Menu

Recenzia a porovnanie Catler KM 8020 VV

76,4 % Celkové hodnotenie

Originálny dizajn v kategorii Kuchynské roboty od 400 € do 600 €

Klady

  • Originálny dizajn
  • Výber z 10 rýchlostí
  • Kovové telo
  • Tichá prevádzka

Zápory

  • Chýba plynulá regulácia rýchlosti
  • Chýba pulzný spínač
  • Priemerný príkon a kapacita
400 € Orientačná cena

Súhrnné údaje 

Výrobca stavil u kuchynského robota Catler na neobvyklý dizajn s otvorom priamo v hlave prístroja. Vďaka tomu môžete pohodlne pridávať suroviny do misy bez nutnosti vypnutia robota a bez vzniku špliechancov. Telo robota je vyrobené z kovu, čo predstavuje samozrejme vždy výhodu, pozitívne hodnotíme aj nadštandardný výber z 10 rýchlostí, medzi nimi ale nemožno plynulo prechádzať. Chýbajú aj pulzné funkcie.

Príkon 1000 W tohto modelu viac-menej zodpovedal konkurenčným modelom na trhu, to isté platí pre misu s objemom 4,8 l. Tá je vyrobená zo skla, na suroviny tak neustále vidíte, sklo sa tiež vyznačuje dobrou umývateľnosťou, trvanlivosťou a nepreberaním pachov. Nevýhodou je ale jeho vyššia hmotnosť a tiež krehkosť, v týchto ohľadoch býva lepším variantom misa z nerezu.

Pri výbere radíme venovať pozornosť aj rozmerom, najmä ak máte na robot vyhradený priestor. Ten odporúčame nájsť na linke, robot je totiž veľmi ťažký a manipulácia s ním by vás postupne odradila od jeho používania. Konkrétne hodnoty nájdete v spodnej časti nasledujúcej tabuľky.

Parameter Tento produkt
Výrobca

Catler

Materiál

Kov

Záruka

2 roky

Objem misy

4,8

Materiál misy

Sklo

Systém miešania

Planetárny

Príkon (W)

1 000

Počet rýchlostí

10

Plynulá regulácia rýchlosti

Nie

Pulzný spínač

Nie

Výška (cm)

33

Šírka (cm)

25

Dĺžka (cm)

39

Hmotnosť (kg)

16,2

Funkcie

V kategórii základných parametrov si kuchynský robot Catler viedol celkom dobre, jeho slabiny sa ale zreteľnejšie prejavujú v ponuke vybavenia a funkcií. Žiadna z častí robota ani príslušenstva nie je umývateľná v umývačke. O menej obvyklých funkciách sa ani nemusíme zmieňovať, prvkov, ako je displej, časovač, sa pri tomto modeli nedočkáte.

Pochváliť však musíme prítomnosť bezpečnostných funkcií, ako je poistka proti preťaženiu, aretačná poistka ramena alebo protišmykové nožičky. Nechýba ani transparentné veko a uchá pri mise, ktoré uľahčia manipuláciu, čo je najmä pri sklenenej nádobe rozhodne výhoda.

Oproti väčšine modelov na trhu chýba robotu výstup rýchlej rýchlosti, čo limituje možnosti na pripojenie príslušenstva. O tom sa viac rozpíšeme v ďalšej kapitole.

Parameter Tento produkt
Výstup pomalej rýchlosti

Áno

Výstup rýchlej rýchlosti

Nie

Transparentné veko

Áno

Uchá misy

Áno

Umývanie v umývačke

Nie

Displej

Nie

Časovač

Nie

Ochrana proti preťaženiu

Áno

Aretačná poistka

Áno

Protišmykové nožičky

Áno

Vybavenie a príslušenstvo

Výbava robota síce nie je zlá, ale nie je možné k nemu dokúpiť žiadne ďalšie príslušenstvo, uspokojiť sa budete musieť s tým, čo príde v krabici. Okrem klasických nadstavcov na šľahanie, miešanie a miesenie je to krájač, strúhadlo a mlynček na mäso. Z tých neobvyklých potom sitko na múku, separátor vajec a veko na misu.

