Menu

Mora K 865 BW – Recenzie, testy a porovnania

98,8 % Celkové hodnotenie

v kategorii Kombinované sporáky

Jednotlivá hodnocení

 • 10/10
  Hodnotenie spotreby
 • 10/10
  Hodnotenie programov
 • 10/10
  Hodnotenie funkcií dosky
 • 9,8/10
  Hodnotenie funkcií rúry

Klady

 • Funkcia EcoClean
 • 11 programov pečenia
 • Pravé teplovzdušné pečenie

Zápory

 • Nemá poklop
300 € Orientačná cena

Súhrnné údaje 

U kombinovaného sporáka Mora K 865 BW nájdeme klasicky štyri plynové horáky. Na každom z nich je dvojitá mriežka, ktorá zaistí väčšiu stabilitu vášho riadu. Aj keď je tento spotrebič v základe dodávaný bez poklopu, je možné si ho dokúpiť. Pokiaľ teda uznáte, že by sa vám hodil v kuchyni ďalší odkladací priestor navyše a prídu vám horáky nevzhľadné, je veľmi jednoduché si toto príslušenstvo dodatočne zaobstarať. Objem tejto rúry je 62 litrov, čo sa v čase písania tejto recenzie (október 2018) pohybovalo okolo priemeru. A rovnako ako všetky ostatné sporáky z tejto doby sa radí Mora K 865 BW do energetickej triedy A. V našom porovnávacom teste však vyšli hodnoty spotreby – ako pri bežnom, tak pri teplovzdušnom pečení, ľahko nadpriemerne. Recenzovali sme aj také produkty, ktoré mali spotrebu oveľa nižšiu. S týmto spotrebičom však máte navrch, čo sa programov na pečenie týka. Na výber máte z 11 možných a nájdete medzi nimi napríklad aj také špeciality, ako je program na rozmrazovanie alebo na ohrev tanierov.

Parameter Tento produkt Priemer všetkých nami porovnávaných produktov
Výrobca

Mora

40 % Amica, 30 % Beko, 10 % AEG, 10 % Electrolux, 10 % Mora
Počet horákov

4

100 % 4
Objem rúry (l)

62

64,50
Poklop

Nie

80 % Áno, 20 % Nie
Energetická trieda

A

100 % A
Spotreba energie pri bežnom pečení (kWh)

0,97

0,95
Spotreba energie pri teplovzdušnom pečení (kWh)

0,85

0,82
Počet programov pečenia

11

40 % 8, 30 % 11, 30 % 9

Vybavenie a funkcie

Z funkcií, ktoré sme v našom porovnávacom teste zohľadňovali, nechýba tomuto sporáku ani jediná a dokonca ich má aj pár navyše. O bezpečnosť sa nemusíte báť vďaka bezpečnostnej poistke, ktorá vypne prísun plynu v prípade zhasnutia plameňa. Kvalitné teplovzdušné pečenie zaistí kombinácia kruhového výhrevného telesa a ventilátora. Horáky na varnej doske zapnete ľahko vďaka elektrickému zapaľovaniu. Dotykovým ovládaním navyše ľahko nastavíte na displeji ďalšie funkcie, ako je časovač, minútka alebo pokojne aj odložený štart pečenia. Teplotu pečenia je možné nastaviť v rozmedzí od 50 do 275 °C. Vďaka osvetleniu vnútrajška rúry môžete mať nad svojim pokrmom zrakovú kontrolu aj bez toho, aby ste otvárali dvierka rúry. Pod rúrou nájdete aj úložný priestor vhodný aj pre rozmernejšie pekáče. Práve nimi je však rúra podľa slov niektorých používateľov veľmi zle vybavená. V základe ponúka iba jeden veľký pekáč a zvyšok si musíte u výrobcu ešte dokúpiť, štandardné plechy tam totiž nepasujú.

Parameter Tento produkt Priemer všetkých nami porovnávaných produktov
Elektrické zapaľovanie

Áno

100 % Áno
Bezpečnostná poistka

Áno

100 % Áno
Kruhové výhrevné teleso

Áno

80 % Áno, 20 % Nie
Ventilátor

Áno

100 % Áno
Gril

Áno

100 % Áno
Rozmrazovanie

Áno

80 % Áno, 10 % Nie, 10 % Neuvedené
Systém čistenia

EcoClean

50 % Čierny smalt, 20 % SimpleSteam, 20 % Žiadny, 10 % EcoClean
Displej

Áno

70 % Áno, 30 % Nie
Časovač

Áno

90 % Áno, 10 % Nie
Výška (cm)

85

80 % 85, 10 % 90, 10 % 85,5
Šírka (cm)

50

70 % 50, 20 % 60, 10 % 59,4
Hĺbka (cm)

60

90 % 60, 10 % Neuvedené
Hmotnosť (kg)

37,1

Naše hodnotenie a záver

Tento sporák od značky Mora patrí k užívateľsky veľmi obľúbeným a po technickej stránke dobre vybaveným sporákom. Ponúka všetky nami porovnávané funkcie, od bezpečnostných poistiek až po dotykovo ovládaný displej, na ktorom si môžete nastaviť napríklad aj odložený čas pečenia. Rozmermi aj objemom rúra zodpovedá štandardom, zmestí sa tak do každej bežnej kuchyne. Pokiaľ ale kupujete spotrebič do početnejšej domácnosti a obzeráte sa skôr po niečom väčšom, zvážte ďalší produkt od značky Mora – K 776 AW1. Objem jeho rúry má 70 litrov a pohybujeme sa v podobnej cenovej hladine.

300 € Orientačná cena
Autor: Eliška Srncová | Dátum: | Produkt: Mora K 865 BW | Hodnotenie: 98,8 %
Eliška Srncová
Eliška pôsobí v našej redakcii ako seniorný člen tímu a väčšinu domácich spotrebičov už za tie roky porovnávania a hodnotenia pozná ako svoje topánky. K témam pristupuje komplexne, pri kombinovaných sporákoch vám tak vysvetlí všetko, od typov palív, cez varianty varných dosiek až po funkcie rúry. Rozhľad si získava aj spracovávaním ďalších tém, ako sú indukčné sporáky, alebo plynové varné dosky.

Diskusia, poradňa a vaše skúsenosti

Spýtajte sa na čokoľvek a naši redaktori vám odpovedia v moderovanej diskusii. Ak potrebujete odpoveď čo najskôr, napíšte na facebook skupinu, kde radia aj ďalší používatelia a odborníci.

Napíšte otázku

Odpovědět na dotaz

Nenašli ste v diskusii odpoveď? Spýtajte sa a naša redakcia nájde na praktické a zaujímavé otázky odpoveď.


Ďalšie recenzie

Už sa nepredáva

Recenzia Mora K 865 BW

Mora K 865 BW

300 € Orientačná cena