Menu

Recenzia a test Amica SHM 586N W

79,1 % Hodnotenie
redakcie

Klady a zápory

Klady

 • Ponuka programov
 • Funkcie varnej dosky

Zápory

 • Funkcie rúry
 • Vyššia spotreba
270 € Orientačná cena
 • 10/10
  Hodnotenie spotreby
 • 8,5/10
  Hodnotenie programov
 • 10/10
  Hodnotenie funkcií dosky
 • 6,0/10
  Hodnotenie funkcií rúry
 • 79,1 %
  Celkové
  hodnotenie

Súhrnné údaje 

Sporák značky Amica je vybavený štyrmi horákmi a pomerne objemnou rúrou s kapacitou 65 l. V čase vzniku porovnávacieho testu (jún 2017) bola priemerná kapacita len 58,7 l, poteší teda milovníkov pečenia objemnejších kúskov, ako je napríklad hus. Sporák patrí do energetickej triedy A, pri bežnom pečení spotrebuje 0,99 kWh, pri teplovzdušnom 0,88 kWh. V dobe vzniku bola priemerná spotreba pri bežnom pečení 0,91 kWh a pri teplovzdušnom programe 0,73 kWh, sporák teda nepatrí k najúspornejším variantom v porovnaní. Čím naopak zaujme je jeho ponuka programov na pečenie, vyberať môžete z ôsmich, priemerný počet v júnovom porovnaní bol sedem.

Parameter Tento produkt Priemer všetkých nami porovnávaných produktov
Výrobca

Amica

40 % Amica, 30 % Beko, 20 % Mora, 10 % Gorenje
Počet horákov

4

100 % 4
Objem rúry (l)

65

66,30
Poklop

Áno

60 % Áno, 40 % Nie
Energetická trieda

A

100 % A
Spotreba energie pri bežnom pečení (kWh)

0,99

0,94
Spotreba energie pri teplovzdušnom pečení (kWh)

0,88

0,85
Počet programov pečenia

8

7,70

Vybavenie a funkcie

Z bežnejších súčastí vybavenia pri sporáku Amica nenájdeme kruhové výhrevné teleso. Ventilátor však vo výbave má, o teplovzdušné pečenie teda nezostanete úplne ochudobnení. Bude však o niečo menej efektívne ako pri modeloch s kruhovým vykurovacím telesom. Z tých menej bežných záležitostí nemá rúra tohto sporáka ani jednu, chýba teda ako systém čistenia, tak displej a časovač. Skrátka nečakajte žiadne výrazné uľahčenie. S tým sa však do istej miery stretnete pri funkciách varnej dosky. Nechýba elektrické zapaľovanie ani bezpečnostná poistka a vy tak môžete variť komfortne a bez akýchkoľvek obáv o vaše bezpečie.

Parameter Tento produkt Priemer všetkých nami porovnávaných produktov
Elektrické zapaľovanie

Áno

90 % Áno, 10 % Nie
Bezpečnostná poistka

Áno

100 % Áno
Kruhové výhrevné teleso

Nie

60 % Áno, 40 % Nie
Ventilátor

Áno

90 % Áno, 10 % Nie
Gril

Áno

80 % Áno, 20 % Nie
Rozmrazovanie

Áno

70 % Áno, 20 % Nie, 10 % Neuvedené
Systém čistenia

Žiadny

30 % Čierny smalt, 20 % SimpleSteam, 20 % EcoClean, 20 % Žiadny, 10 % AquaClean
Displej

Nie

70 % Áno, 30 % Nie
Časovač

Nie

70 % Áno, 30 % Nie
Výška (cm)

85

90 % 85, 10 % 90
Šírka (cm)

50

80 % 50, 20 % 60
Hĺbka (cm)

60

80 % 60, 20 % 59,4
Hmotnosť (kg)

39

Hodnotenie ďalších užívateľov

Ako veľké pozitívum modelu značky Amica spomínajú jeho užívatelia rúru, ktorá podľa nich perfektne pečie. Naopak, skôr negatívneho hodnotenia sa dočkal úložný priestor sporáka. Za vyklápacími dvierkami v spodnej časti spotrebiča totiž nenájdete žiadne dno a plechy sa tak pokladajú priamo na zem, čo rozhodne nie je úplne najhygienickejší variant.

Naše hodnotenie a záver

Sporák Amica SHM 586N W patrí k modelom s veľkou kapacitou rúry a širokou ponukou programov, radí sa však aj k modelom s ľahko vyššou spotrebou. V prípade funkcií rúry príliš nežiari, v jeho výbave nájdeme iba ventilátor. S funkciami sporáka už sa pobil výrazne lepšie, nechýba mu ako elektrické zapaľovanie, tak bezpečnostná poistka. Sporák preto môžeme odporučiť menej náročným používateľom, ktorí netrvajú na sofistikovaných funkciách, ale hľadajú hlavne príhodné riešenie za príjemnú cenu. Pokiaľ nie ste napevno rozhodnutí, odporúčame sa pozrieť v našom porovnávacom teste ešte po alternatívach. Jednou z nich by mohol byť sporák Mora K 865 BW. Pohybuje sa v rovnakej cenovej kategórii a pritom má nižšiu spotrebu, viac funkcií a programov, vrátane programu na čistenie, ktorým tento sporák od výrobcu Amica nedisponuje vôbec.

270 € Orientačná cena
Autor: Eliška Srncová | Dátum: | Produkt: Amica SHM 586N W | Hodnotenie: 79,1 %
Eliška Srncová pôsobí v našej redakcii ako seniorný člen tímu a väčšinu domácich spotrebičov už za tie roky porovnávania a hodnotenia pozná ako svoje topánky. K témam pristupuje komplexne, pri kombinovaných sporákoch vám tak vysvetlí všetko, od typov palív, cez varianty varných dosiek až po funkcie rúry. Rozhľad si získava aj spracovávaním ďalších tém, ako sú indukčné sporáky, alebo plynové varné dosky.

Diskusia, poradňa a vaše skúsenosti

Spýtajte sa na čokoľvek a naši redaktori vám odpovedia v moderovanej diskusii. Ak potrebujete odpoveď čo najskôr, napíšte na facebook skupinu, kde radia aj ďalší používatelia a odborníci.

Napíšte otázku

Odpovědět na dotaz

Nenašli ste v diskusii odpoveď? Spýtajte sa a naša redakcia nájde na praktické a zaujímavé otázky odpoveď.


Ďalšie recenzie

Recenzia Amica SHM 586N W

Amica SHM 586N W

270 € Orientačná cena