Menu

Recenzia a porovnanie Eta Gratus Kalibro 0038 90010

82,0 % Celkové hodnotenie

S displejom v kategorii Kuchynské roboty nad 600 €

Klady

  • Záruka 10 rokov
  • Celokovové telo
  • Vysoký príkon 1 500 W
  • Gluten free hák

Zápory

  • Vysoká cena
  • Vysoká hmotnosť
  • Mohutná konštrukcia
600 € Orientačná cena

Súhrnné údaje 

Už pri pohľade na cenu kuchynského robota ETA je jasné, že nepôjde o model pre sviatočných užívateľov. Príkon 1 500 W bol v čase písania recenzie (február 2022) nadštandardný. Rovnako misa s kapacitou 6,7 l patrila k tým najväčším. Robot ponúka 8 rýchlostí, medzi ktorými je možné plynule prechádzať, môžete využiť aj pulznú funkciu pre maximálny výkon po krátku dobu. Masívne kovové prevedenie prístroja sľubuje dlhú životnosť, ktorá je podčiarknutá predĺženou zárukou na 10 rokov.

Rozmerovo tento prístroj patrí k väčším a výrazne nadpriemerná je predovšetkým jeho hmotnosť. Konkrétne čísla nájdete nižšie v tabuľke. Vopred si preto premyslite, kam robot dáte, aby ste s ním nemuseli príliš často manipulovať.

Parameter Tento produkt
Výrobca

Eta

Materiál

Kov

Záruka

10 rokov

Objem misy

6,7

Materiál misy

Nerez

Systém miešania

Planetárny

Príkon (W)

1 500

Počet rýchlostí

8

Plynulá regulácia rýchlosti

Áno

Pulzný spínač

Áno

Výška (cm)

38

Šírka (cm)

30

Dĺžka (cm)

41

Hmotnosť (kg)

17,3

Funkcie

Možno vás model značky ETA zaujal už v predchádzajúcich odsekoch, ani v kategórii vybavenia a funkcií ale rozhodne nepatrí k priemeru. Nájdete u neho aj veľmi neobvyklé prvky, ako je displej s časovačom. Nechýba samozrejme ani základná výbava, ku ktorej patrí priehľadný kryt misy, protišmykové nôžky a ochrana proti preťaženiu. Nechýba mu ani aretačná poistka, ktorá uľahčuje manipuláciu s prístrojom. Nerezová misa robota má uši na prenášanie a niektoré prvky výbavy sú umývateľné v umývačke.

Všemožné nadstavce, o ktorých sa bližšie rozpíšeme v nasledujúcej kapitole, sa pripájajú na výstup pomalej a rýchlej rýchlosti.

Parameter Tento produkt
Výstup pomalej rýchlosti

Áno

Výstup rýchlej rýchlosti

Áno

Transparentné veko

Áno

Uchá misy

Áno

Umývanie v umývačke

Áno

Displej

Áno

Časovač

Áno

Ochrana proti preťaženiu

Áno

Aretačná poistka

Áno

Protišmykové nožičky

Áno

Vybavenie a príslušenstvo

Základná výbava robota Eta je bohatá, mnoho ďalších nadstavcov je možné navyše dokúpiť v prípade, že ich budete naozaj potrebovať. Samozrejmosťou je hák na miesenie, miešacia metla a metla na šľahanie. Nechýba ale ani hák na bezlepkové cesto, metla so stierkou, krájač, strúhadlo, mixér alebo mlynček na mäso. Lis na citrusy, zmrzlinovač a ďalšiu výbavu si môžete prikúpiť zvlášť. Dostupnosť tých najobľúbenejších doplnkov sme pre vás vypísali do nasledujúcej tabuľky. Pre kompletný prehľad navštívte webové stránky výrobcu.

Parameter Tento produkt
Balónová šľahacia metla

V balení

Hák na miesenie

V balení

Hák na miesenie bezlepkového cesta

V balení

Metla na miešanie

V balení

Metla so stierkou

V balení

Krájač

V balení

Strúhadlo

V balení

Lis na citrusy

Možno dokúpiť

Odšťavovač

Nie je k dispozícii

Lis na bobuľoviny, ovocie a zeleninu

Možno dokúpiť

Mixér

V balení

Mlynček na mäso

V balení

Mlynček na mak či obilie

Možno dokúpiť

Zmrzlinovač

Možno dokúpiť

Fľaša na smoothie

Nie je k dispozícii

Strojček na cestoviny (na váľanie)

Možno dokúpiť

Hodnotenie užívateľov a ďalších odborníkov

Užívatelia si pochvaľujú bohaté príslušenstvo a celokovové spracovanie. Oceňujú aj silný motor. Niektorí sa ale zmieňujú o plastových častiach, ktoré nepôsobia úplne kvalitne, čo ich vzhľadom k cene prístroja prekvapilo.

Hlavné klady a zápory

Výhodou je kovové spracovanie a predĺžená záruka. Oceňujeme aj bohaté príslušenstvo, veľký výkon a objemnú misu. Nevýhodou je vysoká hmotnosť a nároky na priestor.

Naše hodnotenie a záver

Celokovový robot značky ETA nebude ideálnou voľbou na občasné použitie, a to nielen kvôli vysokej cene. Robot má veľký objem, vysoký výkon a zaujme predovšetkým svojou výbavou. Okrem základných bezpečnostných funkcií ponúkne používateľom aj napríklad displej, časovač a hák na spracovanie bezlepkového cesta. Mnoho ďalších nadstavcov sa dá dokúpiť a rozšíriť tak možnosti použitia. Ak hľadáte robot pre občasné pečenie, odporúčame vám lacnejší model, napríklad Eta 0028 90061 Gratus Max III.

600 € Orientačná cena
Autor: Iva Koňaříková | Dátum: | Produkt: Eta Gratus Kalibro 0038 90010 | Hodnotenie: 82,0 %
Iva Koňaříková
Redaktorka
Iva má množstvo skúseností s výberom a porovnávaním produktov, ktoré zúročuje aj pri kuchynských robotoch. Ako redaktorka sa témami rada zaoberá do hĺbky a berie ohľad nielen na parametre, ale aj na užívateľské a odborné recenzie. Vďaka tomu si dokáže urobiť dobrý prehľad o ponuke a poradí, ktorý kuchynský robot je do vašej domácnosti vhodný.

Diskusia, poradňa a vaše skúsenosti

Spýtajte sa na čokoľvek a naši redaktori vám odpovedia v moderovanej diskusii. Ak potrebujete odpoveď čo najskôr, napíšte na facebook skupinu, kde radia aj ďalší používatelia a odborníci.

Napíšte otázku

Odpovědět na dotaz

Nenašli ste v diskusii odpoveď? Spýtajte sa a naša redakcia nájde na praktické a zaujímavé otázky odpoveď.


Ďalšie recenzie

Recenzia Eta Gratus Kalibro 0038 90010

Eta Gratus Kalibro 0038 90010

600 € Orientačná cena