Menu

Krups Intuition Experience+ EA877D10 – Recenzie, testy a porovnania

81,9 % Celkové hodnotenie

Top 9 v kategorii Automatické kávovary

Jednotlivá hodnocení

 • 9,4/10
  Hodnotenie výkonu
 • 7,3/10
  Hodnotenie objemu
 • 8,2/10
  Hodnotenie možností a nastavení
 • 9,8/10
  Hodnotenie výbavy a funkcií

Klady

 • 21 prednastavených nápojov
 • Príprava ľadovej kávy
 • Ukladanie vlastných receptov
 • Objemný zásobník na vodu

Zápory

 • Vyššia cena
 • Nie je možné použiť mletú kávu
 • Menej stupňov hrubosti mletia
850 € Orientačná cena

Súhrnné údaje

Pri prvom pohľade na parametre automatického kávovaru Krups Intuition Experience+ nevidíme nič zvláštne – parným tlakom 15 barov disponuje väčšina prístrojov na trhu (porovnávané v novembri 2023), to isté platí pre príkon okolo 1500 W. Prvá zaujímavosť predstavuje až objem zásobníka na vodu. Ten pojme 3 litre, takže bez problémov uživí aj početnú rodinu či kanceláriu. Naopak pre jednotlivcov môže byť až zbytočne naddimenzovaný, ani v malej domácnosti by totiž voda v kávovare nemala stáť príliš dlho. Zásobník na kávové zrná už môžeme radiť k priemerným, nasypete doň maximálne 250 g.

Parameter Tento produkt Priemer všetkých nami porovnávaných produktov
Výrobca

Krups

50 % De'Longhi, 20 % Krups, 20 % Philips, 10 % Jura
Parný tlak (bar)

15

90 % 15, 10 % 19
Príkon (W)

1 550

70 % 1450, 20 % 1500, 10 % 1550
Objem nádobky na vodu (l)

3

1,98
Objem zásobníka na kávu (g)

250

291,00
Počet stupňov hrubosti mletia

5

10,30
Použitie mletej kávy

Nie

80 % Áno, 20 % Nie
Nastaviteľná teplota vody

Áno

100 % Áno
Nastaviteľná sila kávy

Áno

100 % Áno
Nastaviteľná tvrdosť vody

Áno

100 % Áno
Možnosť ukladania vlastných receptov

Áno

80 % Nie, 10 % Áno, 10 % Áno, v aplikácií
Počet šálok naraz

2

100 % 2

Možnosti a nastavenia

V možnostiach nastavenia už kávovar Krups tak chváliť nebudeme. Ponúkne totiž iba 5 stupňov hrubosti mletia, čo je v porovnaní s konkurenčnými prístrojmi výrazný podpriemer. Neumožní ani prípravu nápojov z predmletých zŕn, čo by sa mohlo hodiť napríklad ak jeden z užívateľov preferuje kávu bez kofeínu alebo pri spracovaní mletých prebytkov.

Pokiaľ však ide o prispôsobenie kávy vašim preferenciám, nemáme tomuto modelu čo vytknúť. Nielen že vás nechá nastaviť silu aj teplotu nápoja, toto nastavenie môžete ďalej uložiť do svojho užívateľského profilu. Tých založíte maximálne 8. Samozrejmosťou je potom schopnosť prípravy dvoch šálok kávy zároveň alebo nastavenie na tvrdosť vody vo vašej lokalite. Pokiaľ totiž žijete v oblasti s tvrdou vodou, kávovar bude častejšie vyžadovať odvápnenie.

Vybavenie a funkcie

Pokiaľ často pripravujete viac nápojov súčasne, poteší vás automatický systém šľahania mlieka pomocou hadičky. Vďaka nemu totiž pripravíte nielen dve čierne kávy, ale aj dve mliečne špeciality súčasne. Hadičku jednoducho vsuniete do nádobky na mlieko a ona sa už o všetko postará sama. Aj tento systém však má svoje úskalia, hadičku treba totiž starostlivo udržiavať. Po každom použití by sa mala prepláchnuť, aby nedošlo k zasychaniu zvyškov mlieka.

Skutočnú perlu potom predstavuje menu prednastavených nápojov. To totiž zahŕňa 21 receptúr, medzi ktoré patria nielen klasické nápoje typu cappuccino, ale aj menej známe espresso macchiato, filtrovaná káva alebo ľadové nápoje ako frappé. Na urýchlenie môže kávovar nachystať karafu kávy s objemom až 1 liter. Deti ocenia samotné napenené mlieko a milovníci čaju horúcu vodu pripravenú v troch teplotných stupňoch.

Ovládanie a údržba

Ako je v tejto cenovej kategórii typické, kávovar Krups sa ovláda pomocou dotykového displeja. Ten je farebný a menu káv dopĺňa malými obrázkami. Výhodou je tiež posuvný výpust, ktorého výšku môžete upravovať podľa výšky používaného hrnčeka. S pravidelnou očistou pomôžu programy na čistenie a odvápnenie, tie sú však typické pre celý segment automatických kávovarov. Pre úsporu energie prechádza kávovar do pohotovostného režimu, v ktorom vykonáva automatické preplachovanie.

V nižších riadkoch nasledujúcej tabuľky nájdete údaje o rozmeroch a hmotnosti prístroja. Tie zhodnoťte najmä v prípade, že vás v kuchyni limituje nedostatok miesta.