Parameter Tento produkt
Balónová šľahacia metla

V balení

Hák na miesenie

V balení

Hák na miesenie bezlepkového cesta

Nie je k dispozícii

Metla na miešanie

V balení

Metla so stierkou

Nie je k dispozícii

Krájač

V balení

Strúhadlo

V balení

Lis na citrusy

Nie je k dispozícii

Odšťavovač

Nie je k dispozícii

Lis na bobuľoviny, ovocie a zeleninu

Nie je k dispozícii

Mixér

Nie je k dispozícii

Mlynček na mäso

V balení

Mlynček na mak či obilie

Nie je k dispozícii

Zmrzlinovač

Nie je k dispozícii

Fľaša na smoothie

Nie je k dispozícii

Strojček na cestoviny (na váľanie)

Nie je k dispozícii

Ďalšie príslušenstvo

Separátor vajec, sito na múku, veko na misu

Hodnotenie užívateľov a ďalších odborníkov

Užívatelia si pochvaľujú otvor vo veku, cez ktorý môžu do misy pridávať suroviny. Oceňujú aj nerezové telo a kvalitu spracovania. Misa je pomerne neobvykle vyrobená zo skla. Vďaka tomu môžete pozorovať proces miesenia alebo miešania.

Hlavné klady a zápory

Výhodou je bezpochyby kvalitné nerezové spracovanie, ktoré prináša záruku dlhšej životnosti a tiež stability. Oceňujeme aj pomerne bohaté vybavenie, ktoré zahŕňa aj neobvyklé prvky, ako je separátor vajec. Nevýhodu vidíme ale v tom, že nie je možné žiadne ďalšie príslušenstvo dokúpiť. Negatívna je tiež skutočne vysoká hmotnosť, ktorá sťažuje manipuláciu.

Naše hodnotenie a záver

V kategórii základných parametrov si kuchynský robot Catler KM 8020 neviedol zle, medzi jeho výhody patrí napríklad výber z 10 rýchlostí alebo celokovové prevedenie. Nepatrí síce k najvariabilnejším prístrojom, obľúbené činnosti, ako je miesenie, šľahanie alebo mletie mäsa ale zvládne. Trochu sklamaní sme však boli z jeho vybavenia, chýbajú mu aj vcelku základné prvky, ako je plynulá regulácia rýchlosti alebo pulzný spínač. Nepostráda našťastie bezpečnostné poistky a nechýba mu ani transparentné veko a ucho pri mise.

Najsilnejším lákadlom bude u tohto modelu predovšetkým jeho originálny dizajn, ktorý určite mnoho užívateľov ocení. Ak hľadáte robot so širšími možnosťami, odporúčame vám model Eta 0028 90061 Gratus Max III.

400 € Orientačná cena
Autor: Iva Koňaříková | Dátum: | Produkt: Catler KM 8020 VV | Hodnotenie: 76,4 %
Iva Koňaříková
Redaktorka
Iva má množstvo skúseností s výberom a porovnávaním produktov, ktoré zúročuje aj pri kuchynských robotoch. Ako redaktorka sa témami rada zaoberá do hĺbky a berie ohľad nielen na parametre, ale aj na užívateľské a odborné recenzie. Vďaka tomu si dokáže urobiť dobrý prehľad o ponuke a poradí, ktorý kuchynský robot je do vašej domácnosti vhodný.

Diskusia, poradňa a vaše skúsenosti

Spýtajte sa na čokoľvek a naši redaktori vám odpovedia v moderovanej diskusii. Ak potrebujete odpoveď čo najskôr, napíšte na facebook skupinu, kde radia aj ďalší používatelia a odborníci.

Napíšte otázku

Odpovědět na dotaz

Nenašli ste v diskusii odpoveď? Spýtajte sa a naša redakcia nájde na praktické a zaujímavé otázky odpoveď.


Ďalšie recenzie

Recenzia Catler KM 8020 VV

Catler KM 8020 VV

400 € Orientačná cena