Menu

Recenzia a porovnanie Street Surfing Ripper Myth

92,6 % Celkové hodnotenie

Top produkt v kategorii Freestyle kolobežky

Klady

  • Kvalitný materiál a spracovanie
  • Užívateľsky obľúbená
  • Možnosť dokúpenia náhradných dielov

Zápory

  • Vyššia cena
  • Vyššia hmotnosť
  • Pre deti až od 150 cm
100 € Orientačná cena

Súhrnné údaje 

Street Surfing Ripper Myth považujeme za veľmi dobrú freestyle kolobežku s kladným hodnotením užívateľov (júl 2020). Konštrukcia je prevedená z hliníkovej zliatiny (nášľapná plošina) a kvalitnej ocele. Prevedenie je nesklopné, ak by ste chceli kolobežku oprieť o stojan, nepochodíte. Tento model ho nemá. Brzda je nášľapná, čo je v danej kategórii kolobežiek úplný štandard. Pozitívom je, že firma ponúka možnosť dokúpenia náhradných dielov.

Parameter Tento produkt
Výrobca

Street Surfing

Stojanček

Nie

Materiál rámu

Oceľ a hliník

Brzdy

Nášľapná

Možnosť dokúpiť náhradné diely

Áno

Možno zložiť

Nie

Hodnotenie konštrukcie a rozmerov

Celková hmotnosť kolobežky je necelé 4 kilogramy, čo je v danej kategórii nadštandard, nosnosť 100 kg je celkom bežná. Jedná sa o produkt pre odrastenejších jazdcov, pretože odporúčaná minimálna výška je 150 cm. Riadidlá sú od zeme 86 cm vysoké a 54 cm široké. Dĺžka celej kolobežky dosahuje pol metra, z toho nášľapná plocha činí 34,5 cm. Výšku nášľapu bohužiaľ výrobca neuvádza. Kolieska majú priemer 4,3 palca. Žiadna z uvedených hodnôt výrazne nevybočuje z bežných čísel v kategórii freestyle kolobežiek.

Parameter Tento produkt
Hmotnosť (kg)

3,9

Nosnosť (kg)

100

Minimálna / odporúčaná výška jazdca (cm)

150

Výška riadidiel (cm)

86

Šírka riadidiel (cm)

54

Dĺžka kolobežky (cm)

50

Dĺžka nášľapu (cm)

34,5

Veľkosť kolies (predné / zadné)

4,3" / 4,3"

Hodnotenie užívateľov

Medzi užívateľmi sa jedná o veľmi obľúbený model s mnohými pozitívnymi recenziami. V nich najčastejšie padajú zmienky o celkovej kvalite kolobežky, ktorá zodpovedá cene, ďalej o nízkej hmotnosti alebo vyhovujúcej výške riadidiel. Podľa užívateľov sú deti s kolobežkou nadmieru spokojné.

Klady a zápory

V prípade kolobežky Street Surfing Ripper Myth nešliapnete vedľa, pokiaľ zháňate model s kvalitnou konštrukciou. V konštrukcii totiž výrobca kombinuje materiály oceľ a hliník, čím je zaistená odolnosť a pevnosť, ale stále dobrá hmotnosť. Tá je síce v porovnaní vyššia, nejedná sa ale o nič závratné, záleží samozrejme na štýle jazdy a trikoch, ktoré na kolobežke hodláte vykonávať, na niektoré sa hodiť nemusí. Celkovej kvalite zodpovedá aj mierne vyššia cena oproti konkurencii. Kolobežka nie je vhodná pre malé deti, ale až pre jazdcov vysokých 150 cm a viac. Je užívateľsky veľmi obľúbená a výhodou je aj možnosť dokúpenia náhradných dielov priamo od výrobcu.

Naše hodnotenie a záver

Freestylová kolobežka Street Surfing Ripper Myth je vhodná pre starších jazdcov, minimálna odporúčaná výška je totiž 150 cm, nosnosť je potom maximálne 100 kg. Jedná sa o model zhotovený z ocele a hliníka, konštrukcia nie je sklopná a nenájdete tu ani stojan. Brzdenie je zaistené nášľapnou brzdou na zadnom koliesku. Kolesá majú priemer 4,3 palca, dĺžka celej kolobežky je 50 cm, nášľapná plocha potom má 34,5 cm. Šírka riadidiel je 54 cm a celková hmotnosť je tesne pod 4 kilogramy.

Pokiaľ nehľadáte freestyle kolobežku, ale chcete sa radšej prechádzať na dlhších trasách s zložitejším terénom, odporúčame napríklad model Yedoo Trexx.

100 € Orientačná cena
Autor: Karolína Šerá | Dátum: | Produkt: Street Surfing Ripper Myth | Hodnotenie: 92,6 %
Karolína Šerá
Karolína je autorkou, ktorá rada odovzdáva naštudované informácie ďalej v čo najzrozumiteľnejšej forme. Okrem toho taktiež starostlivo a podľa dôležitých parametrov vyberá produkty a trh pravidelne kontroluje, preto vo výbere kolobežiek nájdete len aktuálne dostupné modely s dobrými vlastnosťami i kladným užívateľským hodnotením. Vedľa kolobežiek má na starosti aj iné športové témy ako bežecké pásy alebo detské bicykle, ďalej ale aj školské aktovky alebo online jazykové kurzy.

Diskusia, poradňa a vaše skúsenosti

Spýtajte sa na čokoľvek a naši redaktori vám odpovedia v moderovanej diskusii. Ak potrebujete odpoveď čo najskôr, napíšte na facebook skupinu, kde radia aj ďalší používatelia a odborníci.

Napíšte otázku

Odpovědět na dotaz

Nenašli ste v diskusii odpoveď? Spýtajte sa a naša redakcia nájde na praktické a zaujímavé otázky odpoveď.


Ďalšie recenzie

Recenzia Street Surfing Ripper Myth

Street Surfing Ripper Myth

100 € Orientačná cena