Menu

Recenzia a porovnanie Eta 3128 90010 Gustus Gulliver III

86,2 % Celkové hodnotenie

Tiež nás zaujalo v kategorii Najlacnejšie kuchynské roboty do 400 €

Klady

  • Záruka 5 rokov
  • Príkon 1 200 W
  • Kovové prevody
  • 8 rýchlostí

Zápory

  • Plastové telo
  • Veľká konštrukcia
  • Vyššia hmotnosť
300 € Orientačná cena

Súhrnné údaje 

Rovnako ako väčšina kuchynských robotov značky ETA, aj model Gustus Gulliver skrýva vo svojich útrobách kovové prevody, ktoré zaisťujú dlhšiu životnosť prístroja. To potvrdzuje aj predĺžená záruka na päť rokov. Výhodou by samozrejme bolo celokovové prevedenie, modely s kovovými prevodmi ale stále životnosťou predbehnú roboty s prevahou plastu. Nadštandardný objem misy 5,5 l i pomerne vysoký príkon 1 200 W značia, že sa tento robot len ​​tak niečoho nezľakne a zvládne aj častejšie používanie a väčšie dávky cesta. Misa je nerezová, čo je u dnešných (február 2022) modelov pomerne obvyklé a nemáme tomuto materiálu čo vytknúť.

Pri používaní máte na výber z 8 rýchlostí, čo je skôr vyšší počet. Medzi rýchlosťami je možné plynule prepínať, na výber je aj pulzná funkcia. V tabuľke nižšie nájdete aj rozmery prístroja, tie odporúčame skontrolovať najmä pokiaľ váhate, či pre neho budete mať dosť miesta na kuchynskej linke alebo vhodný priestor na jeho uloženie.

Parameter Tento produkt
Výrobca

Eta

Materiál

Plast s kovovými prevodmi

Záruka

5 rokov

Objem misy

5,5

Materiál misy

Nerez

Systém miešania

Planetárny

Príkon (W)

1 200

Počet rýchlostí

8

Plynulá regulácia rýchlosti

Áno

Pulzný spínač

Áno

Výška (cm)

30

Šírka (cm)

36

Dĺžka (cm)

41

Hmotnosť (kg)

11

Funkcie

Misa je vybavená uchami pre ľahšiu manipuláciu a vekom proti špliechancom. Celkovú stabilitu robota zaisťujú protišmykové nôžky, nechýba mu ani poistka proti preťaženiu a aretačná poistka, ktorá bezpečne zaistí rameno prístroja vo zdvihnutej polohe, napríklad pri výmene nadstavcov. Chýba len displej a časovač, čo sú funkcie typické skôr pre drahšie modely.

Vďaka výstupom rýchlej aj pomalej rýchlosti je možné k robotu pripojiť širokú škálu nadstavcov, o ktorých si povieme v ďalšej kapitole.

Parameter Tento produkt
Výstup pomalej rýchlosti

Áno

Výstup rýchlej rýchlosti

Áno

Transparentné veko

Áno

Uchá misy

Áno

Umývanie v umývačke

Áno

Displej

Nie

Časovač

Nie

Ochrana proti preťaženiu

Áno

Aretačná poistka

Áno

Protišmykové nožičky

Áno

Vybavenie a príslušenstvo

Základná výbava sa radí k vyššiemu priemeru. Okrem háku na miesenie, šľahacej a miešacej metly zahŕňa aj metlu so stierkou, mixér, mlynček na mäso, tvorítko na chutnosti/zákusky a keramickú brúsku na nože. Výhodou je ale bohatá ponuka nadstavcov na dokúpenie. Nemusíte tak doma skladovať veľa nepotrebného náčinia, ale môžete si zaobstarať len to, čo naozaj využijete. Výber tých najobľúbenejších nadstavcov nájdete v nasledujúcej tabuľke. Pre kompletný zoznam navštívte stránky výrobcu.

