Menu

Recenzia a porovnanie Bosch MUM 4855

74,9 % Celkové hodnotenie

Obľúbený model v kategorii Najlacnejšie kuchynské roboty do 400 €

Klady

  • Variabilita
  • Nízka obstarávacia cena
  • Skladná konštrukcia
  • Jednoduché používanie
  • Planetárny pohon

Zápory

  • Slabší príkon
  • Menší objem
  • Prevažne plastové spracovanie
150 € Orientačná cena

Súhrnné údaje 

Vzhľadom k nízkej obstarávacej cene nie je úplne prekvapenie, že prístroj neoslňuje príkonom, objemom ani počtom rýchlostí. Príkon 600 W je jeden z najnižších na trhu (v čase písania recenzie vo februári 2022), rovnako tak počet ponúkaných rýchlostí, teda štyri. Dá sa medzi nimi ale plynule prepínať. Pulzný spínač u neho ale nenájdete.

K najmenším patrí aj objem misy 3,9 l, obvykle u robotov narazíme na misy s objemom medzi 4,5 a 5 l. Prevedenie robota je prevažne plastové, vrátane misy, odporúčame ho preto skôr pre nenáročných zákazníkov na občasné používanie. Pozitívom tohto modelu zostáva planetárny systém miešania a variabilita, ktorou sa vyrovná aj radu drahších modelov.

Podobne ako ďalšie modely Bosch, aj tento tvorí skladnejší variant do menších kuchýň, je však potrebné pamätať aj na uloženie početného príslušenstva. Na výšku meria 26,5 cm, na šírku zhodných 26,5 cm, jeho dĺžka je 30,5 cm a hmotnosť 5,58 kg.

Parameter Tento produkt
Výrobca

Bosch

Materiál

Plast

Záruka

2 roky

Objem misy

3,9

Materiál misy

Plast

Systém miešania

Planetárny

Príkon (W)

600

Počet rýchlostí

4

Plynulá regulácia rýchlosti

Áno

Pulzný spínač

Nie

Výška (cm)

26,5

Šírka (cm)

26,5

Dĺžka (cm)

30,5

Hmotnosť (kg)

5,6

Funkcie

Aj v oblasti funkcií robot úplne nevyniká. Nájdete u neho ale klasický základ, ktorý zahŕňa aj bezpečnostné funkcie ako ochranu proti preťaženiu, ktorá bojuje za dlhšiu životnosť motora, rovnako ako aj transparentné veko a protišmykové nožičky, teda prvky, ktoré zaistia čisté a komfortné používanie.

Parameter Tento produkt
Výstup pomalej rýchlosti

Áno

Výstup rýchlej rýchlosti

Áno

Transparentné veko

Áno

Uchá misy

Nie

Umývanie v umývačke

Áno

Displej

Nie

Časovač

Nie

Ochrana proti preťaženiu

Áno

Protišmykové nožičky

Áno

Vybavenie a príslušenstvo

Príslušenstvo v balení nie je ale vôbec zlé. Okrem základných nadstavcov na šľahanie, miesenie a miešanie získate aj krájač, strúhadlo, mixér, mlynček na mäso a stojanček na príslušenstvo. Ďalšie príslušenstvo si ale nekúpite.

Parameter Tento produkt
Balónová šľahacia metla

V balení

Hák na miesenie

V balení

Hák na miesenie bezlepkového cesta

Nie je k dispozícii

Metla na miešanie

V balení

Metla so stierkou

Nie je k dispozícii

Krájač

V balení

Strúhadlo

V balení

Lis na citrusy

Nie je k dispozícii

Odšťavovač

Nie je k dispozícii

Lis na bobuľoviny, ovocie a zeleninu

Nie je k dispozícii

Mixér

V balení

Mlynček na mäso

V balení

Mlynček na mak či obilie

Nie je k dispozícii

Zmrzlinovač

Nie je k dispozícii

Fľaša na smoothie

Nie je k dispozícii

Strojček na cestoviny (na váľanie)

Nie je k dispozícii

Ďalšie príslušenstvo

Stojan na príslušenstvo

Hodnotenie užívateľov a ďalších odborníkov

Užívatelia si pochvaľujú príslušenstvo, ktoré v kuchyni ušetrí veľa práce. Vyhovujú im aj malé kompaktné rozmery a skladacia konštrukcia. Robot podľa nich zodpovedá cene. Nevyhovuje im ale návod, ktorý je zmätočný a nie príliš obsiahly. Tiež prevedenie niektorých častí je podľa užívateľov nedotiahnuté.

Hlavné klady a zápory

Výhodou je celkom určite nízka obstarávacia cena. Oceňujeme tiež pomerne širokú ponuku základného príslušenstva. Nevýhodou je ale plastové prevedenie, ktoré nie je tak odolné ako kovové. Slabinou je tiež nízky výkon a malý objem. Hodí sa teda iba pre nenáročných zákazníkov, ktorí neplánujú veľké pečenie.

Naše hodnotenie a záver

Kuchynský robot Bosch MUM 8455 si určite nájde množstvo priaznivcov, najmä kvôli jeho kompaktným rozmerom, veľkej variabilite a priaznivej cene. Odporučiť ho však môžeme iba menej náročným užívateľom, tento robot totiž nebude to pravé orechové na spracovávanie veľkých dávok cesta, alebo na veľmi časté používanie. Ak vášnivo radi pečiete a hľadáte naozaj výkonnejší model, odporúčame pozrieť sa skôr na ďalšie recenzie, napríklad na model Sencor STM 7878BK. Ak ale s robotmi ešte len začínate a chcete si vyskúšať, čo všetko taký pomocník vie bez toho, aby vás to stálo veľa peňazí, môžeme vám model Bosch smelo odporučiť.

150 € Orientačná cena
Autor: Iva Koňaříková | Dátum: | Produkt: Bosch MUM 4855 | Hodnotenie: 74,9 %
Iva Koňaříková
Redaktorka
Iva má množstvo skúseností s výberom a porovnávaním produktov, ktoré zúročuje aj pri kuchynských robotoch. Ako redaktorka sa témami rada zaoberá do hĺbky a berie ohľad nielen na parametre, ale aj na užívateľské a odborné recenzie. Vďaka tomu si dokáže urobiť dobrý prehľad o ponuke a poradí, ktorý kuchynský robot je do vašej domácnosti vhodný.

Diskusia, poradňa a vaše skúsenosti

Spýtajte sa na čokoľvek a naši redaktori vám odpovedia v moderovanej diskusii. Ak potrebujete odpoveď čo najskôr, napíšte na facebook skupinu, kde radia aj ďalší používatelia a odborníci.

Napíšte otázku

Odpovědět na dotaz

Nenašli ste v diskusii odpoveď? Spýtajte sa a naša redakcia nájde na praktické a zaujímavé otázky odpoveď.


Ďalšie recenzie

Už sa nepredáva

Recenzia Bosch MUM 4855

Bosch MUM 4855

150 € Orientačná cena