Menu

Našou misiou je pomáhať
s výberom produktov a služieb

Portál sme v roku 2016 zakladali s myšlienkou zjednodušiť výber niekoľkých druhov spotrebičov. Teraz pracujeme na tom stať sa najdôveryhodnejším portálom, na ktorom môžete začať výber akéhokoľvek produktu alebo služby.

S výberom vám pomôžu naše porovnávacie testy, výbery najlepších produktov, recenzie, podrobné články aj názorná grafika.

 

Napíšte nám na info@arecenze.sk

Sledujte nás na Facebooku alebo Instagrame

 

Naše ocenenie najlepších produktov nájdete aj u obchodníkov

Štítek ocenění od Arecenze.cz

Náš tím

Jakub Havelka

Jakub Havelka

Zakladateľ a prevádzkovateľ portálu havelka@arecenze.cz

Jakub je absolvent ekonómie na VUT v Brne a internetovému podnikaniu sa venuje viac ako 9 rokov. Miluje technológie, v ktorých hľadá spôsoby, ako môžu ľuďom pomáhať v každodenných úlohách. Portál Arecenze.cz založil počas štúdia a v súčasnosti celý projekt riadi.

Eliška Srncová

Eliška Srncová

Redaktorka

Eliška je absolventkou žurnalistiky a počas štúdia načerpala veľa skúseností s písaním novinárskych aj nežurnalistických textov. Jej články sú zamerané predovšetkým na veľké domáce spotrebiče, napríklad prístroje, s ktorými sa denne stretáva každý z nás, a venuje sa taktiež sekcii pre deti. Prehľad v týchto témach si udržuje už niekoľko rokov, vďaka čomu ochotne radí čitateľom aj svojim blízkym.

Jakub Gulec

Jakub Gulec

Redaktor

Jakub študuje vodné stavby a počas svojho členstva v Študentskej komore nabral skúsenosti s písaním článkov pri práci na fakultnom blogu. Technológie, divadlo a cestovanie sú jeho najväčšie záľuby a chcel by vidieť celý svet. Posledných niekoľko rokov pomáha s výberom notebookov a inštaláciou programov študentom prvých ročníkov. Vo voľnom čase hrá hry alebo číta zaujímavosti zo sveta techniky, ktoré rád odovzdáva ďalej.

Veronika Vyskočilová

Veronika Vyskočilová

Redaktorka, správkyňa sociálnych sietí

Veronika vyštudovala mediálne štúdiá a žurnalistiku na Masarykovej univerzite v Brne, písanie článkov a hľadanie informácií je pre ňu teda hračka. Počas svojho voľna trávi čas najradšej v kuchyni alebo na záhradke. V práci využíva nadobudnuté skúsenosti, a preto sa venuje recenziám všemožných kuchynských a domácich pomocníkov.

Adam Boček

Adam Boček

Redaktor, online marketingový špecialista

Adam vyštudoval magisterský odbor medzinárodné teritoriálne štúdiá na Masarykovej univerzite v Brne. Rád cestuje a okrem technológií je aj fanúšikom bojových športov a závodí v silovom trojboji. Jeho hlavným zameraním na portáli Arecenze.sk je online marketing a PR.

Iveta Polášková

Iveta Polášková

Redaktorka

Iveta je študentkou odboru Management v kultúre na Masarykovej univerzite v Brne, kde čerpá skúsenosti s písaním recenzií na kultúrne akcie. Vlastne niečo píše takmer stále - básničky, cestovné denníky i šuplíkové veľdiela. Mimo to je členkou ochotníckeho divadla, navštevuje baletné lekcie pre dospelých a po večeroch sa učí hrať na akordeón. S jej textami sa u nás na webe najčastejšie stretnete v oblasti záhradného vybavenia a outdoorových potrieb.

Karolína Šerá

Karolína Šerá

Redaktorka

Karolína študuje mediálne štúdiá a žurnalistiku spolu s environmentálnymi štúdiami na Masarykovej univerzite. Tieto odbory charakterizujú jej záujmy a pohľad na svet. Písaniu sa venuje v škole, v práci aj vo voľnom čase, v šuplíku má rozpísaných niekoľko kníh. Okrem toho vyznáva zdravý životný štýl, zaujíma sa o ekológiu, rada športuje a najlepšie jej je v prírode.

Kamila Lorenzová

Kamila Lorenzová

Redaktorka

Kamila študuje magisterský stupeň odboru mediálnych a komunikačných štúdií na Masarykovej univerzite. Okrem písania ju baví hlavne cestovanie a objavovanie nových miest a kultúr. Vyžíva sa v zimných športoch, fotení a sledovaní módnych trendov v mnohých odvetviach. Keď práve nie je v práci, trávi najradšej čas s priateľmi a rodinou.

