Menu

Recenzia a test Beko FSM 62330 DWT

96,7 % Celkové hodnotenie

Top 2 v kategorii Kombinované sporáky

Jednotlivá hodnocení

 • 10/10
  Hodnotenie spotreby
 • 7,0/10
  Hodnotenie programov
 • 10/10
  Hodnotenie funkcií dosky
 • 9,8/10
  Hodnotenie funkcií rúry

Klady

 • Objemná rúra
 • Pravé teplovzdušné pečenie
 • 3D pečenie

Zápory

 • Nedostatky v spracovaní
 • Vyššia cena
480 € Orientačná cena

Súhrnné údaje 

Sporák Beko FSM 62330 DWT patril k dobe písania recenzie (marec 2022) medzi kombinovanými modelmi k drahším produktom. V kategórii základných parametrov zaujme predovšetkým kapacitou rúry, 72 l, ktorá patrila k najväčším v našom porovnaní. Iste teda zaujme predovšetkým nadšených kulinárov a početné rodiny. Energetická náročnosť tohto modelu je štandardná, patrí do triedy A, rovnako ako všetky ostatné sporáky v našom porovnaní, a pri klasickom aj teplovzdušnom pečení sa so spotrebou drží pod 1 kWh na cyklus.

Aj v ostatných ohľadoch nijako nevybočuje z radu. Má klasické 4 plynové horáky a ponúka výber z 8 režimov pečenia, čo bol viac-menej priemer. Čo u tohto modelu nenájdete je poklop. Ten niektorí používatelia preferujú, pretože slúži tiež ako odkladacia plocha, iným ale pripadá neestetický. Záleží teda skôr na vašich preferenciách.

Parameter Tento produkt Priemer všetkých nami porovnávaných produktov
Výrobca

Beko

40 % Amica, 30 % Beko, 10 % AEG, 10 % Electrolux, 10 % Mora
Počet horákov

4

100 % 4
Objem rúry (l)

72

64,30
Poklop

Nie

70 % Áno, 30 % Nie
Energetická trieda

A

100 % A
Spotreba energie pri bežnom pečení (kWh)

0,91

0,92
Spotreba energie pri teplovzdušnom pečení (kWh)

0,88

Počet programov pečenia

8

40 % 8, 30 % 9, 20 % 11, 10 % 4

Vybavenie a funkcie

Sporák Beko patrí k modelom s kruhovým vykurovacím telesom, vďaka tomu (a vďaka ventilátoru) je schopný tiež plnohodnotného teplovzdušného pečenia. Zo zaujímavejších režimov pečenia môžeme spomenúť aj tzv. 3D pečenie, ktoré umožňuje pripravovať jedlo až na troch úrovniach súčasne, bez premiešania chutí a vôní. Ďalej nechýba režim grilu a rozmrazovanie, tie už sú ale dnes pomerne štandardné.

Samozrejmosťou sú aj bezpečnostné poistky horákov a elektrické zapaľovanie, nechýba ani (dnes už aj obvyklý) displej s časovačom. Ako pozitívum môžeme nakoniec vypichnúť systém čistenia SimpleSteam, ktorý uvoľňuje nečistoty pomocou pary. Nie je síce taký účinný ako napríklad katalýza alebo pyrolýza, údržbu ale predsa len zjednoduší. Nižšie v tabuľke nájdete aj rozmery produktu, za zmienku stojí predovšetkým šírka 60 cm, ktorá nie je úplne bežná.

Parameter Tento produkt Priemer všetkých nami porovnávaných produktov
Elektrické zapaľovanie

Áno

90 % Áno, 10 % Nie
Bezpečnostná poistka

Áno

100 % Áno
Kruhové výhrevné teleso

Áno

70 % Áno, 30 % Nie
Ventilátor

Áno

90 % Áno, 10 % Nie
Gril

Áno

90 % Áno, 10 % Nie
Rozmrazovanie

Áno

70 % Áno, 20 % Nie, 10 % Neuvedené
Systém čistenia

SimpleSteam

50 % Čierny smalt, 20 % SimpleSteam, 20 % Žiadny, 10 % EcoClean
Displej

Áno

60 % Áno, 40 % Nie
Časovač

Áno

80 % Áno, 20 % Nie
Výška (cm)

85

80 % 85, 10 % 90, 10 % 85,5
Šírka (cm)

60

80 % 50, 20 % 60
Hĺbka (cm)

60

100 % 60

Názory užívateľov a odborníkov

Pozitívne ohlasy od užívateľov sa ozývajú najmä smerom k rúre, recenzie chvália jej veľkosť a výber funkcií. Užívatelia tiež hodnotia sporák Beko ako designovo pekný a oceňujú jednoduchú inštaláciu a dobrú funkčnosť. Objavil sa ale rad výhrad na jeho spracovanie, niekomu vadia napríklad plastové gombíky, podľa iných užívateľov sú aj plechové diely pomerne mäkké a ľahko sa prehnú. Ďalšie recenzie užívateľov si môžete prečítať na stránkach Heureka.sk.

Hlavné klady a zápory

Slabinou tohto modelu môže byť celkové spracovanie, ktoré podľa niektorých užívateľských recenzií nie je práve pevné. Silnou stránkou je naopak výbava funkcií, ktorá zahŕňa pravé teplovzdušné pečenie, 3D pečenie a čistiacu funkciu SimpleSteam. Pre mnohých užívateľov bude určite pozitívom aj veľká kapacita rúry.

Porovnanie s alternatívami

Hoci nie je cena sporáka Beko nijak dramaticky vysoká, stále ide o jeden z drahších produktov. Ak hľadáte lacnejšiu alternatívu, páčiť by sa vám mohol sporák od rovnakej značky Beko FSM 52321 DXDS. Oba sporáky majú rovnaký systém čistenia, zvládajú pravé teplovzdušné pečenie a patria do rovnakej energetickej triedy. Model FSM 52321 DXDS má však oproti sporáku Beko FSM 62330 DWT výrazne menšiu rúru, v tomto smere by tak bolo potrebné urobiť ústupok.

Podobnej veľkosti rúry za nižšiu cenu sa dočkáte pri sporáku Gorenje K5352WF. Ten má síce pri pečení nepatrne vyššiu spotrebu ako model Beko, oba ale patria do rovnakej energetickej triedy A, rozdiel teda nie je nijako významný. Naopak poteší systémom katalýzy, ktorý výrazne uľahčí údržbu (vnútro rúry takmer netreba umývať).

Naše hodnotenie a záver

Kombinovaný sporák Beko FSM 62330 DWT zaujme predovšetkým svojou rúrou. Tá pojme až 72 l a má funkciu 3D pečenia, vďaka ktorej do nej môžete vložiť až tri plechy naraz. Pôjde tak o ideálny variant, pokiaľ často pripravujete jedlo pre väčší počet ľudí. Navyše je doplnená aj systémom čistenia SimpleSteam. V ostatných ohľadoch je tento sporák väčšinou porovnateľný s konkurenciou. Patrí do obvyklej energetickej triedy A, má 4 horáky a nechýba mu displej ani časovač.

Ľahko sa vymykajú ešte rozmery, na rozdiel od väčšiny hodnotených modelov je trochu širší. Jeho hlavnou nevýhodou sú potom nedostatky v celkovom spracovaní, používatelia sa sťažujú napr. na plastové gombíky a mäkké plechové časti. Lepšie ohlasy na spracovanie sa objavujú napr. pri sporáku Gorenje K5352WF, ktorý má podobné parametre.

480 € Orientačná cena
Autor: Eliška Srncová | Dátum: | Produkt: Beko FSM 62330 DWT | Hodnotenie: 96,7 %
Eliška Srncová
Eliška pôsobí v našej redakcii ako seniorný člen tímu a väčšinu domácich spotrebičov už za tie roky porovnávania a hodnotenia pozná ako svoje topánky. K témam pristupuje komplexne, pri kombinovaných sporákoch vám tak vysvetlí všetko, od typov palív, cez varianty varných dosiek až po funkcie rúry. Rozhľad si získava aj spracovávaním ďalších tém, ako sú indukčné sporáky, alebo plynové varné dosky.

Diskusia, poradňa a vaše skúsenosti

Spýtajte sa na čokoľvek a naši redaktori vám odpovedia v moderovanej diskusii. Ak potrebujete odpoveď čo najskôr, napíšte na facebook skupinu, kde radia aj ďalší používatelia a odborníci.

Napíšte otázku

Odpovědět na dotaz

Nenašli ste v diskusii odpoveď? Spýtajte sa a naša redakcia nájde na praktické a zaujímavé otázky odpoveď.


Ďalšie recenzie

Recenzia Beko FSM 62330 DWT

Beko FSM 62330 DWT

480 € Orientačná cena