Menu

Recenzia a porovnanie Eta 0028 90030 Gratus

83,3 % Celkové hodnotenie

Pre nenáročných v kategorii Kuchynské roboty od 400 € do 600 €

Klady

  • Príkon
  • Ponuka rýchlostí
  • Kovové spracovanie

Zápory

  • Vysoká hmotnosť
  • Nemá displej
  • Vyššia cena
400 € Orientačná cena

Súhrnné údaje 

Kuchynský robot Eta v prvom rade zaujme silným motorom s príkonom 1 200 W. Poteší tiež objem misy robota, ktorá pojme až 5,5 l. Rýchlosť je možné plynule nastavovať medzi 8 stupňami, na výber je aj pulzná funkcia. Nespornou výhodou je aj celokovové prevedenie doplnené misou z nerezu. Za štandard potom môžeme označiť planetárne miešanie, ktoré zaistí rovnomerné premiešanie surovín aj z okrajov misy.

Rovnako ako väčšina výkonnejších robotov, ani tento nepatrí rozmerovo práve k najmenším modelom. To je poznať najmä na jeho hmotnosti 11,4 kg, ktorú pri častejšej manipulácii pravdepodobne pocítite. Na výšku potom meria 35,5 cm, na šírku 38 cm a jeho výška je 28 cm, ide teda opäť o rozmery, s ktorými treba počítať vzhľadom na množstvo priestoru v kuchyni.

Parameter Tento produkt
Výrobca

Eta

Materiál

Kov

Záruka

10 rokov

Objem misy

5,5

Materiál misy

Nerez

Systém miešania

Planetárny

Príkon (W)

1 200

Počet rýchlostí

8

Plynulá regulácia rýchlosti

Áno

Pulzný spínač

Áno

Výška (cm)

35,5

Šírka (cm)

38

Dĺžka (cm)

28

Hmotnosť (kg)

11,4

Funkcie

Všetky suroviny v mise udrží transparentné veko a stabilitu prístroja zase zaistia protišmykové nôžky. S misou sa vďaka uchu ľahko manipuluje, čo pri jej veľkosti určite oceníte. Chýba už len spomenúť, že motor robota je chránený poistkou proti preťaženiu, takže sa nemusíte báť, že by ste mu naložili príliš.

Príslušenstvo je možné umývať v umývačke. S nadstavcami sa spájajú aj dva výstupy – rýchly a pomalý, tie zaisťujú pripojenie mnohých rôznych doplnkov, o ktorých sa dočítate v nasledujúcej kapitole.

Parameter Tento produkt
Výstup pomalej rýchlosti

Áno

Výstup rýchlej rýchlosti

Áno

Transparentné veko

Áno

Uchá misy

Áno

Umývanie v umývačke

Áno

Displej

Nie

Časovač

Nie

Ochrana proti preťaženiu

Áno

Aretačná poistka

Áno

Protišmykové nožičky

Áno

Vybavenie a príslušenstvo

V balení s robotom nájdete klasické nadstavce na šľahanie, miešanie a miesenie. Okrem toho tiež krájač, strúhadlo, mixér, a tvorítka na cestoviny/cukrovinky. Mnoho ďalších nadstavcov je možné dokúpiť, nebudú vám teda zbytočne v kuchyni prekážať, vybrať si môžete len tie, ktoré skutočne využijete. Ich zoznam nájdete v nasledujúcej tabuľke. Za zmienku stojí určite hák na bezlepkové cesto, ktorý je špecialitou robotov značky Eta (hoci nie všetky jej modely ho majú).

Parameter Tento produkt
Balónová šľahacia metla

V balení

Hák na miesenie

V balení

Hák na miesenie bezlepkového cesta

Možno dokúpiť

Metla na miešanie

V balení

Metla so stierkou

Možno dokúpiť

Krájač

V balení

Strúhadlo

V balení

Lis na citrusy

Možno dokúpiť

Odšťavovač

Nie je k dispozícii

Lis na bobuľoviny, ovocie a zeleninu

Možno dokúpiť

Mixér

V balení

Mlynček na mäso

Možno dokúpiť

Mlynček na mak či obilie

Možno dokúpiť

Zmrzlinovač

Nie je k dispozícii

Fľaša na smoothie

Nie je k dispozícii

Strojček na cestoviny (na váľanie)

Možno dokúpiť

Ďalšie príslušenstvo

Tvorítka na cestoviny

Hodnotenie užívateľov a ďalších odborníkov

Užívateľom vyhovuje najmä pevné kovové prevedenie a možnosť dokúpiť ďalšie nadstavce. Robot je podľa viacerých z nich tiež pomerne tichý. Ocenili by ale box alebo tašku na uloženie príslušenstva.

Hlavné klady a zápory

Výhody robota vidíme vo vysokom výkone a veľkom objeme misy. Telo aj prevody sú kovové, misa nerezová. Z toho plynie aj vyššia hmotnosť prístroja. Ďalší benefit predstavuje bohatá výbava, čiastočne v balení, zvyšok je možné dokúpiť podľa potreby a priorít.

Naše hodnotenie a záver

V podstate jedinou výraznejšou slabinou kuchynského robota ETA 0028 90030 Gratus je jeho menšia variabilita. Na druhú stranu práve požiadavky na multifunkčnosť prístroja sú pomerne individuálne, a môže sa tak stať, že lis na citrusy, odšťavovač alebo mäsomlynček nebudete vôbec postrádať, a naopak by vám príslušenstvo navyše zbytočne zaberalo miesto v kuchyni. Pokiaľ o ne záujem mať budete, môžete si ich dokúpiť zvlášť. Inak už musíme v podstate len chváliť, robot má nadpriemerný príkon, ponuku rýchlostí aj objem misy a v kategórii funkcií nestratil jediný bod. Prekážkou na jeho kúpu tak môže byť v podstate len vyššia cena a tiež veľké rozmery a hmotnosť. Pre zváženie ďalších variant odporúčame na prečítanie recenziu modelu Kenwood KVL 6370 S Chef XL Elite.

400 € Orientačná cena
Autor: Iva Koňaříková | Dátum: | Produkt: Eta 0028 90030 Gratus | Hodnotenie: 83,3 %
Iva Koňaříková
Redaktorka
Iva má množstvo skúseností s výberom a porovnávaním produktov, ktoré zúročuje aj pri kuchynských robotoch. Ako redaktorka sa témami rada zaoberá do hĺbky a berie ohľad nielen na parametre, ale aj na užívateľské a odborné recenzie. Vďaka tomu si dokáže urobiť dobrý prehľad o ponuke a poradí, ktorý kuchynský robot je do vašej domácnosti vhodný.

Diskusia, poradňa a vaše skúsenosti

Spýtajte sa na čokoľvek a naši redaktori vám odpovedia v moderovanej diskusii. Ak potrebujete odpoveď čo najskôr, napíšte na facebook skupinu, kde radia aj ďalší používatelia a odborníci.

Napíšte otázku

Odpovědět na dotaz

Nenašli ste v diskusii odpoveď? Spýtajte sa a naša redakcia nájde na praktické a zaujímavé otázky odpoveď.


Ďalšie recenzie

Recenzia Eta 0028 90030 Gratus

Eta 0028 90030 Gratus

400 € Orientačná cena