Filip Gažo

Filip Gažo

Správca slovenskej verzie portálu

Filip je študentom rozhlasovej a televíznej dramaturgie a scenáristiky na JAMU. V súčasnej dobe sa stará o správny chod slovenskej verzie portálu a rovnako tak o preklady a tvorbu obsahu na Arecenze.sk. Veľmi rád zájde do kina alebo do prírody, kde naberá inšpiráciu, ktorú následne doma vybije pri písaní príbehov.

Dana Široká

Dana Široká

Redaktorka

Dana vyštudovala odbor Diplomovaný zdravotný laborant na Vyššej odbornej škole zdravotníckej v Plzni. Od malička mala v sebe vášeň pre písanie, preto sa rozhodla svoje skúsenosti z práce v laboratóriu využiť v odvetví copywritingu a venuje sa hlavne témam so zdravotným a technickým zameraním. Vo voľnom čase sa rada zdržiava v prírode, chodí behať a venuje sa svojim verným psím kamarátom.

Iva Koňaříková

Iva Koňaříková

Redaktorka

Iva sa už takmer 5 rokov pohybuje v prostredí online marketingu, kde nazbierala celý rad skúseností, a to ako z oblasti copywritingu, ktorý je jej srdcovou záležitosťou, tak aj zo sveta SEO. Najradšej sa venuje témam okolo domácich spotrebičov, pretože ich aj sama testuje, a športu, ktorým sa snaží vyvažovať hodiny strávené pri počítači.

Petr Šindelář

Petr Šindelář

Redaktor

Peter pracuje ako externý copywriter a redaktor už 14 rokov, takže má s písaním článkov naozaj bohaté skúsenosti. Na Arecenziách sa venuje najmä outdoorovým a športovým témam. Vo voľnom čase sa venuje literatúre, histórii, psychológii, kinematografii, športu a zdravému životnému štýlu.

Nikol Engelmann

Nikol Engelmann

Redaktorka

Nikol má na Arecenziách na starosť témy spojené s financiami. Aktuálne študuje odbor Anglický jazyk so zameraním na vzdelávanie na Univerzite Hradec Králové. Už na strednej škole ju očaroval svet financií a investícií, ktorý ju priviedol aj ku copywritingu, ktorému sa venuje viac ako päť rokov. Okrem financií sú jej koníčkom aj moderné technológie, a to aj napriek tomu, že väčšinu svojho voľného času trávi najradšej v prírode.

Ako pracujeme

Každú tému dostane na starosť zodpovedný redaktor, ktorý s ňou má najväčšie skúsenosti.

K vzniku kompletného porovnávacieho testu vedie 6 ucelených krokov. To môže vyzerať ako hračka, ale jednému porovnávaciemu testu redaktor spolu s tímom venuje priemerne 80 hodín.

1. Štúdium a pochopenie kategórie

Na začiatku redaktor desiatky hodín študuje, spisuje, pýta sa a tvorí základ pre jeho budúci „Ako vybrať“ článok. Pri zložitých témach tiež spolupracujeme s odbornými konzultantmi, s ktorými všetok postup a informácie kontrolujeme.

2. Výber produktov do porovnania

V ďalšej fáze sa venuje výberu produktov do porovnania. Produkty vyberá podľa toho, o ktoré je na trhu najväčší záujem, alebo sú niečím zaujímavé, aj keď sa o nich veľmi nevie.

3. Nastavenie objektívnych hodnotiacich kritérií

Hneď ako máme všetky informácie, prichádza čas vytvoriť hodnotiaci rámec pre danú kategóriu. Ten je stanovený tak, aby bol každý produkt hodnotený úplne nezávisle a rovnako. Skrátka nikomu nenadržiavame. Kritériá hodnotenia udávajú aj to, čo budeme o daných produktoch zisťovať.

4. Získavanie informácií o produktoch

Teraz prichádza detektívna práca. O každom produkte redaktor zisťuje a overuje dáta, ktoré využije na následné vyhodnocovanie. Medzi dáta radíme výsledky našich testov, dôležité parametre, užívateľské názory, výsledky ďalších zahraničných aj českých testov a mnohé ďalšie informácie. V tejto fáze tiež vznikajú fotografie a videá k recenziám tých produktov, ktoré sami testujeme.

