Menu

Recenzia a porovnanie Eta 0028 90061 Gratus Max III.

86,7 % Celkové hodnotenie

Top cena-výkon v kategorii Kuchynské roboty od 400 € do 600 €

Klady

  • Príkon
  • Ponuka rýchlostí
  • Kovové spracovanie

Zápory

  • Vysoká hmotnosť
  • Vyššia cena
  • Veľké rozmery
460 € Orientačná cena

Súhrnné údaje 

Kuchynský robot ETA 0028 90061 Gratus Max III. poteší príkonom 1 200 W, čo je vyšší štandard. Nadpriemerný má aj objem misy, 5,5 l postačí aj domácnosti s viac ako štyrmi členmi. Misa je vyrobená z nerezu, ktorý patrí vďaka svojim vlastnostiam medzi najobľúbenejšie materiály. Telo robota je navyše celokovové, čo mu poskytuje dostatočnú odolnosť a priestor na vysoký výkon. Osem rýchlostných stupňov je možné plynulo nastavovať, čo je pohodlný variant pre obsluhu prístroja. Vysoký výkon je možné zapnúť pomocou pulznej funkcie. Planetárny systém miešania už len podčiarkuje všetky vyššie zmienené výhody prístroja. Ten odporúčame na dokonalé premiešanie cesta nielen v strede misy, ale aj pri jej okrajoch.

Možno povedať, že čím výkonnejší robot, tým masívnejšia je konštrukcia, tento výkonný robot nie je výnimkou. Najvýraznejšie sa to prejaví na jeho hmotnosti, váži totiž necelých 14 kilogramov, ktoré pri častejšej manipulácii pocítite. Odporúčame preto, aby ste tomuto pomocníkovi našli trvalé miesto na pracovnej ploche. Počítať je nutné aj s väčšími rozmermi, na výšku má 35 cm, na šírku 39 cm a dlhý je 28,5 cm.

Parameter Tento produkt
Výrobca

Eta

Materiál

Kov

Záruka

10 rokov

Objem misy

5,5

Materiál misy

Nerez

Systém miešania

Planetárny

Príkon (W)

1 200

Počet rýchlostí

8

Plynulá regulácia rýchlosti

Áno

Pulzný spínač

Áno

Výška (cm)

35

Šírka (cm)

39

Dĺžka (cm)

28,5

Hmotnosť (kg)

13,9

Funkcie

Model ETA Gratus Max III. ponúka mnoho doplnkového vybavenia, ako je ochrana proti prehriatiu, a pre lepšiu a bezpečnejšiu prácu má vo výbave aj protišmykové nožičky a transparentné veko. Vzhľadom k väčšiemu objemu misy kladne hodnotíme, že je vybavená ušami na jednoduchšiu manipuláciu. Chýba iba časovač a displej, čo sú funkcie typické pre drahšie modely.

Robot disponuje výstupom rýchlej aj pomalej rýchlosti, čo umožňuje pripojenie mnohých rôznych nadstavcov, o ktorých sa dočítate v nasledujúcej kapitole.

Parameter Tento produkt
Výstup pomalej rýchlosti

Áno

Výstup rýchlej rýchlosti

Áno

Transparentné veko

Áno

Uchá misy

Áno

Umývanie v umývačke

Áno

Displej

Nie

Časovač

Nie

Ochrana proti preťaženiu

Áno

Aretačná poistka

Áno

Protišmykové nožičky

Áno

Vybavenie a príslušenstvo

Vybavenie predstavuje určite veľkú výhodu tohto robota. Základná výbava patrí medzi pomerne bohaté, okrem klasických nadstavcov na šľahanie, miešanie a miesenie zahŕňa aj metlu so stierkou, krájač, strúhadlo, mixér, mlynček na mäso a tvorítka na pečivo/cukrovinky. Dokúpiť potom môžete hák na miesenie na bezlepkové cesto, lis na citrusy, mlynček na mak alebo strojček na cestoviny.

