Menu

Gorenje K5352WF – Recenzie, testy a porovnania

97,4 % Celkové hodnotenie

v kategorii Kombinované sporáky

Jednotlivá hodnocení

 • 10/10
  Hodnotenie spotreby
 • 7,0/10
  Hodnotenie programov
 • 10/10
  Hodnotenie funkcií dosky
 • 9,9/10
  Hodnotenie funkcií rúry

Klady

 • Čistenie katalýzou
 • Pravé teplovzdušné pečenie
 • Objemná rúra

Zápory

 • Vyššia spotreba pri klasickom pečení
 • Menšia ponuka programov
 • Príliš nezaujme dizajnom
480 € Orientačná cena

Súhrnné údaje 

Dizajnovo je kombinovaný sporák Gorenje vyvedený v klasickej bielej s čiernymi prvkami. Do modernej domácnosti často lepšie zapadne prevažne nerezový sporák, záleží však na štýle, v akom je kuchyňa zariadená. Poklop v hornej časti slúži na zakrytie sporáka a môžete ho využiť aj ako odkladaciu plochu. Samozrejme opäť záleží na vašich preferenciách, mnoho sporákov poklop nemá. Pod poklopom nájdete klasické štyri plynové horáky, pod nimi sa v tele sporáka skrýva aj elektrická rúra. Tá má objem 70 l a v dobe písania recenzie (november 2019) sa vďaka nemu radila k rúram s najväčšou kapacitou v našom porovnaní. Pokiaľ teda patríte k zapáleným milovníkom pečenia, mohol by vám tento sporák prísť vhod.

K väčšiemu objemu sa pri spotrebičoch spravidla viaže aj väčšia spotreba. Tá sa v tomto prípade prejavila pri klasickom pečení, keď sporák na jeden cyklus spotrebuje 1,03 kWh, zatiaľ čo vtedajší priemer bol 0,93 kWh. Rozdiel ale nie je natoľko zásadný, aby sa kvôli nemu sporák zaraďoval do horšej energetickej triedy, patrí teda do triedy A, rovnako ako väčšina kombinovaných sporákov na trhu. Spotreba pri teplovzdušnom pečení už zodpovedala vtedajšiemu priemeru 0,8 kWh, priemerná bola aj ponuka programov, vyberať môžete z ôsmich.

Parameter Tento produkt Priemer všetkých nami porovnávaných produktov
Výrobca

Gorenje

40 % Amica, 30 % Beko, 10 % AEG, 10 % Electrolux, 10 % Mora
Počet horákov

4

100 % 4
Objem rúry (l)

70

64,50
Poklop

Áno

80 % Áno, 20 % Nie
Energetická trieda

A

100 % A
Spotreba energie pri bežnom pečení (kWh)

1,03

0,95
Spotreba energie pri teplovzdušnom pečení (kWh)

0,8

0,82
Počet programov pečenia

8

40 % 8, 30 % 11, 30 % 9

Vybavenie a funkcie

V hodnotení vybavenia a funkcií začneme zhora, teda od varnej dosky. Jej horáky sú vybavené bezpečnostnou poistkou, v prípade zhasnutia plameňa tak nedôjde k úniku plynu. Zároveň majú tiež elektrické zapaľovanie a vy už sa tak nemusíte obťažovať s nešikovným a často aj nebezpečným zapaľovaním zápalkami či zapaľovačom. Obe spomínané funkcie už dnes nájdete pri väčšine kombinovaných sporákov. Pri rúre sme už spomenuli funkciu teplovzdušného pečenia, tá by nebola možná bez kruhového výhrevného telesa a ventilátora. Na čistenie rúry, alebo skôr vstrebávanie nečistôt, potom slúžia katalytické dosky. Tie sú veľmi účinné, jedinou nevýhodou je, že ich musíte raz za niekoľko rokov vymeniť. Súčasťou sporáka je aj displej a časovač, s obomi sa dnes už môžete stretnúť pri drvivej väčšine modelov na trhu. Rozmerovo vás tento model nijako neprekvapí, nižšie v tabuľke nájdete všetky konkrétne údaje.

Parameter Tento produkt Priemer všetkých nami porovnávaných produktov
Elektrické zapaľovanie

Áno

100 % Áno
Bezpečnostná poistka

Áno

100 % Áno
Kruhové výhrevné teleso

Áno

80 % Áno, 20 % Nie
Ventilátor

Áno

100 % Áno
Gril

Áno

100 % Áno
Rozmrazovanie

Áno

80 % Áno, 10 % Nie, 10 % Neuvedené
Systém čistenia

Katalýza

50 % Čierny smalt, 20 % SimpleSteam, 20 % Žiadny, 10 % EcoClean
Displej

Áno

70 % Áno, 30 % Nie
Časovač

Áno

90 % Áno, 10 % Nie
Výška (cm)

85

80 % 85, 10 % 90, 10 % 85,5
Šírka (cm)

50

70 % 50, 20 % 60, 10 % 59,4
Hĺbka (cm)

59,4

90 % 60, 10 % Neuvedené
Hmotnosť (kg)

46,3

Naše hodnotenie a záver

Vzhľadovo pôsobí kombinovaný sporák Gorenje K5352WF veľmi klasicky, má ale pár es v rukáve, ktoré vás môžu prekvapiť. Jedným z nich je veľmi objemná rúra, vďaka nej je tento model ideálny pre všetkých milovníkov pečenia. Zároveň je rúra vybavená aj funkciou katalýzy, s čistením sa tak nemusíte príliš obťažovať. Horáky spotrebiča majú príslušné bezpečnostné funkcie a v prípade záujmu ich môžete prikryť poklopom. Drobnou nevýhodou môže byť menší počet programov a vyššia spotreba pri klasickom pečení, stále ide ale o produkt z energetickej triedy A.

Ak by vás však zaujímal niektorý z designovo modernejších sporákov, pozrite sa na ďalšie modely v našom porovnaní, napríklad sporák Electrolux EKK 54553OX.

480 € Orientačná cena
Autor: Eliška Srncová | Dátum: | Produkt: Gorenje K5352WF | Hodnotenie: 97,4 %
Eliška Srncová
Eliška pôsobí v našej redakcii ako seniorný člen tímu a väčšinu domácich spotrebičov už za tie roky porovnávania a hodnotenia pozná ako svoje topánky. K témam pristupuje komplexne, pri kombinovaných sporákoch vám tak vysvetlí všetko, od typov palív, cez varianty varných dosiek až po funkcie rúry. Rozhľad si získava aj spracovávaním ďalších tém, ako sú indukčné sporáky, alebo plynové varné dosky.

Diskusia, poradňa a vaše skúsenosti

Spýtajte sa na čokoľvek a naši redaktori vám odpovedia v moderovanej diskusii. Ak potrebujete odpoveď čo najskôr, napíšte na facebook skupinu, kde radia aj ďalší používatelia a odborníci.

Napíšte otázku

Odpovědět na dotaz

Nenašli ste v diskusii odpoveď? Spýtajte sa a naša redakcia nájde na praktické a zaujímavé otázky odpoveď.


Ďalšie recenzie

Už sa nepredáva

Recenzia Gorenje K5352WF

Gorenje K5352WF

480 € Orientačná cena