veľkosť kolies (predné / zadné)

3,9" / 3,9"

Hodnotenie ďalších užívateľov

Majitelia kolobežky sú spokojní predovšetkým s jej pomerom ceny k výkonu. Kladne hodnotia aj dizajnovú stránku kolobežky a celkovú kvalitu a odolnosť použitých materiálov. Slabinou je podľa nich v kategórii skôr priemerná hmotnosť, ktorá ľahko komplikuje manipuláciu.

Naše hodnotenie a záver

Kolobežku Spartan Stunt hodnotíme ako veľmi dobre vybavený a ľúbivo designovo konštruovaný model. Kolobežka je vhodná pre menej náročných užívateľov, ktorí berú pri kúpe veľký ohľad na cenu. V nízkych cenových reláciách nemá príliš konkurenciu a za jej jedinú slabinu možno považovať snáď len relatívne vyššiu hmotnosť. Celkovo sa javí ako vhodná pre začiatočníkov alebo mierne pokročilých.

50 € Orientačná cena
Autor: Karolína Šerá | Dátum: | Produkt: Spartan Stunt | Hodnotenie: 73,5 %
Karolína Šerá
Karolína je autorkou, ktorá rada odovzdáva naštudované informácie ďalej v čo najzrozumiteľnejšej forme. Okrem toho taktiež starostlivo a podľa dôležitých parametrov vyberá produkty a trh pravidelne kontroluje, preto vo výbere kolobežiek nájdete len aktuálne dostupné modely s dobrými vlastnosťami i kladným užívateľským hodnotením. Vedľa kolobežiek má na starosti aj iné športové témy ako bežecké pásy alebo detské bicykle, ďalej ale aj školské aktovky alebo online jazykové kurzy.

Diskusia, poradňa a vaše skúsenosti

Spýtajte sa na čokoľvek a naši redaktori vám odpovedia v moderovanej diskusii. Ak potrebujete odpoveď čo najskôr, napíšte na facebook skupinu, kde radia aj ďalší používatelia a odborníci.

Napíšte otázku

Odpovědět na dotaz

Nenašli ste v diskusii odpoveď? Spýtajte sa a naša redakcia nájde na praktické a zaujímavé otázky odpoveď.


Ďalšie recenzie

Recenzia Spartan Stunt

Spartan Stunt

50 € Orientačná cena