Parameter Tento produkt
Balónová šľahacia metla

V balení

Hák na miesenie

V balení

Hák na miesenie bezlepkového cesta

Možno dokúpiť

Metla na miešanie

V balení

Metla so stierkou

V balení

Krájač

V balení

Strúhadlo

V balení

Lis na citrusy

Možno dokúpiť

Odšťavovač

Nie je k dispozícii

Lis na bobuľoviny, ovocie a zeleninu

Možno dokúpiť

Mixér

V balení

Mlynček na mäso

V balení

Mlynček na mak či obilie

Možno dokúpiť

Zmrzlinovač

Nie je k dispozícii

Fľaša na smoothie

Nie je k dispozícii

Strojček na cestoviny (na váľanie)

Možno dokúpiť

Ďalšie príslušenstvo

Tvorítka na pečivo/cukrovinky

Hodnotenie ďalších užívateľov a ďalších odborníkov

Na základe niekoľkých recenzií dlhodobých aj krátkodobých užívateľov sa potvrdzuje, že v prípade modelu značky ETA ide naozaj o kvalitný model. Kovová konštrukcia si vyžiadala síce vyššiu hmotnosť, na druhú stranu sa len tak nezničí, je stabilná a pri častej práci nesklame. Medzi superlatívmi sa potom objavuje aj jednoduchá manipulácia alebo nízka miera hlučnosti.

Hlavné klady a zápory

Výhodou robota je celokovová konštrukcia, s ktorou sa však spája nie príliš priaznivá vysoká hmotnosť. Oceňujeme aj príslušenstvo, ktoré je veľmi bohaté.

Naše hodnotenie a záver

V prípade kuchynského robota ETA Gratus Max III. možno hovoriť v podstate len o pár slabinách, ktorými je výrazná hmotnosť a absencia lisu na citrusy a odšťavovača v základnej výbave. Tieto skutočnosti pred kúpou odporúčame zvážiť. Pokiaľ usúdite, že na váhe nezáleží a spomínané doplnky vlastne nepotrebujete alebo si ich dokúpite, potom sa vám dostane skutočne kvalitného modelu. Je vysoko výkonný, má všetky funkcie a prvky vybavenia, ktoré považujeme za podstatné a štandardné. Jedinou prekážkou na kúpu by už mohla byť len vyššia cena, ktorá ale úplne zodpovedá tomu, čo robot ponúka. Ak hľadáte lacnejší model, stojí za prečítanie recenzia modelu Kenwood KVL 4170 S Chef XL.

460 € Orientačná cena
Autor: Iva Koňaříková | Dátum: | Produkt: Eta 0028 90061 Gratus Max III. | Hodnotenie: 86,7 %
Iva Koňaříková
Redaktorka
Iva má množstvo skúseností s výberom a porovnávaním produktov, ktoré zúročuje aj pri kuchynských robotoch. Ako redaktorka sa témami rada zaoberá do hĺbky a berie ohľad nielen na parametre, ale aj na užívateľské a odborné recenzie. Vďaka tomu si dokáže urobiť dobrý prehľad o ponuke a poradí, ktorý kuchynský robot je do vašej domácnosti vhodný.

Diskusia, poradňa a vaše skúsenosti

Spýtajte sa na čokoľvek a naši redaktori vám odpovedia v moderovanej diskusii. Ak potrebujete odpoveď čo najskôr, napíšte na facebook skupinu, kde radia aj ďalší používatelia a odborníci.

Napíšte otázku

Odpovědět na dotaz

Nenašli ste v diskusii odpoveď? Spýtajte sa a naša redakcia nájde na praktické a zaujímavé otázky odpoveď.


Ďalšie recenzie

Recenzia Eta 0028 90061 Gratus Max III.

Eta 0028 90061 Gratus Max III.

460 € Orientačná cena