5. Vyhodnotenie a spísanie recenzie

Na rade je samotné bodovanie. Produkty porovnáme a ohodnotíme podľa nastavených kritérií. Ku každému výrobku navyše redaktor spíše svoje stanovisko alebo recenziu. V nej nájdete objektívne zhodnotenie zistených parametrov a údajov vrátane vysvetlenia ich dôležitosti a významu. Recenzia zároveň zhŕňa, pre koho bude produkt na základe týchto parametrov vhodný a prečo.

6. Pravidelná aktualizácia

Naše výbery najlepších produktov samozrejme pravidelne aktualizujeme. Pridávame nové výrobky a tiež informácie o inováciách alebo ďalšie tipy. Sledujeme aktuálne trendy a zmeny v energetických štítkoch, ktoré zapracovávame do článkov a meníme podľa nich systém hodnotenia produktov. Jednoducho držíme krok s dobou.

Ako portál financujeme

Je pre nás dôležité, aby sme mohli výsledky našej práce sprístupniť všetkým zdarma.

Preto spolupracujeme s nezávislým porovnávačom cien Heureka.sk, vďaka ktorému sme schopní financovať vznik a vývoj nových tém na portáli. Po tom, ako si u nás vyberiete ten správny produkt, môžete sa tlačidlom „zobraziť ponuky“ dostať priamo na porovnanie cien väčšiny e-shopov a Heureka nám za privedených používateľov dáva províziu.

Časté otázky

Kto porovnanie, testy a výbery produktov spracováva?

Porovnávacie testy spracúva tím internej redakcie. Nikto iný do nich nemôže akokoľvek zasahovať, teda ani výrobcovia alebo predajcovia.

Nechávate si za recenzie platiť?

Za porovnanie si nenechávame, nemusíme a hlavne nechceme nechať platiť. Portál financujeme vďaka partnerstvu s porovnávačom cien Heureka.sk, od ktorého získavame odmenu za privedených návštevníkov. Preto nemáme potrebu sa nechať kýmkoľvek podplácať, ani nemusíme výsledky zatvárať do platenej sekcie. Odmietame aj snahy predajcov a výrobcov o umiestnenie ich produktu na vyššiu priečku v porovnaní.

Ako vzniká hodnotenie produktu?

Hodnotenie vzniká kombináciou známok a váh mnohých údajov, ktoré o produktoch zistíme ako z prieskumu, tak aj z osobného vyskúšania. Podrobné informácie sú v sekcii „Ako pracujeme“, prípadne v každej kategórii konkrétne.

Ako získavate produkty do testov?

Produkty, ktoré osobne skúšame, sami nakupujeme v maloobchodnej sieti tak, ako by ste to robili vy. V ojedinelých prípadoch recenzujeme zaujímavé produkty, ktoré nám boli poslané na ukážku. V takom prípade to uvádzame pri samotnej recenzii.

Skúšate všetky produkty osobne?

V niektorých kategóriách testujeme všetky produkty, v iných sme osobne vyskúšali iba niekoľko z nich a niektoré výbery produktov vznikajú bez osobného vyskúšania. Môžete sa spoľahnúť, že každý vybraný produkt je odporúčaný po hodinách zisťovania informácií, konzultácií, analyzovania a vďaka osobným skúsenostiam redaktora.

Radi by sme do porovnania dostali svoj produkt. Je to možné?

Pre zachovanie maximálnej objektivity nie je možné do nášho výberu produktov akokoľvek zasahovať. Produkty aj kategórie pridávame postupne podľa toho, o ktoré je najväčší záujem. Snažíme sa tiež o čo najväčšiu variabilitu výberu, aby bol čo najviac reprezentatívny. Pokiaľ je váš produkt zaujímavý, môžeme ho predstaviť natívnou formou článku v našej magazínovej sekcii. Pokiaľ máte o túto formu spolupráce záujem, ozvite sa nám na info@arecenze.sk.

Ako môžem získať štítok s ocenením pre naše produkty?

Pokiaľ váš produkt získal od nášho redaktora ocenenie, môžeme vám vystaviť štítok. V takom prípade napíšte na info@arecenze.sk. Pokiaľ sa u nás váš produkt neumiestnil, nemožno ho dodatočne pridať ani nijako ovplyvniť budúci výber redaktora.

Kontakt

Napísať celému tímu môžete na e-mail: info@arecenze.sk

Prevádzkovateľ webového portálu:

Procontent s.r.o.
Moravské náměstí 127/3
Brno-město, 602 00 Brno

IČ: 05978637
Spisová značka:
C 99301 vedená na Krajskom súde v Brne.

Facebook

Partneri projektu

Spolupracujeme s: