Menu

Recenzia a test Gorenje K52CLI

98,1 % Celkové hodnotenie

v kategorii Kombinované sporáky

Jednotlivá hodnocení

 • 10/10
  Hodnotenie spotreby
 • 9,0/10
  Hodnotenie programov
 • 10/10
  Hodnotenie funkcií dosky
 • 9,8/10
  Hodnotenie funkcií rúry

Klady

 • Široká ponuka programov
 • Ponuka funkcií

Zápory

 • Vyššia cena
 • Menej efektívny systém čistenia
500 € Orientačná cena

Súhrnné údaje 

Kombinovaný sporák Gorenje zaujme už na prvý pohľad svojim retro designom. Horná doska je osadená štyrmi horákmi a je možné ju prikryť poklopom. Pod doskou sa skrýva rúra s kapacitou 70 l, to je jedna z vyšších hodnôt v našom porovnaní a sporák tak môžeme odporučiť aj používateľom, ktorí pečú vo väčšom objeme. Spotrebou sa tento model radí do energetickej triedy A, rovnako ako prakticky všetky modely na trhu, a v tomto smere mu tak nemáme čo vytknúť. V ponuke rúry potom nájdete 10 programov na pečenie, čo bol v čase písania recenzie (marec 2020) nadštandard.

Parameter Tento produkt Priemer všetkých nami porovnávaných produktov
Výrobca

Gorenje

40 % Amica, 30 % Beko, 10 % AEG, 10 % Electrolux, 10 % Mora
Počet horákov

4

100 % 4
Objem rúry (l)

70

64,30
Poklop

Áno

70 % Áno, 30 % Nie
Energetická trieda

A

100 % A
Spotreba energie pri bežnom pečení (kWh)

1,03

0,92
Spotreba energie pri teplovzdušnom pečení (kWh)

0,8

Počet programov pečenia

10

40 % 8, 30 % 9, 20 % 11, 10 % 4

Vybavenie a funkcie

V kategórii vybavenia a funkcií si vedie model Gorenje veľmi dobre. Plynové platničky nepostrádajú elektrické zapaľovanie ani bezpečnostnú poistku, nemusíte sa tak báť nechceného úniku plynu, ani sa pokúšať plameň zapáliť pomocou zápalky alebo zapaľovača. Okrem horného a spodného ohrevu má rúra sporáka aj zadné výhrevné teleso a ventilátor, ktoré sa postarajú o pravé teplovzdušné pečenie. Na prednom paneli sporáka potom nájdete displej a časovač, tí bývajú nielen pri pečení veľmi užitočnými pomocníkmi. Čo sa týka čistenia rúry, u tohto modelu nájdete pomerne častú funkciu AquaClean, tá uvoľňuje nečistoty pomocou pary. O niečo efektívnejšia je funkcia katalýzy, s ktorou je rúra takmer bezúdržbová, s tou už sa ale príliš často nestretnete. Najúčinnejšie je potom čistenie pyrolýzou, to sa ale pri kombinovaných sporákoch prakticky neobjavovalo.

Rozmery sú u väčšiny kombinovaných sporákov takmer totožné, ani tento sa od klasickej kombinácie 85 x 50 x 60 nelíši o viac ako pár milimetrov.

Parameter Tento produkt Priemer všetkých nami porovnávaných produktov
Elektrické zapaľovanie

Áno

90 % Áno, 10 % Nie
Bezpečnostná poistka

Áno

100 % Áno
Kruhové výhrevné teleso

Áno

70 % Áno, 30 % Nie
Ventilátor

Áno

90 % Áno, 10 % Nie
Gril

Áno

90 % Áno, 10 % Nie
Rozmrazovanie

Áno

70 % Áno, 20 % Nie, 10 % Neuvedené
Systém čistenia

AquaClean

50 % Čierny smalt, 20 % SimpleSteam, 20 % Žiadny, 10 % EcoClean
Displej

Áno

60 % Áno, 40 % Nie
Časovač

Áno

80 % Áno, 20 % Nie
Výška (cm)

85

80 % 85, 10 % 90, 10 % 85,5
Šírka (cm)

50

80 % 50, 20 % 60
Hĺbka (cm)

59,4

100 % 60
Hmotnosť (kg)

44,8

Naše hodnotenie a záver

Cenovo sa sporák Gorenje K52CLI radí do vyššej cenovej kategórie. S jeho obstaraním získate dizajnový prístroj, ktorý má štandardnú spotrebu, veľkú kapacitu a nadštandardnú ponuku programov. Veľmi dobre si vedie aj v kategórii vybavenia a funkcií, nechýba mu displej, časovač, bezpečnostná poistka ani elektrické zapaľovanie. Výhodou je tiež možnosť teplovzdušného pečenia. Pri produkte v tejto cenovej kategórii by sme ocenili už snáď len účinnejší systém čistenia, napríklad katalýzu.

Ak vás sporák Gorenje zaujal svojimi vlastnosťami, ale retro dizajn nie je práve vaša šálka kávy, v našom porovnaní si určite vyberiete niektorý zo sporákov s modernejším vzhľadom. Za zváženie stojí napríklad model Electrolux EKK54951OX PlusSteam.

500 € Orientačná cena
Autor: Eliška Srncová | Dátum: | Produkt: Gorenje K52CLI | Hodnotenie: 98,1 %
Eliška Srncová
Eliška pôsobí v našej redakcii ako seniorný člen tímu a väčšinu domácich spotrebičov už za tie roky porovnávania a hodnotenia pozná ako svoje topánky. K témam pristupuje komplexne, pri kombinovaných sporákoch vám tak vysvetlí všetko, od typov palív, cez varianty varných dosiek až po funkcie rúry. Rozhľad si získava aj spracovávaním ďalších tém, ako sú indukčné sporáky, alebo plynové varné dosky.

Diskusia, poradňa a vaše skúsenosti

Spýtajte sa na čokoľvek a naši redaktori vám odpovedia v moderovanej diskusii. Ak potrebujete odpoveď čo najskôr, napíšte na facebook skupinu, kde radia aj ďalší používatelia a odborníci.

Napíšte otázku

Odpovědět na dotaz

Nenašli ste v diskusii odpoveď? Spýtajte sa a naša redakcia nájde na praktické a zaujímavé otázky odpoveď.


Ďalšie recenzie

Už sa nepredáva

Recenzia Gorenje K52CLI

Gorenje K52CLI

500 € Orientačná cena