Parameter Tento produkt Priemer všetkých nami porovnávaných produktov
Šľahanie mlieka

Automatické s hadičkou

70 % Automatické s nádobou, 30 % Automatické s hadičkou
Počet prednastavených nápojov

21

12,80
Výdaj horúcej vody

Áno

100 % Áno
Ovládanie

Dotykový displej

100 % Dotykový displej
Nastaviteľná výška výpustu

Áno

100 % Áno
Automatické čistenie

Áno

100 % Áno
Automatické odvápňovanie

Áno

100 % Áno
Úsporný režim

Áno

100 % Áno
Výška (cm)

40

37,33
Šírka (cm)

28

24,79
Hĺbka (cm)

44

42,90
Hmotnosť (kg)

9,2

9,50

Hodnotenie ostatných užívateľov

Súčasní majitelia sa o svoj názor podelili v užívateľských recenziách, ktoré sme poctivo prešli. Väčšina z nich vyjadruje spokojnosť, ocenenie si kávovar vyslúžil najmä možnosťou prípravy ľadových nápojov a uložením preferovaných receptúr do užívateľských profilov. Ďalej používatelia spomínajú ľahké čistenie, jednoduché ovládanie a tichý chod mlynčeka.

Výčitiek sa v recenziách veľa neobjavilo. Užívatelia sa však zhodli, že nádoba na odpad by mohla byť väčšia a že nerezový povrch je náročnejší na údržbu.

Hlavné výhody a nevýhody

Medzi zásadné benefity kávovaru Krups musíme zaradiť širokú ponuku nápojov, tá je skutočne výnimočná. Konkurenčnú výhodu predstavuje najmä príprava ľadovej kávy alebo dvoch mliečnych nápojov zároveň. Ceníme si tiež možnosť našľahať samotné mlieko, tá nebýva samozrejmosťou a najmä deti ju ocenia ako základ na kakao. Pokiaľ sa zameriame na zásobník na vodu, ktorý pojme až tri litre, vidíme pred sebou kávovar vhodný pre väčšie množstvo rôznych užívateľov, teda ideálny napríklad do kancelárie.

Zápory tohto prístroja sú typické pre všetky modely výrobcu Krups. Sem radíme napríklad menej stupňov hrubosti mletia, z čoho vyplývajú horšie možnosti prispôsobenia intenzity výsledného nápoja. Nepoteší ani absencia násypky pre predmletú kávu. A v neposlednom rade je tiež nutné priznať, že model Intuition Experience+ patrí k drahším kávovarom na trhu.

Porovnanie s alternatívami

Zháňate objemný kávovar do kancelárie, ale vystačíte si aj bez množstva špecialít? V tom prípade môžeme odporučiť podobný model Krups Intuition Preference EA872A10. Vo väčšine parametrov je veľmi podobný a užšie menu prednastavených nápojov sa príjemne prejaví v nižšej obstarávacej cene.

Pokiaľ je naopak vaším cieľom malý kávovar pre jednotlivcov či pre pár nenáročných užívateľov, siahnite po niektorom zo základných prístrojov. Napríklad Sencor SES 9200CH kúpite za polovičnú čiastku, pričom sa nebudete musieť vzdať ani automatického šľahania mlieka, ani automatických programov na čistenie či odvápnenie. Tento kompaktný kávovar meria na šírku len 18 cm, čo ho robí ideálnym pre malé kuchyne.

Naše hodnotenie a záver

Pokiaľ zháňate kávovar, ktorý zvládne vyhovieť väčšiemu množstvu užívateľov, model Krups Intuition Experience+ by mohol byť ten pravý. Poskytne objemný zásobník na vodu, dobré možnosti nastavenia a široké menu nápojov. Nechá vás nastaviť si teplotu aj silu kávy a výslednú receptúru potom uložiť do jedného z ôsmich profilov. Špecialitou je potom príprava celého litra kávy naraz alebo ľadových špecialít. Inak sa však drží zlatého štandardu, v niektorých oblastiach dokonca zaostáva. Nepripravíte si s ním napríklad kávu z predmletých zŕn.

Tento kávovar používa na šľahanie mlieka hadičku, vďaka ktorej dokáže nachystať aj dva mliečne nápoje zároveň. Pokiaľ však túto výhodu nevyužijete, možno by ste radšej investovali do mliečneho systému, ktorý sa ľahšie čistí. V tom prípade odporučíme napríklad model Philips EP 5447/90 a jeho praktickú nádobku LatteGo.

850 € Orientačná cena
Autor: Iveta Polášková | Dátum: | Produkt: Krups Intuition Experience+ EA877D10 | Hodnotenie: 81,9 %
Iveta Polášková
Iveta je milovníčkou kávy a rada skúša rôzne spôsoby jej prípravy. Ľahko tak poradí, komu sadne automatický kávovar a kto by mal siahnuť skôr po kávovare pákovom alebo napríklad po prekvapkávači. Vďaka skúsenostiam v odbore rada vyjasní, v čom spočíva nastavenie tvrdosti vody alebo aké sú rozdiely medzi rôznymi značkami na trhu. Jej záujmu neunikli ani témy príbuzné, napríklad mlynčeky na kávu.

Diskusia, poradňa a vaše skúsenosti

Spýtajte sa na čokoľvek a naši redaktori vám odpovedia v moderovanej diskusii. Ak potrebujete odpoveď čo najskôr, napíšte na facebook skupinu, kde radia aj ďalší používatelia a odborníci.

Napíšte otázku

Odpovědět na dotaz

Nenašli ste v diskusii odpoveď? Spýtajte sa a naša redakcia nájde na praktické a zaujímavé otázky odpoveď.


Ďalšie recenzie

Recenzia Krups Intuition Experience+ EA877D10

Krups Intuition Experience+ EA877D10

850 € Orientačná cena