Parameter Tento produkt
Balónová šľahacia metla

V balení

Hák na miesenie

V balení

Hák na miesenie bezlepkového cesta

Nie je k dispozícii

Metla na miešanie

V balení

Metla so stierkou

V balení

Krájač

Možno dokúpiť

Strúhadlo

Možno dokúpiť

Lis na citrusy

Možno dokúpiť

Odšťavovač

Nie je k dispozícii

Lis na bobuľoviny, ovocie a zeleninu

Možno dokúpiť

Mixér

V balení

Mlynček na mäso

V balení

Mlynček na mak či obilie

Možno dokúpiť

Zmrzlinovač

Možno dokúpiť

Fľaša na smoothie

Nie je k dispozícii

Strojček na cestoviny (na váľanie)

Možno dokúpiť

Ďalšie príslušenstvo

Tvorítko na pečivo/chutnosti, keramická brúska na nože

Hodnotenie používateľov a ďalších odborníkov

Robot Eta získal od používateľov vysoké hodnotenie. Oceňujú silný výkon, relatívne tichý chod a možnosť prípravy aj malého množstva cesta. Nevýhodou je podľa nich vyššia hmotnosť aj napriek tomu, že je telo z plastu.

Hlavné klady a zápory

Za najväčšiu výhodu robota považujeme silný výkon a širokú ponuku príslušenstva, niektoré je v balení, ďalšie je možné dokúpiť. Nevýhodou je plastové telo, prevody sú však kovové a patrí k nim päťročná záruka.

Naše hodnotenie a záver

Kuchynský robot ETA 3128 90010 Gustus Gulliver III patrí k modelom s celokovovými prevodmi, ktoré sa vyznačujú dlhšou životnosťou. O tom vypovedá aj záruka 5 rokov na tento prístroj. Telo prístroja je ale plastové. Poteší vysokým príkonom 1 200 W a kapacitou 5,5 l, tieto vlastnosti by mohli vyhovovať aj náročnejším používateľom. Výbava nadstavcov je viac-menej štandardná, mnoho ďalších nadstavcov ale môžete dokúpiť. Všetky nepostrádateľné prvky, ako sú bezpečnostné poistky, plynulé nastavenie rýchlosti a ďalšie, tento robot má.

Môžeme ho preto odporučiť používateľom, ktorí hľadajú model na častejšie použitie, má totiž dostatočný výkon aj objem. Aj keď má kovové prevody, jeho telo je plastové. Ak hľadáte celokovový stroj a prikláňate sa k variantu dokupovania nadstavcov, odporúčame vám model Kenwood KMX 750.

300 € Orientačná cena
Autor: Iva Koňaříková | Dátum: | Produkt: Eta 3128 90010 Gustus Gulliver III | Hodnotenie: 86,2 %
Iva Koňaříková
Redaktorka
Iva má množstvo skúseností s výberom a porovnávaním produktov, ktoré zúročuje aj pri kuchynských robotoch. Ako redaktorka sa témami rada zaoberá do hĺbky a berie ohľad nielen na parametre, ale aj na užívateľské a odborné recenzie. Vďaka tomu si dokáže urobiť dobrý prehľad o ponuke a poradí, ktorý kuchynský robot je do vašej domácnosti vhodný.

Diskusia, poradňa a vaše skúsenosti

Spýtajte sa na čokoľvek a naši redaktori vám odpovedia v moderovanej diskusii. Ak potrebujete odpoveď čo najskôr, napíšte na facebook skupinu, kde radia aj ďalší používatelia a odborníci.

Napíšte otázku

Odpovědět na dotaz

Nenašli ste v diskusii odpoveď? Spýtajte sa a naša redakcia nájde na praktické a zaujímavé otázky odpoveď.


Ďalšie recenzie

Recenzia Eta 3128 90010 Gustus Gulliver III

Eta 3128 90010 Gustus Gulliver III

300 € Orientačná cena